Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sünger Kalınlığı

Recommended Posts

F1 yarışlarına katılıp diğer yarışçılara karşı iddian olacaksa Formüla1 araçlarına binersin. Yok sadece B sınıfı sürücü belgen var ve otoyolda araba sürmeyi düşünüyorsan Formüla1 aracına binmeye gerek yok değil mi? Sonuç: 2.0 al. Tahtan zaten çok hızlı. Gereksiz Aşırı hız= kontrol kaybı ve kaza demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sünger kalınlığı değil ki o lastik kalınlığı

Hayır bahsedilen 1.8mm 2mm 2.2mm vs.lastik kalınlığı değil lastiğin sünger kalınlığıdır.(kısaca sünger kalınlığı olarak da söylenir.)

Bir konuda yeterli bilgi sahibi değil iseniz o konuda herhangibir iddiada bulunmayınız ki bilgisi olmayan kişilerde okuyup yanlış bilgi sahibi olmasınlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) lastik ve süngerin toplam kalınlığının 4mm den fazla olamayacağını kurala bağlamıştır. Süngerlerin
kalınlıkları 0 ile 2.6 mm arasında olabilmektedir. Max olarak belirtilen lastiklerde ise sünger kalınlığı, ITTF limiti olan 4 mm den lastiğin kalınlığı
çıkartılınca geriye kalan kısımdır.) Bu yazıdan anlaşılacağı gibi 26 çeşitli kalınlıkta sünger var. 1 mm kalın veya ince oyunda bir şeyleri değiştirir.

Arkadaşımız soruyor 2,0 yoksa maksimummu alayım diyor. Tabii ki bunda bilinçli bir düşüncenin olmadığı anlaşılıyor. Rasgele

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) lastik ve süngerin toplam kalınlığının 4mm den fazla olamayacağını kurala bağlamıştır. Süngerlerin

kalınlıkları 0 ile 2.6 mm arasında olabilmektedir. Max olarak belirtilen lastiklerde ise sünger kalınlığı, ITTF limiti olan 4 mm den lastiğin kalınlığı

çıkartılınca geriye kalan kısımdır.) Bu yazıdan anlaşılacağı gibi 26 çeşitli kalınlıkta sünger var. 1 mm kalın veya ince oyunda bir şeyleri değiştirir.

Arkadaşımız soruyor 2,0 yoksa maksimummu alayım diyor. Tabii ki bunda bilinçli bir düşüncenin olmadığı anlaşılıyor. Rasgele

Sayın Hocam, arkadaşımız stiga calibra lastiklerinin 2.0 veya max olanıyla ilgileniyor ve hangisini tercih edeyim diye soruyor. Bu bilinçsiz olduğu anlamına gelmez, çünkü calibra lastiklerin max olanı zaten 2.2 mm'dir. Siz 26 çeşit sünger kalınlığı derken konuyu karıştırmışsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayır bahsedilen 1.8mm 2mm 2.2mm vs.lastik kalınlığı değil lastiğin sünger kalınlığıdır.(kısaca sünger kalınlığı olarak da söylenir.)

Bir konuda yeterli bilgi sahibi değil iseniz o konuda herhangibir iddiada bulunmayınız ki bilgisi olmayan kişilerde okuyup yanlış bilgi sahibi olmasınlar.

hocam yanlış anlaşılmış ben lastik derken sünger ve lastik beraber alıyorum ve kısaca da öyle kullanıyorum, onun için sadece sünger kalınlığı deyince şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam yanlış anlaşılmış ben lastik derken sünger ve lastik beraber alıyorum ve kısaca da öyle kullanıyorum, onun için sadece sünger kalınlığı deyince şaşırdım.

Merhaba sayın Remzi bey'in de açık bir şekilde ifade ettiği gibi lastik ve sünger toplam en fazla 4mm olabilmekte.

Ama masatenisi çevrelerinde sünger denince genelde akla benimde önceki mesajımda yazdığım gibi lastiğin altındaki sarı turuncu kırmızı siyah mavi vb renklerde olabilen sünger kısmı gelmektedir.

Genelde lastikle sünger sizinde ve genelimizinde aldığımız gibi paketinde birliktedir, bizim kastımız hız kontrol dengesi açısından daha hızlı ve agresif olan kalın süngerli olanı mı nispeten daha kontrollü olan daha ince süngerli olan mı?

Arkadaşımızın sorusuna gelince ben olsam calibrayı rosewood 7 üzerine 2 mm den kalın süngerli almazdım.

Bir soruda ben ilave edeyim hatırladığım kadarıyla butterfly lastiklerin bazı serilerinin (tenergy de dahildi) max kalınlığı 2.4mm idi.

tenergy 05 1.7mm - 1.9mm - 2.1mm - 2.4mm gibi..

Doğrumu hatırlıyorum bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

STIGA´nın Calibra LT (Mavi olan) ve Calibra LT Sound (yeşil olan) almayı düşünüyorum. Asıl sorum şu olacak: sünger kalınlığını 2.0 mm mi yoksa max mı almalıyım? Cevaplarınızı bekliyorum. (Tahta olarak ROSEWOOD NCT VII)

Raket değil Roket olur üst düzey oyuncu değilsen :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu roketti kim kullanacak (Anlayana)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..