Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kulüp Bulmak Istiyorum Yardım :(

Recommended Posts

Kocaeli/Gölcükte oturuyorum okulda ve arena diye bir yerde masa tenisi oynıyabiliyorum başka hiç bir yerde oynıyamıyorum.Amatörüm fakat 2 yıldır oynuyorum az bildiğim oyunu geçtiğimiz yaz mevsiminde ve okul başladığı gibi çok hızlı alışarak geliştirdim turnuvalarada girdim fakat gölcükte masa tenisi kulübü bulamadım veya kocaelide olabilir farketmez bildiğiniz kulüp takım varsa bana söylermisiniz takımlara başvurmak istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler bir şey daha sormak istiyorum ben kalp hastasıyım futbol basketbol atletizmi jimlastik yüzme bile dahil hiç bir spor yapamıyorum daha 14 yaşındayım bir tek masa tenisi ve satranç oynuyorum kalp hastalığını doktordan izin alırım o kolay fakat buraya girmek için ne isterler beni nerede denerler :D ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilardo oynıyamıyorum dart dediğin ? hani 12 den vurma şeyi falanmı ben zaten öyle çok ileriye gitmem sadece biraz oynamak istiyorum kulüplerde falan doktorum izin verirse bir dahaki kontrolümde takım bulmak istiycem zaten ben çok yavaş oynarım bu nedenle çok hızlı oynıyanlar beni yenemiyo bende hiç strese girmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açık kalp ameliyatı oldum 4 yaşında 14 yaşındayım kalbim düzelmeye başladı ama şuan delik var büyüdükçe kapanabilirmş ama büyüyünce büyük bir ihtimalle kalp kapakçığı ameliyatı olucam ben futbol oynamaya çalıştım koşamıyorum top 1 metre önümdeyse ayağımı ittiğim gibi kalbim küt küt atıyor ama masa tenisini cidden diyorum acayip sakin oynuyorum hiçde strese girmiyorum evet tehlikeli ama ben gene doktora sormak istiyorum çünkü çok seviyorum :S

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açık kalp ameliyatı oldum 4 yaşında 14 yaşındayım kalbim düzelmeye başladı ama şuan delik var büyüdükçe kapanabilirmş ama büyüyünce büyük bir ihtimalle kalp kapakçığı ameliyatı olucam ben futbol oynamaya çalıştım koşamıyorum top 1 metre önümdeyse ayağımı ittiğim gibi kalbim küt küt atıyor ama masa tenisini cidden diyorum acayip sakin oynuyorum hiçde strese girmiyorum evet tehlikeli ama ben gene doktora sormak istiyorum çünkü çok seviyorum :S

Benim bildiğim sağlık için spor yapılır..

Bu sporu yapmayın diyemiyorum....Sevmek güzel ve hoş bir duygu.......Öncelik olarak sağlıklı bir yaşamı tercih edin derim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendini yormayacak bir stil sahibi olursan zevkli maçlar oynayabilirsin. Örneğin bir blok oyuncusu olabilirsin. Masa başında stop ve blok yaparak özel bir raketle fazla enerji kullanmadan oynaman mümkün. Tabiiki masa tenisi bilen bir doktordan, mümkünse bir kalp doktorundan onay alman gerekecektir. Ben özel bir stil ile masa tenisi oynayabileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben zaten acayip yavaş oynarım hatta bir gün video çekersem buraya yollarım kalp doktorumda var zaten 11 martta kontrole gidicem yıllık kontrolum var ama bu sefer 6 ay oldu :D bişe olmazsa izin alıcam hatta belgede alıcam ve takım bulucam inşallah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

satranç bence daha zevklidir masa tenisinden. milyonlarca farklı kombinasyon, internetinde var bak binlerce farklı rakip online satranç dünyasında. sıkışırsan programa sorarsın hile alırsın, masatenisinde bunları yapamazsın. 1-3-5 maksimum 10 rakibin olur, terlemesi soğuması lastigi tahtası dünya para, bak şimdi sen hazır raketle oynuyorsun, pro raket almaya kalktığında 400-500 tl yi buluyor iyi kombinasyonlar, nittaku topun tanesi olmuş 6-7 tl.

