Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tavsiyesi

BODYGUARD

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Hem foruma yeni üye olduğum için tanışalım istedim hem de sizlerden tahta ve lastik tavsiyesi alayım dedim. 49 yaşındayım ikamet ankara:)) 1980 li yıllarda üniversitede Konya da okurken Konyalı milli takım oyuncusu arkadaşların antrenman rakibi oldum. Fena da oynamazdım hani. Fakat yıllar içerisinde spor dalımı değiştirdim ve vucutgeliştirme sporunda 2008 yılına kadar hem yarışmacı hemde antrenör olarak görev yaptım. Yaşlanmaya başlayınca da masa tenisi sporuna tekrar başlayıp ağırlık kaldırmayı bıraktım. zaman içerisinde bu spor çok gelişmiş artık kombinasyon raketler tamamen ön plana çıkmış. Eskilerden bildiğimiz butterfly vardı onu da bulmak almak çok eziyetli idi. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Oyun stilim hani derler ya her telden diye. fhspeen fhsmach bolca var ve de bh ve fh kesme bol kullanıyorum. Topa falso vermeyi de seven biriyim. Blok savunmada bh daha fazla kullanıyorum. Etkili fh servisler atabiliyorum. Şu an Butterfly Korbel Masa Tenisi Raketi ITTFONAY H7B hazır raketi kullanıyorum. Bana tahta ve lastik tavsiyesi lastik 2 yön için farklı da olabilir ustalarımızdan rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba,

ayırdığınız bütçenizi de belirtseydiniz daha açıklayıcı cevaplar alabilirdiniz. satlığa çıkardığım tibhar samsonov ilanımı inceleyin isterseniz, size uygun olduğunu düşünüyorum. bende ankaradayım, görüşebiliriz.

selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Tahta olarak Timo Boll All+ veya Timo Boll Off- tahta öneriyorum. Tercihi size bırakıyorum. Ben Off- kullanıyorum. Çok memnunum. Kontrollü güzel bir tahta. All+ da öyledir. Defans için de uygundur. Yani ikisinin arasındadır ama şut çekiyorum ve spin yapıyorum dediniz FH ile. O yüzden Timo Boll Off- güzel bir seçim olabilir.

Bir de Butterfly Off- tahta var. Fiyat olarak biraz daha uygun ama hemen hemen Timo Boll Off-'ye eş değer bir tahtadır. Bu tahta bildiğim kadarıyla sadece www.spinspor.com.tr adresinde var. Ama Timo Boll'u sanırım Butterfly satan her yerden bulabilirsiniz.

BH'den kesme yapıyorum dediğiniz için 1.9 Tackiness D. FH için de 2.1 Tackiness D lastik öneriyorum. Bence başlangıç için kontrolün de iyi olduğu bir taket olur bu kombinasyonlar. Çok atak oynuyorum vurmayı seviyorum derseniz de FH'deki lastiği Tackiness yerine Tenergy 05 FX ile değiştirebilirsiniz. İlk söylediğim kombinasyon da eminim fazlasıyla tatmin edecektir.

Biz tavsiyeleri verelim son karar sizindir :)

Selamlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

ben de tavsiye istiyorum..tekrar konu açmak istemedim...60-70 tl civarında bir combo rakete ihtiyacım var..Daha önce combo raketlerde tecrübem yok..All+ tarzı bir raket istiyorum..Atak yapmayı severim,spin oynarım,kontrolü de iyi olmalı..Hazır raket alacaktım fakat en kötü combo raket bile onlardan daha iyi dediler ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..