Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fan Zendong Teknik Analizi

Recommended Posts

Pek bir analiz olmamis. Hareketlerini gostermisler ama hersey cok iyiymis gibi. Halbuki baxkhand tarafi sikintili. Acmalar cok iyi ama blok sikintili. Ilk spin de iyi ama ikincisi ucuncusu sikintili cunku hareketi kucuk kaliyor. Yani backhand trafinda yelpazesi genis degil. Ama fh tarafinda kusursuz. Kitap gibi forehandi var.wang liqin gibi masallah. Zhang veya ma long o kadr kusursu degil ama onlarin bachkandleri daha dengeli...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben daha farkli dusunuyorum. Forehand i gayet iyi tabi ki; ancak backhand ini daha da iyi buluyorum. Takim arkadaslarina gore backhandi daha guclu. Hareketlerin kisa ve bilekten olmasi da dogal; cunku masaya daha yakin oynuyor. Bu ona cabukluk ve hiz kazandiriyor. Erken topa basiyor. Takim arkadaslariyla oynadigi maclara bakarsaniz BH den cok guzel sayilar aldigini gorursunuz. Oyunu BH e yiktigini da gorursunuz. Hem bloklari hem yonlendirmeleri harika. Kanimca BH i Ma Long dan daha iyi. Ovtcharov un BH i de cok iyidir; ancak Fan in BH i ile ondan ne kadar iyi sayilar aldiginini gorebilirsiniz. Ma Long, yani ucan ( ya da sisman) ejderhaya (fei long) gelince BH e ihtiyac duymayacak kadar mukemmel bir forehand i var. Onu bir numara yapan guclu forehandi. Masaya yakin ya da uzak, farketmiyor. Fan ise FH deki gucunu placement dan (topu yonlendirdigi yerden) aliyor. Kora kora FH e FH yapmak yerine daha akillica oynayip saga sola dagitiyor. Kucuk ama akilli bir delikanli vesselam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..