güzel kardeşim, bahsettiğin spor dünyanın en hızlı en stresli kalbe en zararlı sporlarından biridir. doktorları aldatmayı falan düşünme. yavaş oynanacak spor değildir, rakip beklemediğin bi tarafına bi top atacak oraya hamle yapayım derken zorluycan bi taraflarını. git satranç oyna ilerde iyice iyileşince yeniden dönersin masa tenisine. sağlığını kaybetmeye değmez bi spor için doktorunun dediğinden çıkma... kasparov mu desen waldner mi desen kimse bilmez waldneri ama kasparovu bilmeyen yoktur.. ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben zaten 6 yıldır devamlı satranç oynuyorum bununda kulübünü bulurum fakat tenis daha güzel gibi geliyo ama cidden kalbe zararlı zaten doktorumdan izin alamam adam öyle inatçıki 40 fırın ekmek yemem lazım ama ben zaten o kadar profosyonel olmak istemiyorum sadece biraz kendimi deneyebileyim onu istiyorum o turnuva heyecanını birkaç kez denemek istiyorum o kadar ama olmazsa sadece hobim olur yormadan arkadaşlarımla oynarım satrança giderim.genede saolun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkes bir şeyler yazıyor. Bu yazanların masa tenisi geçmişi nedir? Antrenörlükleri varmıdır? Türkiye'deki dereceleri nelerdir? Bunları bilmiyorum ama senin hevesini kırmasınlar. Ben senin ritmini arttırmadan masa üstü blok ve stop oyunla kendini fazla yormayacağını ve bu sporu zevkle yapacağına inanıyorum. Lütfen doktoruna danışarak yaparsan çok daha başarılı olursun.

Kocaeli Masa Tenisi İl Temsilcisi: Çetin BUĞDAYCI Tel: 05423646272 irtibat kurarsan belki sana kulüp bazında yardımcı olabilir. İstanbul'da olsaydın bende yardımcı olmaya çalışırdım. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkes bir şeyler yazıyor. Bu yazanların masa tenisi geçmişi nedir? Antrenörlükleri varmıdır? Türkiye'deki dereceleri nelerdir? Bunları bilmiyorum ama senin hevesini kırmasınlar. Ben senin ritmini arttırmadan masa üstü blok ve stop oyunla kendini fazla yormayacağını ve bu sporu zevkle yapacağına inanıyorum. Lütfen doktoruna danışarak yaparsan çok daha başarılı olursun.

Kocaeli Masa Tenisi İl Temsilcisi: Çetin BUĞDAYCI Tel: 05423646272 irtibat kurarsan belki sana kulüp bazında yardımcı olabilir. İstanbul'da olsaydın bende yardımcı olmaya çalışırdım. Kolay gelsin.

Sayın Hocam.. Konuyu açan arkadaş, kulüp arayışından yola çıktı... açık kalp ameliyatı ile yoluna devam etti..

Artık burada masatenisi iyi bilenlerden çok..bu konuda deneyimli sağlık uzmanlarının bilgisiyle konu sağlıklı bir yönde ilerliyebilir..

Sizin dediğiniz gibi de değil.... Bu konuya ilgili fikir beyan etmek için masatenisi tecrübesi ve antrenörlük belgesi aranmıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yalnız ben zaten konumu açarken bunu söyliyecektim sizin bi bilginiz varmı belki sizde böyle bir işten geçtinizi sizinde bi hastalığınız olabilir diye yazıcaktım yazmayı unuttum ve dikkat ederseniz 2.cevabımda bunu hemen dile getirdim eğer yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yalnız ben zaten konumu açarken bunu söyliyecektim sizin bi bilginiz varmı belki sizde böyle bir işten geçtinizi sizinde bi hastalığınız olabilir diye yazıcaktım yazmayı unuttum ve dikkat ederseniz 2.cevabımda bunu hemen dile getirdim eğer yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Sizinle ilgili bir problem yok..İsteklerinize kaldığınız yerden tabiki devam edebilirsiniz bu üye olmanızın en doğal hakkı....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Hocam.. Konuyu açan arkadaş, kulüp arayışından yola çıktı... açık kalp ameliyatı ile yoluna devam etti..

Artık burada masatenisi iyi bilenlerden çok..bu konuda deneyimli sağlık uzmanlarının bilgisiyle konu sağlıklı bir yönde ilerliyebilir..

Sizin dediğiniz gibi de değil.... Bu konuya ilgili fikir beyan etmek için masatenisi tecrübesi ve antrenörlük belgesi aranmıyor..

Sayın Bellek

Tabiiki sağlık uzmanlarının görüşleri çok önemli. Bazı arkadaşlarımız sağlık uzmanlarının görüşlerine bakmadan sanraç oyna, bilardo oyna, bahsettiğin spor dünyanın en hızlı en stresli kalbe en zararlı sporlarından biridir gibi yorumların yanlış olduğunu söylüyorum. Bütün masa forhend backhend spin yap demiyorum. Fazla enerji harcamadan, kalbi yormadanda masa tenisi oynanabilir.

