Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yardım..

Recommended Posts

Tıbhar 1Q lastik

Omega 3 lastik

+

Tıbhar Nimbas Vip Tahta

Sizce iyi bir kombinasyon mudur?

Oyun karakterim

1-Aceleciyimdir her gelen topa spin vurmayı denerim.

2-Kesme vuruslar bana göre değildir.

3-Defansa tahaammül edemem hep ATACK yapan taraf olmak isterim.

Dediğim kombinasyon ne kadar hızldır?

Daha baska kombinasyon önerebilirmisiniz?

Bütçem:350 lira

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence pek sana göre pek uygun olmamış. niye tıbhar nimbus yada omega 3'ün hangi versiyonu mesela ? tahtayı daha bilindik bir model almanı tavsiye ederim maceraya pek girme. acemi olduğuna ve spin ağırlıklı oynadığına göre topu hissedebileceğin ve yavaş olan bir tahta seçmeni tavsiye ederim. atış açısı düz olan hızlı ve hissiz tahtalardan kaçınmalısın. (carbon tahtalar alc zlc , fiber-carbon vs) çok klişe olacak ama 5 kat ağaç bir tahta alıp onunla tecrübe kazanmaya bak.
örnek avalox p500, tıbhar samsonov alpha , stiga allround , bty primorac - , vb gibi lastikleri de 2.0 alırsın olur biter. forhandde orta veya biraz daha sert lastik alman daha iyi olur. dediğine göre her topa spin istiyorsan. masa üstü spin gibi vuruşlarda daha uygun olur.(çin stili gibi fast spin- masaya yakın oyun ) ama oynaması biraz daha zordur kontrada blokta vs. backhandde orta-yumuşak bi lastik işini görür. omega 3 'ün eurosu belki asiayı deneyebilirsin. onda da yüksek açılı lastiklerden biraz kaçın orta açılı lastikler topun masaya düşmesinde daha yardımcı olur. bunlar benim görüşlerim, ben de acemiyim. kesin kural kaide değildir, takdir sizin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence pek sana göre pek uygun olmamış. niye tıbhar nimbus yada omega 3'ün hangi versiyonu mesela ? tahtayı daha bilindik bir model almanı tavsiye ederim maceraya pek girme. acemi olduğuna ve spin ağırlıklı oynadığına göre topu hissedebileceğin ve yavaş olan bir tahta seçmeni tavsiye ederim. atış açısı düz olan hızlı ve hissiz tahtalardan kaçınmalısın. (carbon tahtalar alc zlc , fiber-carbon vs) çok klişe olacak ama 5 kat ağaç bir tahta alıp onunla tecrübe kazanmaya bak.

örnek avalox p500, tıbhar samsonov alpha , stiga allround , bty primorac - , vb gibi lastikleri de 2.0 alırsın olur biter. forhandde orta veya biraz daha sert lastik alman daha iyi olur. dediğine göre her topa spin istiyorsan. masa üstü spin gibi vuruşlarda daha uygun olur.(çin stili gibi fast spin- masaya yakın oyun ) ama oynaması biraz daha zordur kontrada blokta vs. backhandde orta-yumuşak bi lastik işini görür. omega 3 'ün eurosu belki asiayı deneyebilirsin. onda da yüksek açılı lastiklerden biraz kaçın orta açılı lastikler topun masaya düşmesinde daha yardımcı olur. bunlar benim görüşlerim, ben de acemiyim. kesin kural kaide değildir, takdir sizin.

omega 3bios european version

dediğiniz tahtalara baktım all+ off- off çesitleri ben off+ istiorm

Bh ye hızı yüksek olan

Fh ye spini yüksek olan bir lastik ve buna uygun off+ tahta

oyunda bu 2. yılım ortalama her gün 1 saat oynuyorm ,

Alacağım 3. raket

1. si Donic waldner 800 hazıır raketti(4 ay kullandım Yaklasık)

2. si Stag explosive (alman malı)+stag allround(çin malı) +Ninja fire tahta

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır hobi raketlerindeki hız ve spin değerleri ile profesyonel tahta ve lastiklerin hız ve spin değerlerini karşılaştırmamak lazım geldiğini defalarca bu forumda söyledik. Kare şeklinde satın alıp tahtaya yapıştırıp kestiğiniz lastikler çok hızlı ve spinlidir. Bunları hazır raket tahtasına bile yapıştırsanız eski raketinize göre çok hızlı ve spinli olur, şaşırırsınız. İlk 10 dakika boyunca bütün topları dışarı atarsınız, kontrol edemezsiniz. Off+ tahtaya yapıştırdığınızda ise pişman olup çoğu kişinin yaptığı gibi (ben de dahil) satılık ilanlarına başvurup değiştirmenin yollarını ararsınız. Kolay gelsin:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saolun arkadaslar Tahta kararımı verdim

