Jump to content
Masatenisi.org Forum

Olimpiyatlarda Seyir Zevki

Psychospin

Recommended Posts

genel olarak şimdiye kadar çok üst düzey oyuncuların maçlarını gördük. ama seyir zevki açısından açıkçası ben çok memnun kalmadım. bunun nedenni düşündüğümde acaba bana mı keyifli maçlar denk gelmedi. yoksa maçları tamamen izlerken, servis, set araları havlu molaarı derken oyun dışı araya giren çok fazla şeyin görselliği ve akıcılığı bozmuş olabileceğini düşündüm. bir de üst düzey oyunclarda oyunların çok kısa sürmesi de görsellik zevkini azaltıyor sanırım. ayrıca çekim açısı olarak oyuncu ile aynı seviyede çapraz kameralar ile daha gerçekçi bir görsellik oluyor.

ben açıkçası turnuvanın ilk basamaklarında daha keyifli maçlar olabileceğini düşünüyorum. mesela weixing, mizutani vs masa da çok top tutan oyuncuları merak ediyorum. bu açıdan defans youncularının masa tenisinin zenginliğini ve görselliğini çok belirgin oalrak artırdığı düşünülebilir sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seyir zevkinin gittikçe azalması, izleyici kitlesinin kaybolmasından dolayı, topların büyütülmesi, masanın genişletilmesi gibi bir takım yeni önlemler getirilebilir diyorlar. Diğer spor dallarıyla karşılaştırıldığında belkide en az izlenen ve dolayısıyla en az yayınlanan spor dalı. Bizler, ilgi duyanlar bile televizyondan veya internetten izlemekten zorlanıyoruz. Genel izleyici kitlesi neden izlesin? Ne dersiniz???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

enginin yazdığına birebir katılıyorum biz ilgi duyan kesim olarakta herhangi bir kanalda canlı seyredemedikten sonra takip etmek bir yere kadar olur ondan sonrası malum bizi biz yapan bizleriz yine şahsen turk oyuncuları hariç beni ekrana bağlamaya zorlayamaz sonucun belli olduğu bir maçı kim niye izlesinki denk olmadıktan sonra

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kore - Portekiz ve Japonya - Hong Kong maçlarını hazırlamaktayım.

O maçları seyredince olimpiyat zevkiniz fazlasıyla yerine gelecektir eminim.

3 saat nabzım 90 - 100 arası kaldı. Oyuncuların omuzlarınkadi yükü, streslerini ve oyuncu olarak kendilerini ne kadar zorladıklarını görmek bile ekrana bağlıyor.

Japonya kızlarda 2 sene önceki şampiyon singapuru yendi. Japonlar maç bitince ağladı.

Birde çok güçlü oyuncuların zayıf oyuncuları nasıl yendiklerini seyretmek de zevk verebiliyor. Yeni şeyler öğrenmek için iyi fırsat oluyor.

Yarın öğlene doğru linkleri veririm. Bilgisayarım da upload hızım da yavaş :(

Sponsorlara her zaman açığım. :whistle: 3g ile upload süper hızlı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 60 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..