Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Kabarması

Recommended Posts

Merhaba

Haifu lastik aldım, çok memnun kaldım ... Daha sonra TTNPP sistesinden bir kaç tane daha getirdim ve dün ilk kez oğlumun raketine taktım.

Lastik hem ucuz hemde daha evvel T64 ile oynayan elime uygun geldi,

bir tanesinde sorun çıkmadı fakat 2. lastikte durduk yerde tam ortasında süngerle lastik arasında bir hava kabarcığı oldu ... gitmiyor ve rahatsız edici duruyor (muhtemelen iç putur lastikten kopmuş ve pot yapmış)

neden oldu bilmiyorum ?

Ne yapmak lazım ? Atmaya kıyamıyorum orasıda gözüme batıyor.

Tavsiyeniz var mı ?

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür ya da pütürlerin ayrıldığı sünger bölgesini ince uçlu bistüri yardımıyla çizerek daire ya da kare şeklinde kesin ve çıkarın, kopan pütürü (pütürleri) düzeltip uçlarına ve süngerin pütüre denk gelen kısmı ile kenarlarına su bazlı yapışkan sürüp kurumasını bekledikten sonra sünger parçasını tekrar yerine yerleştirin. Bu küçük cerrahi işlem ile belki sorunu çözebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Benimde 1 ay önce aldığım kırmızı vega europe lastiğim balon yaptı bugün, karpatların bahsettiği yöntemi deneyen varmı,avrupa lastikleri içinde sonuç çin lastiğindeki gibi olurmu???

Vega'ların balon yapması çok meşhurdur. Belki de piyasada en çok balon yapan lastik serisidir. Serisi diyorum çünkü hem pro hem de asia'da bu sorunu yaşadım. İçimden bir ses, hatalı bir serinin kurbanı olduğumuzu söylüyor. Sonradan booster sürmenin balon oluşmasında bir etkisi olduğunu sanmıyorum çünkü her iki şekilde de balon olayını yaşadım. Birkaç antrenman sonra balon yaptığı da oldu, 2-3 aylıkken de, hiç yapmadığı da...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yani yapıcak bir şey yokmu daha yeni aldım, işin kötü yanı lastiği çok sevdim böyle bir sorun hepsinde yaşanabilirse almam tabiki lastiğinde fiyatıda az değil bir tanesi 80 lira

Lastiği nereden aldıysan onlara durumu izah et. Geri alıp, yenisini gönderebilirler belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı durum benim de başıma gelmişti, yurt dışından Dhs Memo lastik almıştım, ucuz lastik ama böyle durumlarda olabiliyor... Yalnız fiyat ve kaliteyi kıyasladıgımızda her 10 lastikte bu riski almaya deger... daha yapıştıralı 1 hafta olmamıştı ortası balon yaptı. malesef lastigi çıkarmak zorunda kaldım, zaten çok top antremanları için kullandım daha sonra baska işe yaramazdı çünkü :)

(not: ben genelde lastiği bebe yağı ile yağladıgım için hatanın daha çok benden kaynaklandıgını düşünüyorum o zaman bu yağlama konusunda acemiydim :) )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

çin lastiklerinde kabarma çok oluyor.ancak önerim kabaran yerin alttan süngerle delip içine normal solusyon (su bazlı olmayan) enjekte edin,sonra lastik kağıdı arasına koyup 24 saat piresli bir yerde (3-4 kitap arası olabilir) bekletin.kabardığını anlamayacaksınız bile.biz çin lastiği çok alıyoruz,o yüzden başımıza çok geliyo ama açıkcası bi lastik kabarıyosa kabaran yerini tamir etseniz bile muhakkak başka yerden de kabarıyo,çok geçmeden.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..