Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ankara Liseler Arası Masa Tenisi Turnuvası

Recommended Posts

Samanyolu takımı birinci oldu. Başka yerlerden devşirme paralı oyuncularla turnuvanın amatör ruhunu yok ettiler. Milli oyuncular gitsin uluslararası turnuvalarda boy göstersinler. Bu birincilik, altı değil üstü çizilecek bir başarıdır. Yunus Emre, Gazi, Atatürk, Polis Koleji, Mehmet Akif turnuvanın gerçek birincileri.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samanyolu takımı birinci oldu. Başka yerlerden devşirme paralı oyuncularla turnuvanın amatör ruhunu yok ettiler. Milli oyuncular gitsin uluslararası turnuvalarda boy göstersinler. Bu birincilik, altı değil üstü çizilecek bir başarıdır. Yunus Emre, Gazi, Atatürk, Polis Koleji, Mehmet Akif turnuvanın gerçek birincileri.

Yücel bey devşirme derken nereden devşirmişler. Çin den öğrencide mi okutmaya başladık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Okul oyuncu yetiştirir. Bu bir kazanımdır. Hoca oyuncu yetiştirir. Bu bir kazanımdır. Ama yetişmiş oyuncuları burslu olarak toplayıp, parayla bu işi bitirmek sporumuza hiç bir şey katmaz. Gerçekten çok kaliteli milli seviyedeki çocukları alıp da liseler arası turnuvaya sokmak bir kayıp. Niye sponsor olmuyorlar? Çünkü sosyal sorumluluk projeleri işe yaramaz. Velinin gözünü boyayacak reklamlar önemli. Turnuvada hazır raketler ile sonuna kadar mücadele eden okullar vardı. O çocuklara emek vermiş Beden Eğitim Öğretmenlerimiz özveriyle okullarımızı ve sprorumuzu temsil ettiler. Hepsini kutluyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Okul oyuncu yetiştirir. Bu bir kazanımdır. Hoca oyuncu yetiştirir. Bu bir kazanımdır. Ama yetişmiş oyuncuları burslu olarak toplayıp, parayla bu işi bitirmek sporumuza hiç bir şey katmaz. Gerçekten çok kaliteli milli seviyedeki çocukları alıp da liseler arası turnuvaya sokmak bir kayıp. Niye sponsor olmuyorlar? Çünkü sosyal sorumluluk projeleri işe yaramaz. Velinin gözünü boyayacak reklamlar önemli. Turnuvada hazır raketler ile sonuna kadar mücadele eden okullar vardı. O çocuklara emek vermiş Beden Eğitim Öğretmenlerimiz özveriyle okullarımızı ve sprorumuzu temsil ettiler. Hepsini kutluyorum.

Sevgili Yücel hocam,okullarımızın durumunu az çok bilen 22 yıllık eğitimci ve okulunda masa tenisi antrenörlüğü yapmaya çalışan ve de 1 yıldır okuluna 1 maç masası aldıramayan (GSİM , Belediyeler ,federasyonumuza müracaat etmemize rağmen..) bir kardeşiniz olarak söylediklerinize çok fazla katılamayacağım..

Sayın hocam,gerçek anlamda oyuncu yetiştirmeye okulların ne maddiyatı ,ne spor salonları ne de zamanları yeterli değildir..Hele hele Liselerde bunu yapmak çok daha zorlaşıyor ..Küçük yaşlarda öğrencileri alıp gerçek sporcular yetiştirme işi kulüplerindir diye düşünüyorum..Bende yakın zamana kadar sizin gibi biraz hissi düşünüyordum fakat anladım ki bazı şeyleri değiştiremiyorsanız,oyunu kurallarına göre oynamak lazım..

Türkiye deki hangi ligde kaç takım(futbol,basket,voleybol,masa tenisi vs..)kendi yetiştirdiği sporcularla mücadele ediyor..Parayı veren düdüğü çalıyor hocam..Birde olaya şu açıdan bakmak lazım; Milli veya kulüp oyuncusu olan çocuklarımız elbet bir okulda okuyacaklar.. Onları sen millisin bu turnuvaya katılamazsın , sen kulüp oyuncususun şu turnuvada oynayamazsın diye dışlarsak o çocuklarımıza haksızlık yapmıyor muyuz?..Onun milli veya kulüp oyuncusu olması suç mu?Onlar sadece senede 1 yapılacak uluslararası maçlarda mı oynasınlar?..Onların psikolojilerini de düşünmemiz lazım diye düşünüyorum..

Ayrıca öyle veya böyle sonuçta kurallara aykırı bir iş yapmayan 1. olan okula da haksızlık yaptığınızı düşünüyorum..Kurallara uyduğu sürece hiçbir başarının üstünün çizilemeyeceğini düşünüyor saygılar sunuyorum..Herkese Selamlar..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence bu olaya su yonden de bakilmali ozel okullarda okumak kolay degil maddi anlamda ve masa tenisi sayesinde maddi durumlari iyi olmayan arkadaslar oynuyor burs aliyor aslinda ne kdar guZel bir basari aldiklari egitimde cok iyi mebe gore kiyaslarsak masa tenisi sayesinde genc arkadaslar hem egitim hem masa tenisi alaninda ilerliyor bence cok guzel herkesin sevinmesi ogrencileri ve okulu takdir etmek lazim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yücel Hocamızın kırgınlığı sanırım...pişmişi yemek kolay...önemli olan mutfak kısmını hazırlayında yiyin diyor..

Özel okullar janjanlı vede paralı oldukları için devlet okullarından bir iki adım hep öndeler..Kural hatası yapmalarına imkan yok sistem böyle çalışıyor..

Devlet nemi yapabilir..Burs olayını lise ve yüksek okullarda keyfe keder yada günü kurtaracak sistemden çıkarıp bir kurala bağlar..

Her alanda (elsanatları spor vb) burs vermeyi zorunlu kılar..devlet okullarının özel okullarla ile rekabet şansı hiç yok ama en azından her dalda başarı olan öğrencilere bir burs kapısı açılabilir...

Başarı çocuklarımızın başarısıdır.... hiç bir zaman gölgelenemez..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı durum basketbol içinde geçerli. Buradaki tüm özel okullar öğrencileri yarı burslu veya tam burslu alarak minik, yıldız, gençler ve tüm branşlarda alarak(antrenör ve klubünede para vererek) sporsal alanda başarı sağlamaya çalışıyorlar. Bizde öğrencilerimizi veriyoruz, gelecek senelerde daha da fazla vereceğiz...birazcık elimiz mahkum (öğrencide gitmek istiyor)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..