Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kısa Topa Spin

Recommended Posts

servisten sonrakı masa dışına gelen alçak topları hafif forehand spinle açmak istiyorum ama bazen filede kalıyor. Bunu nasıl yuksek atabilirim? Şu tam ataktan önceki ilk açılış spininden bahsediyorum.

Topun geliş yörüngesine ve hızına göre eğer masa dışına çıkacağını öngörüyorsan masaya iyice yaklaşıp top düşerken aşağıdan yukarıya doğru bir fırçalama hareketi yaparak raketinin topla buluşmasını sağlaman lazım. Top bir parabol çizerek fileyi aşıp rakip sahaya düşer. Ralli esnasında ise gelen topa fırçalama hareketi genellikle geriden ileriye doğru (kalkış yapan bir uçağı düşün) yapılır. Aslında en iyisi bu hareketleri bilen birisinden masa başında görerek ve deneyerek uygulayıp öğrenmektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...

arkadaşların yorumlarına katılmakla beraber bunu yapmak için yüz tane top al ve bir partnerle beraber çalışmaya devam et enerji' nin yorumlarına katılıyorum masaya yakın ol ve fırçalama hareketi yaparak topu tam hisset sanki elinle yaparmış gibi eğil ve doğru açıyla spin hareketini yap doğru açı derken bunu bulmak ve otutturmak için çalışman gerekli ayrıca tabiiki bunu yaparken ekipmanda doğru hareketi yapmak kadar önemli bence çünkü topun daha etkili olması için iyi spin yapan topu ısıran bir lastik lazım bir sürü seçenek var tenergy 05 , donic acuda, stiga calibra lt vb

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..