Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kolumda Sorun Var

Recommended Posts

kolunuzu cok zorlamissiniz. bende de oldu. uzun sure oynamayinca birden asiri zorlamak veya kolu asiri savurmaktan kaynaklaniyor.bu durumda agrisi gecene kadar en az 3 hafta oynamiyordum sonra hafif hafif basliyordum oynamaya fazla zorlamiyordum ve iyilesiyordu..aksine zorlarsaniz cok ciddi hasar olusabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağ elinizle oynamaktan belirli bir süre sonra sıkılacaksınızdır hareketleri tam yapamadığınız için. Çok rahat yendiğiniz arkadaşınıza belkide çok kolay yenileceksiniz bu yüzden de sol eliniz ters gelmeyecektir :) korkmanıza gerek yok sağ elinizden çok çok üstün bir yetenek değilseniz.

merhaba.ben masa tenisini sol elimle oynuyorum.ancak kolumda ağrı oluşunca doktora gittim ve yaklaşık bir ay boyunca masa tenisi oynamamam gerektiği söylendi.bu bir ay boyunca sağ elimle oynasam sizce sakatlığım geçince sıkıntı yaşarmıyım? yani belli bir süre sonra sol elim bana ters gelir mi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

:frust: Geçmiş olsun! Genelde yeterince ısınmadan yapılan aşırı yüklenmeler bu tür sakatlanmalara sebep olabiliyor. Ve de genelde kış aylarında daha sık raslanmakta. Bazen maçlar arasında uzun aralar verilmekte. Dolayısıyla vücüdumuz yine soğumuş olup, ısınmadan tekrar yükleniyor kas ve damar sistemimize zarar verebiliyoruz. Buna dikkat edersek, ağrıyan bölgelere uygun sporcu masaj kremleriyle ağrılarınızı azaltabilir ve uzun yıllar sporunuza devam edebilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.. İyi günler dileklerimizle.. :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar tendinit denen şey tendon dediğimiz eklem bağı yada kaskirişi de diyebileceğimiz bağlayıcı dokuların doku zayıflığı yada aşırı yorma-zorlanma veya ters bir hareket yapma gibi sebeplerden dolayı oluşan ağrılı bir rahatsızlığıdır.

Omuz dirsek el- ayak bileği gibi kısımlarda oluşabilir.

Tedavisi dinlendirmek anti ödem kremler ile birlikte ağrı kesici kremler (ısıtıcı etkisi olan bengay yada thermo remon kremler önerilmemekte) ağrı fazlaysa medikalcilerden temin edilebilecek hazır ateller ile sabit halde dinlendirmek olabilir.

Sıcak duş sıcak masaj ortopedistler tarafından pek önerilmemekle beraber ağrıyı azaltabilir.

Biz masatenisi severlerde genede el bileği omuz ve dirsekte oluşabilir tedavi olarak 1 aya yakın spor yapmamak(bu esnada ağrı kesici ve anti ödem kremler kullanmak) 1 ay sonra ise azar azar ve yumuşak tempo ile ve de ısınma hareketleri sonrası antrenman yapmak olabilir.

Ama En önemlisi ortopedi doktoruna başvurmaktır.

Tahsin dostum ve sayı spinmaster sizlere de Geçmiş olsun dileklerimle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..