Jump to content
Masatenisi.org Forum

Herkes Tahtasının Ağırlığını Yazsın.

Recommended Posts

Merhabalar yabancı bir forumda gördüm ve de çok hoşuma gitti adamlar araştırmışlar ve imkanı olanlar tahtalarını tartıp ağırlıklarını aynı konu altında paylaşmışlar.

Bizde öyle yapsak hiç de fena olmaz diye düşündüm.

Lastikleri sök tak yaparken yada lastik değişiminde veya tahtayı ilk aldığımızda imkanı olanlar tahtalarını tartıp ağırlıklarını buraya yazarsa güzel bir bilgi kaynağı olabilir.

(hem kimde neler var öğrenmiş oluruz) :)

Üşenmedim tarttım :)

Ben başlayayım

Stiga optimum sync (ST.) 86 gr

Sanwei T502 soft carbon (FL) 76 gr

Dhs W1030 (FL) 83 gr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtaların ağırlığı bilgi verici faydalı bir paylaşım. Ancak şunu da aklıda tutmakta fayda var. Aynı marka model tahtadan alıp farklı bir ağırlıkla karşılaşmanız düşük bir olasılık değil. Aynı marka ve model tahtaya birkaç kez sahip oldum. Bana göre hiçbiri aynı ağırlıkta değildi. Hatta his kontrol konularında bile farklıydılar. Bu daima böyledir demiyorum. Bu olasılığı bilmekte fayda var.

Tahtayı 85 gr. niyetine alırsın, 80 gr. çıkar. Benim tahtam niye eksik demeyin sonra :whistle:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtaların ağırlığı bilgi verici faydalı bir paylaşım. Ancak şunu da aklıda tutmakta fayda var. Aynı marka model tahtadan alıp farklı bir ağırlıkla karşılaşmanız düşük bir olasılık değil. Aynı marka ve model tahtaya birkaç kez sahip oldum. Bana göre hiçbiri aynı ağırlıkta değildi. Hatta his kontrol konularında bile farklıydılar. Bu daima böyledir demiyorum. Bu olasılığı bilmekte fayda var.

Tahtayı 85 gr. niyetine alırsın, 80 gr. çıkar. Benim tahtam niye eksik demeyin sonra :whistle:

Abi çok haklısınız yurtdışı forumlarda da aynı tahta neredeyse 10 gr fark var.

Bu arada ma lin carbon ve sanwei hc5 iniz kaç gram :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi çok haklısınız yurtdışı forumlarda da aynı tahta neredeyse 10 gr fark var.

Bu arada ma lin carbon ve sanwei hc5 iniz kaç gram :)

Hassas tartım yok malesef. Ama her iki tahtayı da çok beğeniyorum. Lastikler de öyle. Eskiden tahta lastik arayışım hiç bitmezdi. Nihayet doğru yolu buldum. Sorun bendeymiş :pembe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir ara gerçekten üşendirecek kadar vardı, elden çıkardım iyi oldu. Kalanlar;

P700 87 gr.

Boll ALC 88 gr

Korbel 87 gr

Özel sipariş OSP 88 gr

TSP Swat 89 gr

OSP Expert 87 gr

Trinnova Sonar 88 gr

Benim için ideal ağırlık budur.

Emre ve Saadettin abi bildiklerimiz. Ben sessiz kimselerden atak bekliyorum :) Bu arada Emre de baya bir azalmış tahta :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic Defplay Senso V3..87 gr...

Hazerderden aldığımda ağırlığını tartırmıştım ..daha hafifi var mı diye baktım ama başka düz saplısı yoktu..

Şimdi J.S.Huyk ile oynuyorum..Gülle gibi tartırmadım ama 100 gr civarıdır...Malın iyisi ağır olurundan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rıdvan benim tahtam eksik deme sakın her daim yanında gözüküyor. Herkesin eksilebilir ama senin ki asla :D

Bilalcim tahtalarımı herdaim yanımdan eksik etmem.

Kombinasyonun Biriyle yenemediğim rakibi, lastikleri diğer tahtaya aktarıp yenmeyi denemek için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Clipper 9ply tahtaların ağırlığı genelde 125 gr gibi.. Bunun yanında Stiga Offensive Evolution tahtalar ise 80 gramı geçmiyor. Aynı tahtadan olupta çok hafif gelen bir Nittaku Violin tahtam vardı (sanırım 72 gram gibiydi ve normalinden 10-12 gram daha hafifti.. sağolsun Sinan Abim..) ama takım arkadaşıma daha yugun bir tahta diye ona vermiştim. Eski tahtalar genelde biraz daha ağırlar ama eldeki hisleride bir o kadar net oluyor. Zamanında tahta ustaları yaparken ara katmanlara da dikkat ettikleri için ben genelde ağırlığından çok üretim dönemine bakıyorum. Mesela şimdi tüm firmalar herşeyi astronomik fiyatlara satmalarına rağmen tüm ağaçları nereden ve en ucuza nasıl alabilirimin hesabındalar... İşçilikte kaliteside ağaç kaliteside öldü vallahi.. Sadece çok çok pahalı tahtalara biraz özendirtiyorlar hepsi bu.. ama o da zaten satabilmeleri için gerekli..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga Clipper 9ply tahtaların ağırlığı genelde 125 gr gibi.. Bunun yanında Stiga Offensive Evolution tahtalar ise 80 gramı geçmiyor. Aynı tahtadan olupta çok hafif gelen bir Nittaku Violin tahtam vardı (sanırım 72 gram gibiydi ve normalinden 10-12 gram daha hafifti.. sağolsun Sinan Abim..)

Saadettin abi geriye kalan diğer 100-150 adet tahtanı yazmamışsın abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..