Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fh Spin Ve Güven Meselesi

bsg18

Recommended Posts

başlığa düzgün bir şey bulamadım böyle yazdım kusura bakmayın arkadaşlar.

sizlerden bilgi edinmek istediğim konu, fh spin cekerken dört parmak bh de olunca çok güvende hissederek çekiyorum spini ve etkili gidiyor.normal shakend tutusta bu şekilde tuttugumdan daha etkisiz gidiyor spinler ve içimde bir tedirginlik oluyor.

benim aslında istediğim şey, tutuşumu bozmadan, dört parmak tutuşta çektiğim spindeki güveni ve etkiyi alabilmek.

bu konuda sizlerden tavsiye almak istiyorum .

fazla mı saçma oldu yoksa anlatamadım mı bilmiyorum, teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Problem 4 parmakla çekmeye alışmış olman. Doğrusuna alışsan 4 parmaklısı anlamsız gelecekti. Alışkanlıkları kırmak çok zor oluyor ama çok da faydası olur. 4 parmak arkada iken bh ne yaptığını de anlatsana :)

hayır emre abi kesinlikle 4 parmakla çekmeye veya tutmaya alışmadım.sadece 2 gün önce denedim bakayım ne oluyor o tarz tutuşta diye.Bh iptal gibi bir şey oluyor tabi :D. Ama bu güven sorunu shakenddeyken bhde kesinlikle yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O kadar çok antrenman yapıp bu vuruşu çalışacaksınki güven kazanacaksın başka yolu yok

Teşekkürler ozan abi.

Problem 4 parmakla çekmeye alışmış olman. Doğrusuna alışsan 4 parmaklısı anlamsız gelecekti. Alışkanlıkları kırmak çok zor oluyor ama çok da faydası olur. 4 parmak arkada iken bh ne yaptığını de anlatsana :)

Teşekkürler cevabın için emre abi.

http://img.diyadinnet.com/2011/12/2011-yilina-imza-atan-aa-fotograflari_5.jpg

illa güven istiyorsan oyunun bir yere gitmez resimde de güvenilir tutuşlardan birini görüyoruz

denemeye çalıştım da elim yetişmiyor tahtanın kafasını küçültecem galiba :p

Merhabalar geçmişte benzeri bir sorunu bh de basparmagi kapatamaz şekilde bende yaşadım.

Cok antrenman ile sorunu aştım. Arkadaşlarımızın da dediği cok antrenman çok çok antrenman. .

teşekkürler inşallah aşabilirim bu sorunu :)

herkese teşekkürler iyi günler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevan abi teşekkürler..

ama ben anlatamadım galiba tutuş şeklimde bir sorun yok sadece istediğim şey dört parmakta çektiğim spinler kadar etkili spin çekebilmek ve daha güvende hissedebilmek. Bunun da sizlerin yardımıyla bol antremanla gerçekleşeceğini anladım :)

iyi akşamlar sevan abi video yararıma oldu :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevan abi teşekkürler..

ama ben anlatamadım galiba tutuş şeklimde bir sorun yok sadece istediğim şey dört parmakta çektiğim spinler kadar etkili spin çekebilmek ve daha güvende hissedebilmek. Bunun da sizlerin yardımıyla bol antremanla gerçekleşeceğini anladım :)

iyi akşamlar sevan abi video yararıma oldu :)

Bileğini güçlendireceksin o zaman abi , ayrıca spine hazırlanırken topa girmeden önce bileğini biraz aşağıda tutup, topa spini çekerken yakalar yakalamaz en yukarıya çekeceksin, dört parmak olayında el ağırlığıyla topa spin değil güç veriyosun, bunun yerine tekniği düzelt, falsoyu arttır derim. Bilekteki hareketi daha da etkili kılmak için de işaret parmağını rakete iyi oturtup biraz daha bastırabilirsin, bu güç yönünden katkı sağlar

diye düşünüyorum ben

Ve şu görüşteyim; Spin > güç,sert vuruş , ne dersen de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bileğini güçlendireceksin o zaman abi , ayrıca spine hazırlanırken topa girmeden önce bileğini biraz aşağıda tutup, topa spini çekerken yakalar yakalamaz en yukarıya çekeceksin, dört parmak olayında el ağırlığıyla topa spin değil güç veriyosun, bunun yerine tekniği düzelt, falsoyu arttır derim. Bilekteki hareketi daha da etkili kılmak için de işaret parmağını rakete iyi oturtup biraz daha bastırabilirsin, bu güç yönünden katkı sağlar

diye düşünüyorum ben

Ve şu görüşteyim; Spin > güç,sert vuruş , ne dersen de

bilek hareketi önemli yani spin çekerken, bakalım en kısa zamanda deniyeyim, iyi günler teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://img.diyadinnet.com/2011/12/2011-yilina-imza-atan-aa-fotograflari_5.jpg

illa güven istiyorsan oyunun bir yere gitmez resimde de güvenilir tutuşlardan birini görüyoruz

Bravo sevan koptum gülmekten.

'Başbakan penhold' tutuşu galiba bu tutuşun adı :)

Tam saha forhand - ayakları iyi çalışıyor olmalı muhterem in :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..