Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nittaku Acoustic

Recommended Posts

Nittaku Acoustic tahtayla oynayan ya da onu deneyen arkadaşlar;

Stiga Off CR WRB, AvaloxP700 ve Waldner Senso Carbon gibi tahtaları oynadığım diğer tahtalara nazaran daha uzun bir süre kullandım. Ama Acoustic tahtayı her nedense bir türlü deneme fırsatım olmadı. Methini de çok duyduğum Acoustic tahtanın Waldner Senso Carbon, Spirit, Off CR WRB, AvaloxP700 gibi diğer tahtalardan farkı nedir, deneyip de bilenlerin yorumlarını bekliyorum. Bir de Acoustic tahtanın ST ve FL sapı ele oturma açısından nasıl? ince mi, dolgun mu, köşeli yada AvaloxP700 FL sapı gibi yuvarlak mı? Mesela benim en çok hoşuma giden ve ele oturan sap şekli Spirit, ALC ve Yasaka Ma Lin Ekstra Off (özellikle bu tahtanın sap yapısı) tahtaların düz saplarında olan halidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çoğu kullananın Acousticle ilgili şikayeti sapının ince olması. Tahta genel olarak diğer 5 kat tahtalra göre daha az titreşimli ve net hisse sahip olmasıyla ayrılıyor. Yalnız şuna dikkat etmek lazım, ağırlık hızını çok değiştiriyor. 92 gramlık, 82 gramlık ve 84 gramlık olanlarını denedim. 92 liği diğerlerine göre oldukça güçlü ve daha tok hisliydi. Alırken seçmekte fayda var (tercihinize göre)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nittaku Acoustic tahtayla oynayan ya da onu deneyen arkadaşlar;

Stiga Off CR WRB, AvaloxP700 ve Waldner Senso Carbon gibi tahtaları oynadığım diğer tahtalara nazaran daha uzun bir süre kullandım. Ama Acoustic tahtayı her nedense bir türlü deneme fırsatım olmadı. Methini de çok duyduğum Acoustic tahtanın Waldner Senso Carbon, Spirit, Off CR WRB, AvaloxP700 gibi diğer tahtalardan farkı nedir, deneyip de bilenlerin yorumlarını bekliyorum. Bir de Acoustic tahtanın ST ve FL sapı ele oturma açısından nasıl? ince mi, dolgun mu, köşeli yada AvaloxP700 FL sapı gibi yuvarlak mı? Mesela benim en çok hoşuma giden ve ele oturan sap şekli Spirit, ALC ve Yasaka Ma Lin Ekstra Off (özellikle bu tahtanın sap yapısı) tahtaların düz saplarında olan halidir.

Senso karbon kullanmadım ama; diğer saydığın tahtalardan daha net hisse sahip üzerinde haifu blue whale (mermer gibidir) olmasına rağmen, gayet güçlü ve hızlı bir tahta.

Flared sap ile düz sap arasında pek fark yok. Örnek verecek olursam, Spirit in flared sapındaki kıvramlar kadar net hatları yoktur. Nittaku ların özelliğimidir bilemiyorum, çok kıvrımlı yapmıyor flared sapları ya da; benim kullandığım nittakular öyleydi.

İnceleğide Spirit ve Alc ye çok benzer düz sapta :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamamen Japon el ölçülerine (küçük) göre üretilmiş sağlam-uzun ömürlü- kaliteli bir 5 kat tahta. Ama fiyat çok yüksek bence. Sonuçta bir enstruman değil raket tahtası bu. Aynı fiyata göğsü sedir ağacı, yanları ve sapı gül ağacı, tuşesi abanoz olan iyi bir gitar alınabilir mesela.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..