Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Lastik Tavsiye (Acilll!)

kanars

Recommended Posts

Bir arkadaşımdan alarak oynadığım Nittaku Acustic tahta üzerinde fh Tenergy05 1.7 ile bhYasaka Rakza7Soft lastiklerden oluşan kombide bachand tarafında koldan çektiğim güçlü spinler çoğunlukla dışarı gitti. FH tarafında Tenergy05 olmasına rağmen oyuna girmekte ve kontrolde zorlanmadım. Rakza7Soft nedense çok hızlı ve kontrolsüz gibi geldi. Sizden backhand için orta sertlikte, hızı da orta olan özellikle derinden çektiğim spinlerde, servis açmalarda ve spine karşı bloklarda daha kolay alışabileceğim, üst yüzeyi iyi top tutan bir lastik tavsiyesi istiyorum. Her iki taraftan da kontrollü, yer yer spin, kesik ve her türlü hücum varyasyonlarının da olduğu komple bir oyun tarzıyla oynamayı seviyorum. Yumuşak lastiklere nedense pek alışamadım, daha çok tok hisli lastiklerden hoşlanıyorum. MarkV, NeoSkylineTG2-3,NeoHurricane2-3, HexerHD gibi...Aslında çin lastiği olarak DHS H3 Neo ve Mark V lastikler aklımdan geçiyor ama biri çin diğeri de eski tip olduğundan kararsızım. Siz ne dersiniz? Özellikle Nittaku Acoustic tahta FH Tenergy05 kombinasyonu açısından uyum olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle merhabalar

bende uzun zaman backhand'imde soft yumuşak süngerli lastik kullandım eğer masadan uzakta değilsem backhand spinlerimin çoğusu dışarı çıkardı nasıl çözdüğüme gelince backhandimde de tenergy 05 kullanmaya başladım ve rahat ettim bence bunun sebebi raketi tutuş açın olarak düşünüyorum soft lastikte raketi daha çok kapamam gerekiyordu ve bunu beceremiyordum el alışkanlığını kolay değiştiremiyorsun ama aynı hızda aynı açıda tenergy 05 ile vuruşlarımın %90'ını içeri atmayı başardım bence biraz öğle dene raketin rakza kısmıyla forhand tenergy li tarafıyla back hand dene eğer uyarsa backhand de tenergy koyarsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastiklerinden marka farketmez birini bh e tak kontrol sorunu asla yaşamassın. Marka dersen Palio CJ8000 BIOTECH önerebilirim japon-çin lastiği. Çektiğin güçlü bh spinlerde yüzdeli olarak içeride olur. Kesikleri söylememe geek yok çok dolu kesik atarsın zaten. Blocklar için çok fazla masadan açılmassan sorun yaşamassın açılırsan durum vahim güçsüz kalır.

Fh omega asia 4, tinerci 05, 05 fx ve haifu bhw3 kullandım hepside çok iyiydi. Bundan sonrası senin bileğine ve zevkine bağlı.

Bir arkadaşımdan alarak oynadığım Nittaku Acustic tahta üzerinde fh Tenergy05 1.7 ile bhYasaka Rakza7Soft lastiklerden oluşan kombide bachand tarafında koldan çektiğim güçlü spinler çoğunlukla dışarı gitti. FH tarafında Tenergy05 olmasına rağmen oyuna girmekte ve kontrolde zorlanmadım. Rakza7Soft nedense çok hızlı ve kontrolsüz gibi geldi. Sizden backhand için orta sertlikte, hızı da orta olan özellikle derinden çektiğim spinlerde, servis açmalarda ve spine karşı bloklarda daha kolay alışabileceğim, üst yüzeyi iyi top tutan bir lastik tavsiyesi istiyorum. Her iki taraftan da kontrollü, yer yer spin, kesik ve her türlü hücum varyasyonlarının da olduğu komple bir oyun tarzıyla oynamayı seviyorum. Yumuşak lastiklere nedense pek alışamadım, daha çok tok hisli lastiklerden hoşlanıyorum. MarkV, NeoSkylineTG2-3,NeoHurricane2-3, HexerHD gibi...Aslında çin lastiği olarak DHS H3 Neo ve Mark V lastikler aklımdan geçiyor ama biri çin diğeri de eski tip olduğundan kararsızım. Siz ne dersiniz? Özellikle Nittaku Acoustic tahta FH Tenergy05 kombinasyonu açısından uyum olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..