Jump to content
Masatenisi.org Forum

İruiru Siparişinin Akibetini Nasıl Öğrenebilirim

deva sarjan

Recommended Posts

İruiru'dan 10960 yen( 100 dolar gibi ) tutan bir alışveriş yaptım. Gönderiyi takip etmek için verilen ''Tracking Number'' la takip ettim.

01/21/2014 11:08 Arrival at inward office of exchange ISTANBUL OE TURKEY 01/21/2014 14:16 In Customs TR3401 TURKEY

EMS ile gönderilmiş olan ürün 21 Ocak 2014 saat 14.16 da Türkiye gümrüğe ulaşmış ( in customs) görünüyor.

Adresime hala gelmedi.

Birkaç yıl öncesinden hatırladığım, İruiru'dan gelen paket Türkiye'ye ulaştığının ertesi ya da bir sonraki gün adrese geliyordu.

Rica etsem siparişin durumunu öğrenebileceğim bir telefon ya da irtibat yolu önerir misiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende benzer bir durumla karşılaştım.Kargo'da belirtilen adresin bağlı bulunduğu yurtdışı paketlerin toplanıp dağıtıldığı yeri öğrendim daha sonra şubeye gittim takip numarasını istediler bilgisayardan sorgulama yapınca orda olduğunu öğrendim rafta duruyormuş paketleri dağıtan görevliyle kısmen alakalı dağıtım önceliklerini kendileri belirliyorlar.

Kargo takip numarasını PTT yurt dışı gönderi takip etme sitesinden kontrol ettinizmi.

Selamlar,

Örnek olarak ben Bahçelievlerde oturuyorum PTT dağıtım ve işleme merkezi Yayla'da bulunmakta.

Not:Gittiğim yerin dahili numarasını öğrendim tekrar benzer sorun olduğunda telefonla bilgi alarak hallettim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Kargo takip numarasını PTT yurt dışı gönderi takip etme sitesinden kontrol ettim

1.
Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
21/01/2014 12:16:22
2.
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
21/01/2014 12:16:22
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
21/01/2014 18:14:29
4.
Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
24/01/2014 15:31:34

... ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

paket gümrük'te paypal faturan ile birlikte gümrüğe gidip alırsın 75 euro üstüyse vergi ücreti ödersin gibi ve gümrük depo kirası alabilirler,bu tip paketler ülker fabrikasın ordaki topkapı'daki büyük ptt'de toplanıyor 75 euro geçmediyse sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

75 euro sınıını geçse de postacı sana getiriyor ve ücreti teslim ederken alıyor.

gümrüğe geldikten sonra paketin 10 gün bile kaldığı oluyor. o yüzden sabret mutlaka paket gelir. kendi gelmese kağıya kağıt yapıştırıyorlar. o yüzden bence oraya gitmene gerek yok., o genel merkezden senin evinin olduğu yere yakın şubeye de gitmiş olabilir, boş yere genel merkeze gitmiş olursun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşın da dediği gibi gümrük incelemeye alınmış.

"büyük ihtimalle" paketi açıp incelendikten sonra tekrar kapatılıp size yollanacak

geldiğinde 3-7 lira arası bir gümrük depo parası ödeyeceksiniz görevliye.

eğer takılırsa da size bir bilgilendirme kağıdı gelecek zaten.

yasaklı bir ürün olmadığı için direk geri yollama gibi bir ihtimal zaten yok.

size şu an sadece beklemek düşüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 100 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..