Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Oyuncusu Olmak Için

CaaN

Recommended Posts

Merhaba ,ben 15 yaşında 9.sınıf öğrencisiyim.Masa tenisine bu sene gittiğim okulda arkadaşlarımdan görerek oynamaya başladım ve şuan okul takımındayım çarşamba günü okullar arası turnuvamız var.Başlarda arkadaşlarımın raketleriyle karışık oynuyordum ve bu forumla tanışmadan 1 hafta önce hazır raket aldım (butterfly timo boll gold).Turnuvaya bu raketle gireceğm fakat turnuvadan sonra masa tenisinde gelişmek ve oyuncu olmak için neler yapmalıyım? Öncelikle Kulübe gitmek (İst/Kartal'da oturuyorum) veya birinden ders almak istiyorum bu konuda önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.Raket konusundada belirttiğim gibi Butterfly Timo Boll Gold rakete sahibim bunun bir üst versiyonu Platin serisinimi alıyım yoksa sahip oldugum raketle bir müddet daha oynayarak veya hemen forumdada herkesin belirttiği gibi bir kombinasyon raketmi toplayayım?

Yardımlarınızı bekliyorum .teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

seviyeyi videoda filan pek anlaşılmaz orada sana basit görünebilir vuruşları ama o topun aldığı spini raketine değdiğinde görürsün. neyse forumda oynayacak yerler için bir başlık var orada anadolu yakasında bulunan klüplere bakabilirsin. istanbul veteran, veteran ve sanırım fenerbahçe veteran var hangisi evine yakınsa mümkünse hergün git. yaşın çok değil. bi milli takımda oynayamazsın ama sıkı çalışma ile 2.lig kuruluşlar ligi vs oynayabilirsin tabi eğer azimli çalışırsan.

raket işine de kafa yorma çok gittiğin yerde yardımcı olurlar. denediklerinden birini alır geçersin. onun içinde ayrıca başlık var ama şimdilik yorma bi tekniğini oturt ekipmanı halledersin 2 dkda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

seviyeyi videoda filan pek anlaşılmaz orada sana basit görünebilir vuruşları ama o topun aldığı spini raketine değdiğinde görürsün. neyse forumda oynayacak yerler için bir başlık var orada anadolu yakasında bulunan klüplere bakabilirsin. istanbul veteran, veteran ve sanırım fenerbahçe veteran var hangisi evine yakınsa mümkünse hergün git. yaşın çok değil. bi milli takımda oynayamazsın ama sıkı çalışma ile 2.lig kuruluşlar ligi vs oynayabilirsin tabi eğer azimli çalışırsan.

raket işine de kafa yorma çok gittiğin yerde yardımcı olurlar. denediklerinden birini alır geçersin. onun içinde ayrıca başlık var ama şimdilik yorma bi tekniğini oturt ekipmanı halledersin 2 dkda.

önerileriniz için teşekkürler.video konusunda haklısınız sanırım kaldırdım .bu kulüplerden tavsiye edebileceğiniz hangisi? birde milli takımda oynayamazsın derken çok geç bi yaştamıyım masa tenisi için

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önerileriniz için teşekkürler.video konusunda haklısınız sanırım kaldırdım .bu kulüplerden tavsiye edebileceğiniz hangisi? birde milli takımda oynayamazsın derken çok geç bi yaştamıyım masa tenisi için

değilsin kardeşim. sen antrenmanına bak , diğerlerinin ne dediğine değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba kardeşim.

Aramıza hoşgeldin öncelikle.

Kurs ve oynayacak yer konusunda ise Kartal Meslek Lisesi (Mezarlığın yanındaki okul) bünyesinde bir masatenisi salonu var orada iyi oyuncular ve ders alma imkanı da var.

http://www.masatenisi.org/forums/topic/14457-ystanbul-kartal-da-masa-tenisi-kurslary-acylyyor/?hl=kartal&fromsearch=1

Bu konuya bir gözat iletişim bilgileri de var.

Git orada sana her konuda yardımcı olacaklardır.

Bol masatenisli günler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba kardeşim.

Aramıza hoşgeldin öncelikle.

Kurs ve oynayacak yer konusunda ise Kartal Meslek Lisesi (Mezarlığın yanındaki okul) bünyesinde bir masatenisi salonu var orada iyi oyuncular ve ders alma imkanı da var.

http://www.masatenisi.org/forums/topic/14457-ystanbul-kartal-da-masa-tenisi-kurslary-acylyyor/?hl=kartal&fromsearch=1

Bu konuya bir gözat iletişim bilgileri de var.

Git orada sana her konuda yardımcı olacaklardır.

Bol masatenisli günler.