Stıga offensive classic wrb Türü:off

Lastik konusunda kararsızm

Aurus mu alsam Q1 mi omega 3 mü alsam bilemiyorum

omega 3 biraz daha hızlı gibi Q1 daha spin üretiyor gibi Aurus da backhandime uyuyor kontrollü sut veya spin atılabilir gibi

Sizce hangilerini seçmeliyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yani ben laf olsun diye değil tecrübelerimi aktarmak sana yardımcı olmak istedim çünkü ben senin gibiyken aynı mantıkdaydım hıza merak off+ olsun masadan 3 adım geride spinlerim etkili olsun filan ama o iş öyle olmuyormuş. topu masada tutmak önemliymiş. 4 cü tahtamdayım.ben de hala düşmeye çalışıyorum off- ayarında bi tahta iyi olur kendime .neyse lafı uzattık.

bence seçtiğin tahta yerinde bi seçim olmuş. lastik konusunda tıbhar 1q ları hiç denemedm ama aurus sound denedim backhand için uygun. omega 3 değilde vega denedim asia yada prosu nun incelerinden forhandine takmanı tavsiye ederim. omeganın 4 nü alabilirsin onunda eurosu fena değil ama ben fh de sert lastiklerle daha rahat ettim. iki tarafta yumuşak da kullanılabilir tabi oyun stiline bağlı. lastik konusunda bilemeyeceğim de hız arama o kadar bi de oradaki verileri pek kâle alma. tabletennisdb.com ya da bu forumdaki yorumları baz alman daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hangisini aldığınızın bir önemi yok. Nasılsa hiçbirini önceden kullanmadınız. Hepsi hızlı hepsi spinli. Bu lastiklerin maksimum yeteneklerini ortaya çıkartma ihtimaliniz yakın zamanda olmadığı için hiç endişelenmenize gerek yok. Önceden kullandığınız lastiklerin hepsi hazır rakete yakın kalitede lastikler.

Saolun arkadaslar Tahta kararımı verdim

Stıga offensive classic wrb Türü:off

Lastik konusunda kararsızm

Aurus mu alsam Q1 mi omega 3 mü alsam bilemiyorum

omega 3 biraz daha hızlı gibi Q1 daha spin üretiyor gibi Aurus da backhandime uyuyor kontrollü sut veya spin atılabilir gibi

Sizce hangilerini seçmeliyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yardım eden etmeyen tüm herkese tesekkür ederim.

Omega 3 e çok hızlı diyorlar

20 Temmuz 2012 Cuma Merhaba. Bu lastik benim siteden aldığım 3. lastik. Omega 3 ve Joola Turbo´dan sonra aldım bu lastiği. Joola Turbo diğer iki lastiğin yanına bile yaklaşamıyor. Omega 3´e göre kıyaslarsam ise Omega 3 bloklarda daha iyi hem forhand hem bachandde oyuncunun hatalarını telafi edebiliyor. Fakat ben Omega 3´ü Off tahta üzerinde biraz kontrolsüz buldum. Daha doğrusu oyunu yavaşlatmayı kabul etmeyen bir lastik diyebilirim. Asıl konumuz olan Aurus ise hız ve blok dışında her bakımdan Omega 3´ten daha iyi bana göre. Özellikle topspin, side spin, yumuşak spin, servisler, ve orta mesafe spinlerde lastik çok güzel bir karaktere bürünüyor. Oynaması çok zevkli. Lastik her ne kadar çok hızlı olmasada yeterli hıza sahip bence. Off tahta kullananlara şiddetle tavsiye ederim. Klasik avrupa lastikleri gibi çok atan ve çekmeyen lastiklerden bıkanlar için süper bir alternatif.

bu yazıyı da okuduktan sonra Tıbhar Aurus almam kesinlesti 2.Olarak da Tıbhar 1QXD alcam yaklasık 300 lira tutuyor

Ş harfini kolay kolay yazamıyorum klavye tusu koptu

:bye:

İyi Günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..