Bu arada bir anımı anlatmak istiyorum. Galatasaray kulübünde masa tenisi antrenörlüğü yaparken yanıma küçük bir çocuk geldi. Çocuğun eni ile boyu aynı idi. Kendisine bir doktordan spor yapmasında bir sakınca yoktur diye bir belge istedim. Aradan altı ay geçti ve yanıma çok zayıf bir çocuk geldi ve beni tanıdınız mı hocam dedi. Altı ay önceki eni boyu bir olan çocuktu. Doktora gitmiş ve bir damarın tıkalı olsuğu anlaşılmış ve Londra'da tedavi gördükten sonra kiloları vererek normal hale dönmüş. Bir müddet masa tenisi oynadık. İyi bit seviyelere geldikten sonra windsurfe merak saldı ve Türkiye şampıyonu oldu. Yani daha bir şey netleşmeden ahkam kesmemek ve insanların morallerimi bozmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Bellek

Tabiiki sağlık uzmanlarının görüşleri çok önemli. Bazı arkadaşlarımız sağlık uzmanlarının görüşlerine bakmadan sanraç oyna, bilardo oyna, bahsettiğin spor dünyanın en hızlı en stresli kalbe en zararlı sporlarından biridir gibi yorumların yanlış olduğunu söylüyorum. Bütün masa forhend backhend spin yap demiyorum. Fazla enerji harcamadan, kalbi yormadanda masa tenisi oynanabilir.

Bu arada bir anımı anlatmak istiyorum. Galatasaray kulübünde masa tenisi antrenörlüğü yaparken yanıma küçük bir çocuk geldi. Çocuğun eni ile boyu aynı idi. Kendisine bir doktordan spor yapmasında bir sakınca yoktur diye bir belge istedim. Aradan altı ay geçti ve yanıma çok zayıf bir çocuk geldi ve beni tanıdınız mı hocam dedi. Altı ay önceki eni boyu bir olan çocuktu. Doktora gitmiş ve bir damarın tıkalı olsuğu anlaşılmış ve Londra'da tedavi gördükten sonra kiloları vererek normal hale dönmüş. Bir müddet masa tenisi oynadık. İyi bit seviyelere geldikten sonra windsurfe merak saldı ve Türkiye şampıyonu oldu. Yani daha bir şey netleşmeden ahkam kesmemek ve insanların morallerimi bozmamak lazım.

Sevgili Hocam..Hepimizin yazma niyetinin iyi temenniler beslediğini düşünerek bende hepimizin yaptığı gibi yazılarımla katılmaya çalışıyorum..

Bu yazınız yerinde ve etkili oldu..

Yazılarınızın devamını ve iyi çalışmalar dilerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Remzi abi, doktorların çoğu masatenisini bilardo salonunda oynanan türden bir spor zannediyor. Ayağımı burktuğumda spor yapıyorum ne zaman poynayabilirim? diye sorduğumda oo en az 1,5 ay oynayamazsın diyen doktor masatenisi oynadığımı duyunca aman masatenisi oynarsın canım ne olacak diyordu. O yüzden kimse kusura bakmasın kalp hastası bir çocuk ben bu işi spor kulübü bulup oynasam olur mu diye sorarsa cesaretlendirmem ;):

Kariyerdi vs diye söylememek lazım, masatenisi oynaya tavsiyesi veren birisi de hoca ve il temsilcisi diğeri de 12 senedir oynuyor ve lig oyuncusu. Ama bunların hiçbir önemi yok, kalp açısından masatenisinin dünyanın 2. en riskli sporu olduğunu istatistikler söylüyor ben değil ve gergin bir maçta blok yapmayı bırakın servis beklemek bile kalp için gereksiz bir yüktür. Bunu bilmeyenin de ben kariyerinden şüphe duyarım. Umarım sözlerim yanlış anlaşılmaz... Saygılar selamlar... :bye:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tusubasa aynen katılıyorum doğruya doğru olmak lazım bu hastalık hiç bir bir zorluğa gelemeyen bişey değil masatenisi oturupta tavla bile oynamaz sonuçta tavladada kalp atar heyacan sonuçta sağlıksız kalp atışları nekadar faydalı olur bende anlamadım bu işten bişey

sende tunhan git artık dokturunada rapotu bize bildir ona göre yazalım sana :asabi::asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..