Hoşbulduk abi.Hasan Doğan Spor Kompleksini düşünüyodum ama burayı öğrendiğim iyi oldu teşekkürler.Zaman ve ücret konusunda hangisi uygun olursa orayı gitmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten ben de hevesi kırılsın diye söylemedim ama şimdi gerçeği söylemek gerekirse hangi (şu an olanlar)milli takım oyuncusu hatta onu da geçtim ittfde ilk 1000deki kaç oyuncu 15 yaşında hatta 10 yaşından geç başlıyor bi bakın. yani benim demek istediğim "masa tenisi oyuncusu" kavramına bağlı. profesyonel olarak geçimini bundan sağlamak için geç bir yaş. aşağı yukarı her sporda erken başlamak lazım. ama bir lig oyuncusu olunabilir tabi.

neyse konu o değil. hayırlı olsun bol masa tenisli günler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten ben de hevesi kırılsın diye söylemedim ama şimdi gerçeği söylemek gerekirse hangi (şu an olanlar)milli takım oyuncusu hatta onu da geçtim ittfde ilk 1000deki kaç oyuncu 15 yaşında hatta 10 yaşından geç başlıyor bi bakın. yani benim demek istediğim "masa tenisi oyuncusu" kavramına bağlı. profesyonel olarak geçimini bundan sağlamak için geç bir yaş. aşağı yukarı her sporda erken başlamak lazım. ama bir lig oyuncusu olunabilir tabi.

neyse konu o değil. hayırlı olsun bol masa tenisli günler

Öncelikle fikirleriniz için teşekkürler.fakat ben sizin gibi düşünmüyorum şuan masa tenisinde hiçbirşey bilmiyormuşum yeni başlayacakmışım gibi konuşuyorsunuz 6 ay masa tenisinde kısa bir süre olabilir ama bu 6 ay içersinde haftada 7-8 saat (beden eğt.,tenefüsler,öğle arası,boş dersler) masa tenisi oynama fırsatı buluyorum.Bilmiyorum belki bu sürede az olabilir.Gideceğim kulüple antrenörlerle birlikte kendimi geliştirmeye yönelik antrenman yaparak ve en önemlisi gerçekten ''masa tenisi oyuncusu'' olmayı karar verip istersem yıldız bile olacağıma inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle fikirleriniz için teşekkürler.fakat ben sizin gibi düşünmüyorum şuan masa tenisinde hiçbirşey bilmiyormuşum yeni başlayacakmışım gibi konuşuyorsunuz 6 ay masa tenisinde kısa bir süre olabilir ama bu 6 ay içersinde haftada 7-8 saat (beden eğt.,tenefüsler,öğle arası,boş dersler) masa tenisi oynama fırsatı buluyorum.Bilmiyorum belki bu sürede az olabilir.Gideceğim kulüple antrenörlerle birlikte kendimi geliştirmeye yönelik antrenman yaparak ve en önemlisi gerçekten ''masa tenisi oyuncusu'' olmayı karar verip istersem yıldız bile olacağıma inanıyorum.

rica ederim. anlayışınız için teşekkür ederim ben de. amacım size yönelik yada başkasına yönelik yapamazsın edemezsin demek değil. sadece ihtimal olarak çok düşük bi ihtimal yani olur mu olur mukadderat ona bişey diyemem ama buna güvenip de dersleri filan amaan bırak gitsin yapmaman için söyledim.

buna istinaden azmini ve özgüvenini çok takdir ettim. böyle gidersen kesinlikle başarılı olacağına inanıyorum.

fakat seninde dediğin gibi 6 ayda büyük ilerleme gösterebilirsin. ama türkiye de bile 6-7 yaşında başlayan bu spora 10 yıldır yapan bir çok genç bile milli takımda değil. kaldı ki takımdaki 3 oyuncudan 2 si çinli iken bu pek mümkün değil. ama yaparsan da helal olsun ne diyim. o yüzden tekrardan iyi çalışmalar dilerim sana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rica ederim. anlayışınız için teşekkür ederim ben de. amacım size yönelik yada başkasına yönelik yapamazsın edemezsin demek değil. sadece ihtimal olarak çok düşük bi ihtimal yani olur mu olur mukadderat ona bişey diyemem ama buna güvenip de dersleri filan amaan bırak gitsin yapmaman için söyledim.

buna istinaden azmini ve özgüvenini çok takdir ettim. böyle gidersen kesinlikle başarılı olacağına inanıyorum.

fakat seninde dediğin gibi 6 ayda büyük ilerleme gösterebilirsin. ama türkiye de bile 6-7 yaşında başlayan bu spora 10 yıldır yapan bir çok genç bile milli takımda değil. kaldı ki takımdaki 3 oyuncudan 2 si çinli iken bu pek mümkün değil. ama yaparsan da helal olsun ne diyim. o yüzden tekrardan iyi çalışmalar dilerim sana.

ben teşekkür ederim.ders konusunda anadolu lisesinde okuyorum yani derslerimi bırakmak gibi bi durum söz konusu olamaz.ben sadece şuan arkadaşlarımla hobi olarak eğlence amaçlı oynadığım bu sporda nekadar ileri gidebilirim ve bunun için ne yapabilirim diye bu konuyu açmıştım gerekli cevaplarıda aldımda.konuya cevap yazan herkese tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haydarpaşa Lisesi altunizade'de pazar günleri saat 10.00 ile 12.00 arasına Cuma günleri 15.00 ile 17.00 arasında masa tenisi kurslarımıza başladık.

Her oyun seviyesine ve her oyuncuya uygun günlük antreman programları ile çalışmaktayız. İsteyeneler katılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 30 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..