Jump to content
Masatenisi.org Forum

Aliexpress.com Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

ugur yalçın

Recommended Posts

Geçenlerde bir arkadaştan öğrendim bu siteyi. Çin kaynaklı bir site ve özellikle Butterfly ürünleri çok ucuz. 35 dolara tenergy satılıyor mesela. Ama diğer markalarda böyle büyük indirimler söz konusu olmayınca ürünlerin orjinalliği hakkında şüpheye düştüm. Bu site hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aliexpresten ürün alırken satıcının profilinin %98 den daha düşük puanlısına itibar etmeyiniz. Ve ürün açıklamasında mutlaka çin devlet postası ile free shipping yani ücretsiz olan kargo yollama seçeneğinin olmasına dikkat ediniz. Birde ürün getirtirken maksimum 75 avro yu geçmesin ürün ederi. Yoksa gümrükte takılır ya çok vergi isterler yada ithalat izini falan isterler. Mutlaka satıcı online olduğunda görüşün. Ürün hakkında tereddütleriniz varsa sorun. Orjinalliğini sorun satıcıya. İyi alışverişler dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aliexpress alibaba.com un perakende versiyonu. satıcının kaç satış yaptığına bakın, fiyata bakın, mümkünse referans arayın. türkiyede bulamazsanız referans yurtdışındaki tt forumlarını kurcalayın.

sahte bty ürünleri olduğunu duymuştum, bu da onlardan biri olabilir. dikkat etmek lazım.

öte yandan aliexpress den çok alışverişim oldu, kimden ne aldığınıza bağlı olmak üzere güvenilir satıcı da var diğerleri de. Ürün elinize geçtikten sonra onay veriyorsunuz ödemenin satıcıya yapılması için, o anlamda da fena değil. yanlış bir alışverişte iade süreci vs izleniyor, ama çinden normal posta ile 12-15 gün sürüyor bide geri gitmesi vs vs...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aliexpresten ürün alırken satıcının profilinin %98 den daha düşük puanlısına itibar etmeyiniz. Ve ürün açıklamasında mutlaka çin devlet postası ile free shipping yani ücretsiz olan kargo yollama seçeneğinin olmasına dikkat ediniz. Birde ürün getirtirken maksimum 75 avro yu geçmesin ürün ederi. Yoksa gümrükte takılır ya çok vergi isterler yada ithalat izini falan isterler. Mutlaka satıcı online olduğunda görüşün. Ürün hakkında tereddütleriniz varsa sorun. Orjinalliğini sorun satıcıya. İyi alışverişler dilerim.

aliexpress alibaba.com un perakende versiyonu. satıcının kaç satış yaptığına bakın, fiyata bakın, mümkünse referans arayın. türkiyede bulamazsanız referans yurtdışındaki tt forumlarını kurcalayın.

sahte bty ürünleri olduğunu duymuştum, bu da onlardan biri olabilir. dikkat etmek lazım.

öte yandan aliexpress den çok alışverişim oldu, kimden ne aldığınıza bağlı olmak üzere güvenilir satıcı da var diğerleri de. Ürün elinize geçtikten sonra onay veriyorsunuz ödemenin satıcıya yapılması için, o anlamda da fena değil. yanlış bir alışverişte iade süreci vs izleniyor, ama çinden normal posta ile 12-15 gün sürüyor bide geri gitmesi vs vs...

Uzun zamandan beri aklımdaydı alibabadan alışveriş yapmak. Aydınlatıcı bilgileriniz i,çin teşekkürler forumdaşlar... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Satıcının birinde (PingPong-Time ) T.Boll spirit yaklaşık 70 dolar aynı satıcıda Avalox 700 85 dolar..

Japon üretimi tahta çin üretimi tahtadan daha ucuz hemde Çin de...

Ülen bu nasıl bir fiyatlandırmadır..Aklım karıştı..

Ben şimdilik uzaktan bakayım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..