Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahtaya Lastiğin Yapışmaması

Recommended Posts

Arkadaşlar Yeni aldığım Rosewood tahtama 3 5 kat yapıştırcı sürdüğüm halde ve farklı farklı lastikler denememe rağmen alt köşelerinden sürekli olarak açılıyor.

Zımpara dışında önerebileceğiniz deneyimleri bekliyorum :thup:

3-5 kat yerine bir kat yapıştırıcı denesen :bye:

Dostum lastik düz mü? Yani süngere doğru yada lastik tarafına doğru bükülme varmı? Bu da yapışmayı engelleyebilir. Ayrıca yapıştırdıktan sonra üzerine kitap (nereden bulacaksan :whistle: ) yada benzeri bir ağırlık bekletebilirsin birkaç saat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zimparanin nesi kotu? 0 numara zimpara ile 5 saniyeligine hafifce zimparalayin yeterli...

Zımparanın kötü bir tarafı yok sadece alternatif yöntem arıyordum.

3-5 kat yerine bir kat yapıştırıcı denesen :bye:

Dostum lastik düz mü? Yani süngere doğru yada lastik tarafına doğru bükülme varmı? Bu da yapışmayı engelleyebilir. Ayrıca yapıştırdıktan sonra üzerine kitap (nereden bulacaksan :whistle: ) yada benzeri bir ağırlık bekletebilirsin birkaç saat.

Lastik sıfır abi yani sorunsuz . Evde işe yaramayan bir sürü kpss kitabı var 1000 sayfalık her biri yeterli olur mu :D ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zımparanın kötü bir tarafı yok sadece alternatif yöntem arıyordum.

Lastik sıfır abi yani sorunsuz . Evde işe yaramayan bir sürü kpss kitabı var 1000 sayfalık her biri yeterli olur mu :D ?

Yeterli olur tabi. Hatta yeteri kadar bekletirsen senin yapamadığını raket yapar belki. Memur falan çıkar belli mi olur :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS yapıştırıcı kullanıyorsan önce güzel yapışıyor, ertesi gün bi bakmışsın lastik kalkmış. Başıma geldiği için yazayım dedim, bir tüp harcadım gene yapıştıramadım. Butterfly free chack yapıştırıcıdan şaşma derim. Fiyatı da yüksek değil. Kolay da temizleniyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS yapıştırıcı kullanıyorsan önce güzel yapışıyor, ertesi gün bi bakmışsın lastik kalkmış. Başıma geldiği için yazayım dedim, bir tüp harcadım gene yapıştıramadım. Butterfly free chack yapıştırıcıdan şaşma derim. Fiyatı da yüksek değil. Kolay da temizleniyor.

Firi çek kullandım ama memnun kalmadım. Dhs kullanıyorum ama sadece rosewood da sorun yaşadım. sanırım yüzeyinden kaynaklanan bir sorun onuda zımpara yaparak halledeceğiz artık başka çaresi yok yada fayn zip alacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal. dhs kullandığını doğru tahmin etmişim demek ki. Free chack'tan neden memnun kalmadın bilemiyorum ama bence dhs'yi tamamen temizle (çok zor temizleniyor, yapış yapış ama her ne hikmetse lastiği tahtada tutamıyor) ve butterfly yapıştırıcıya dön derim. Ya da güçlü yapıştırsın, eskiyene kadar sökmeyeyim dersen tibhar da gayet güzel. Zımpara olayı kişisel vernikleme esnasında uygundur ama fabrikasyon vernikli bir tahtayı zımparalamak da ne derece doğru bilmiyorum. O verniği zımpara ile yok edersen ve lastiği söktüğünde üst katman da lastikle beraber kalkarsa pişman olursun. Benim fikrim bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

finezip alarak zamanını harcama bende var birşey farketmiyor.

iki parmanın birbirine yapğışmasını istiyorsan daha çok yüzeye ihtiyacın var. zımparamayarak tahta üzerinde tutunacak daha fazla alan yaratıyorsun. zımparanın mantığı bu.

zımparala derken de tahtayı değil tahtanın üzerindeki fazla cilayı zımparala diyorum. Yani 0 numara zımparayla çok çok hafifçe sürt yeter.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok teşekkürler bilgiler için. 0 zımpara ile çok çok az yüzeysel geçeceğim. Bakalım şimdi de yapıştırıcı yüzeyde tutanamayacak mı göreceğiz.

Bilal. dhs kullandığını doğru tahmin etmişim demek ki. Free chack'tan neden memnun kalmadın bilemiyorum ama bence dhs'yi tamamen temizle (çok zor temizleniyor, yapış yapış ama her ne hikmetse lastiği tahtada tutamıyor) ve butterfly yapıştırıcıya dön derim. Ya da güçlü yapıştırsın, eskiyene kadar sökmeyeyim dersen tibhar da gayet güzel. Zımpara olayı kişisel vernikleme esnasında uygundur ama fabrikasyon vernikli bir tahtayı zımparalamak da ne derece doğru bilmiyorum. O verniği zımpara ile yok edersen ve lastiği söktüğünde üst katman da lastikle beraber kalkarsa pişman olursun. Benim fikrim bu.

