Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Karşılamada Zorlananlar İçin Lastik Tavsiyesi

Hay

Recommended Posts

44.jpgJoola Carbon

Özellikler
  • SınıfOff+
  • ElastikiyetHard
  • Hız87
  • Kontrol87
  • Ağırlık85 gr
  • Katman5+2 carbon
  • SapFlared
  • ----------------------------------------------------------------------------------------------

FH: FRIENDSHIP

FRIENDSHIP PRO XP Light

BH: FRIENDSHIP

FRIENDSHIP LKT Rapid Sound

Kombinasyonunu düşünmekteyim. Servis karşılamada zorlandığım oluyor. Bu kombinasyon nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlis algilarimizi degistirmekle başlayalim işe . oncelikle baslikta belirttiginiz servis karsilama icin lastik yada o amacla uretilen bi tahta yok . atilan servisi karsilamaniz KESİNLİKLE VE KESİNLE SİZİN TOPA GİRİS AÇINIZLA ALAKALIDIR. lastik ve tahta seciminden once bunlara dikkat edersek oyun gelisimi acisindan daha fazla yol katetmis oluruz diye dusunuyorum . sevgiler saygilar .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlis algilarimizi degistirmekle başlayalim işe . oncelikle baslikta belirttiginiz servis karsilama icin lastik yada o amacla uretilen bi tahta yok . atilan servisi karsilamaniz KESİNLİKLE VE KESİNLE SİZİN TOPA GİRİS AÇINIZLA ALAKALIDIR. lastik ve tahta seciminden once bunlara dikkat edersek oyun gelisimi acisindan daha fazla yol katetmis oluruz diye dusunuyorum . sevgiler saygilar .

Cevabın için teşekkür ettim hocam. Böyle düşünmemin sebebi bu sitede edindiğim bilgilerden ötürüdür hocam. Yapacağım kombinasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis yemedeki etkenlerden biri de lastiğin servisteki falsodan çok yada az etkileniyor olmasıdır.

Yukarıda yazdığınız lastikler yüzeyi yapışkanlı çin lastikleri ve diğer yapışkan yüzeyli olmayan lastiklere nazaran falsodan daha fazla etkilenecektir.

Yani yapışkansız yüzeyli ve üst yüzeyi çok fazla topu ısırmayan tabir ettiğimiz aşırı çekmeyen ve çok fazla atmayan allround lastikler servis yeme açısından işinizi kolaylaştırır.

Tabii mevcut lastiklerle topun falsosunu okumaya yönelik servis karşılama antrenmanı yapmak ta önemli.

Kolaylıklar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki tahtayı kullanıyorum, hızlı bir tahtadır üstüne koyacağınız lastiğe göre kontrolsüz hale de gelebiliyor ama düşündüğünüz Lastikler iyi gibi, Friendship Focus 3 Snipe taktım üstüne bir süre spini biraz az ve çok hızlı olmadığından karşıdan gelen her türlü spini absorbe edebiliyordu bu lastiği deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki tahtayı kullanıyorum, hızlı bir tahtadır üstüne koyacağınız lastiğe göre kontrolsüz hale de gelebiliyor ama düşündüğünüz Lastikler iyi gibi, Friendship Focus 3 Snipe taktım üstüne bir süre spini biraz az ve çok hızlı olmadığından karşıdan gelen her türlü spini absorbe edebiliyordu bu lastiği deneyebilirsiniz.

Hocam, orta seviye bir oyuncuya göre kullanımı nasıl? İlk kombinasyonun olduğu için karbon tahta önermiyorlar.

FRIENDSHIP LKT Pro X-F

tavsiye ettiler. Direk bu tahtadan başlamak istiyorum. Biraz daha bilgi verirseniz sevinirim hocam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis yeme problemi olan kişi rakip oyuncunun attığı falsolu toplardan da etkileniyor demektir. Kısaca önerdiği kombinasyonda daha kötü bir kombinasyon neredeyse olmayacaktır.

Hocam antrenmanlarla bu eksiğimi gideremez miyim? (Bu ekipmanlarla)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam, orta seviye bir oyuncuya göre kullanımı nasıl? İlk kombinasyonun olduğu için karbon tahta önermiyorlar.

FRIENDSHIP LKT Pro X-F

tavsiye ettiler. Direk bu tahtadan başlamak istiyorum. Biraz daha bilgi verirseniz sevinirim hocam.

Tahta karbon olduğundan dolayı, biraz sert bir tahta o yüzden üstüne yapıştıracağınız lastikler Soft yada Medium olursa çok problem olmaz, düşündüğünüz LKT Pro sert bir lastik diye biliyorum, Rapid Sound yada Friendship Focus III Snipe düşünebilirsin tabi bu lastiklerin 2mm en fazla 2.1 mm olanlarını tercih edersen daha rahat edersin; her iki lastikte çok hızlı olmadığından dengeli bir ekipman olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta karbon olduğundan dolayı, biraz sert bir tahta o yüzden üstüne yapıştıracağınız lastikler Soft yada Medium olursa çok problem olmaz, düşündüğünüz LKT Pro sert bir lastik diye biliyorum, Rapid Sound yada Friendship Focus III Snipe düşünebilirsin tabi bu lastiklerin 2mm en fazla 2.1 mm olanlarını tercih edersen daha rahat edersin; her iki lastikte çok hızlı olmadığından dengeli bir ekipman olur.

Hocam Avalox P700'de karar kıldım. Çoğu kişi tavsiye etmiş. Hangi çeşit sapı tercih etmeliyim? Hangl lastik kombinasyonunu yaparsam tahtayla uyumlu olur? Fazla pahalı olmasın ama :D (Bilen birilerini bulunca soru yağmuruna tutuyorum, kusura bakmayın :) )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sap elinizin en rahat ettiği türü seçmelisiniz kimisi düz seviyor kimisi anatomik ben şahsen flared kullanıyorum belki yılların alışkanlığından; düz saplı tahta spin yaparken elimden fırlamasın diye :) Andro Nightmare, Xiom Musa vb. gibi uygun fiyatlı avrupa japon lastiklerine yada LKT nin, Friendship in avrupa lastiği klonları lastiklerine bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..