Jump to content
Masatenisi.org Forum

Returnboard

Recommended Posts

Merhaba,

Kendi kendime antrenman yapmak için robota param yetmediğinden dolayı returnboard almak istiyorum. Türkiyeden nazımspor da TSP'nin bir ürünü var fakat kendileri ile görüştüm 600 TL diyorlar. Bu tür ürünü uygun fiyata alabileceğimiz veya elinde ikinci el satan kişiler varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim. Kendi yaparsın falan olayı var ama ben masaya rahat takılıp sökülebilen ve açısı ayarlanabilen bir ürün istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanirim uyelerimizden birisi kendi cabalariyla mdf ustune lastik kaplayarak bir returnboard yapmisti. Az masrafla siz de yapabilirsiniz bence. Ya da ucuz yollu bir robot isterseniz joola tt buddy var. Hem hafif ve tasinmasi kolay. Kurulumu da basit. Kum saati gibi bir sekli var. Normali 500 tl, pro olani 700 tl falan. Onlara da bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettigim robotlar yeni baslayanlar icin degil bence. Genel olarak tum robotlar yeni baslayanlara onerilir ama partner sikintisi yasayan oyuncular icin bu tarz robotlar oldukca faydalidir. Returnboard size sadece duz top gonderir. Ne kesik top atar ne falsolu. Ama bahsettigim robot hem kesik hem duz top hem de topspinli top atabiliyor ve pro olaninin kafasi masanin degisik yerlerine de top atabiliyor. Tercih sizin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Return board size boş top atmaz, iyi bilmayan biri gibi blok yapar. Side spin yaparsanız topu yanlara yollar. Cok doldurursaniz topu disari atar. Az doldurun nete takar. Filenin dibine spin ysparsaniz topu gene disari atar yakinina yop duserse top yukselemeden blok yaptigindan gene nete takar. Yani returnboardla oynayacaksaniz standart spin cekebiliyor olmaniz lazim.

Returnboardla kesik cslismssi da ysparsiniz ama surekli ittirmeniz lazim baska harekete gecemezsiniz.

Returnboard veya robot tek basina bir oyuncunun ihtiyaclsrini karsilamaz. Sadece duzeltmek istediginiz bir hareketiniz barsa size kaylanan bir partner plur o kadar. Bu yuzden robotlsri veya returnboardu genelde masatenisi hocalari veya klupler kullanir oyuncular degil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 61 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..