Jump to content
Masatenisi.org Forum

7 Sayılı Sistem

Recommended Posts

Son seti daha kisa yapmayi yani bir cesit tiebreak uygulamayi gereksiz buldum.

1) teniste her oyunda tek oyuncu servis atar, tiebreak'te servis surekli. Degisir. Masatenisinda zaten servis surekli degisiyor ve 10-1 oldugunda her sayi degisiyor. Yani haksizligi engelleyelim gibi bir düşünceleri olamaz cunku suanki sistemde her sey adil.

2) daha kisa ve heyecanli olsun diye dusunulmus olabilir ama zaten setler kisa, 7'e inerse 2 balık yapan son seti alir bu da haksizlik olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

10-0 durumunda sayı vermeyi düşünen arkadaşlar bu sistemde oynarlarsa aynı şeyi düşünürler mi acaba :)

Düşünürüm. Hatta tüm setleri çaktırmadan 6-6 yapar cüze getiririm, son seti de 17-15 kaybedip gönüllere taht kurarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

10-0 durumunda sayı vermeyi düşünen arkadaşlar bu sistemde oynarlarsa aynı şeyi düşünürler mi acaba :)

Çift maçı yapıyoruz...Ortakla ben gelene geçene yapıştırıyoruz...haliyle 10-0 lık olduk..Rakip centilmen... öyle bir servis gönderdi ki, hani bu sayıda benden size hediye (kapak) olsun misali..Öyle bir çaktıktım ki tavandaki örümcekler kaçacak yer aradılar..

Yedirmiyim ülen kendi mi..

Sonuç mu......11-0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

eğer uluslar arası maçlarda da geçerli olacaksa yine ittf nin avrupalı oyuncuları asyalılara karşı kayırması oldu yine.belki bizim seviyelerde değil ama böylesine üst seviyelerde kondisyonun önemi fazlasıyla belirleyici oluyor.malum asyalılar makine gibi oynarken avrupalı oyuncuların performansı düşüyor son setlerde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..