Free chek çok zor temizlendiği için sevmiyorum. Dhs den memnunum fiyat performans olarak çok iyi temizlemeside kolay Tanju abi. Eskiyene kadar sökmeme gibi alışkanlıklarım olmadığı için diğer seçenek bana uygun değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok teşekkürler bilgiler için. 0 zımpara ile çok çok az yüzeysel geçeceğim. Bakalım şimdi de yapıştırıcı yüzeyde tutanamayacak mı göreceğiz.

Free chek çok zor temizlendiği için sevmiyorum. Dhs den memnunum fiyat performans olarak çok iyi temizlemeside kolay Tanju abi. Eskiyene kadar sökmeme gibi alışkanlıklarım olmadığı için diğer seçenek bana uygun değil.

Benim kullandığım dhs yapıştırıcı oldukça koyu kıvamlı. Diş macunu kıvamında diyebilirim. Temizlemesi çok zor çünkü yapış yapış oluyor ve parmakla sıyırmakla rulo haline gelmiyor. Koyu kıvamlı (macun gibi) olduğundan dolayı çok harcanıyor, çabuk bitiyor. Dolayısıyla ucuz gibi görünen fiyatı aslında diğerlerinden farklı değil. En kötüsü yapıştırdıktan bir gün sonra lastik mutlaka tahtadan çözülüyor. Dhs o kadar koyu kıvamlı ki, diş macunu şeklindeki tüpten sıkmak imkansız, ucundaki kanülü çıkartıp geniş ağzından çıkartıyorum. Meraktan uzun uzun yazdım, seninki farklı mı??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim kullandığım dhs yapıştırıcı oldukça koyu kıvamlı. Diş macunu kıvamında diyebilirim. Temizlemesi çok zor çünkü yapış yapış oluyor ve parmakla sıyırmakla rulo haline gelmiyor. Koyu kıvamlı (macun gibi) olduğundan dolayı çok harcanıyor, çabuk bitiyor. Dolayısıyla ucuz gibi görünen fiyatı aslında diğerlerinden farklı değil. En kötüsü yapıştırdıktan bir gün sonra lastik mutlaka tahtadan çözülüyor. Dhs o kadar koyu kıvamlı ki, diş macunu şeklindeki tüpten sıkmak imkansız, ucundaki kanülü çıkartıp geniş ağzından çıkartıyorum. Meraktan uzun uzun yazdım, seninki farklı mı??

Tanju abi, senin dedğin şekli hava alıp kurumuya başlayınca yapıyor ve içinde tortu oluşuyor. Bunun için kullandıktan sonra ağzını iyice kapamak gerekiyor hava almaya gelmiyor maalesef.

Bende senin izlediğin yolları takip ediyorum ucun yapıştırıcının akması eziyet veriyor bana.

Yapıştırdıktan sonra lastiğin tahtadan ayrılması olayı ile hiç karşılaşmamıştım taki hafta sonuna kadar ama o da yapıştırıcıdan değil. Şimdi joola lex almaya karar verdim daha uzun gideceğinden eminim en azından kuruma olayı yapmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Normal DHS yapıştırıcının kıvamı diş macunundan çok çok daha sıvıdır. Sizinki bayat olabilir.

Evet bayat olabilir, rafta beklerken hava almış olabilir. İlginç olan kolay sürülüyor ve çok iyi yapışıyor ama bir gün sonra yapıştırma etkisi azalıyor ve lastik tahtayı bırakıyor. Temizlemek ise tam bir işkence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapıştırdıktan sonra lastiğin tahtadan ayrılması olayı ile hiç karşılaşmamıştım taki hafta sonuna kadar ama o da yapıştırıcıdan değil. Şimdi joola lex almaya karar verdim daha uzun gideceğinden eminim en azından kuruma olayı yapmayacaktır.

Daha önce karşılaşmadıysan yeni tahtanın üzerindeki vernik katmanından dolayı yapışmıyor olabilir. Zaten stiga'nın su bazlı döneminde ürettiği ve fabrikasyon vernikli olarak piyasaya sürdüğü tahtaları beğenmiyorum. Allround classic carbon almıştım, o ne öyle üzerinde mobilya cilası gibi kalın bir vernik! Lastiği cam üzerine yapıştırmak ne kadar zorsa bu da öyle. Tabi ki zımparalamak gerekiyor. Dolayısıyla stiga tahtaları fabrikasyon vernikli olsa da olmasa da mutlaka zımparalamak lazım bence:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..