Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Londra Olimpiyatları.....her Spor Dalı Yorumları....türkiye

bellek

Recommended Posts

Bizi ilgilendiren her spor branşına bakıp üç aşağı beş yukarı birşeyler düşünüp yorum yapabiliyoruz....

Halterde anlıyamadığım bir durum oldu..Aklım yetmedi desem yeridir bu durumu yorumlayamadım...

Aşağıda durumu özetliyeyim..

53 kiloda yarışan Aydın Daşdelen koparmada ilk iki hakkında başarısız olan haltercimiz..üçüncü hakkında başarılı oldu ve 91 kg kaldırdı...Buraya kadar anladım da..sonrası ...

Silkmede ilk hakkında 124 kiloyu kaldıramadı..ikinci hakkında 129 kilo denedi kaldıramadı...son hakkınada gelmeyince yarışmayı tamamlıyamadı...Bu kısmı anlamadım..

91 kiloyu silkmede 3, hakkında ancak kaldırmış...

124 kiloyu koparmada kaldıramamış..kilo 129 çıkmış...olmamış ...sıfır çekti...Yazık oldu..

Kötü gününde 124 kg kaldıramayan( seyrettiğim kadarıyla 120kg bile kaldıracak görüntüsü yoktu)....129 kg kaldırabilirmi...

Sorum şu...

Başındaki Antrenörü sporcusuna sıfır çekmek için yaptırdığı bu hamleyi neyi düşündüğü için yaptırmıştır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence 124 kg kaldırması hiç bir şeye yaramayacaktır , ya herru ya merru demişlerdir onlar da . Ben daha önce ilk iki hakkında düşük kiloları kaldıramayıp ta son hakkında daha ağır kaldıran görmüştüm. Olabiliyor yani , sonuçta o güç var onlarda ama konsantrasyonu sağlamak mesele. O an konsantrasyonu sağlayabilir belki diye deniyorlar demek ki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aylin daşdelen avrupa şampiyonudur. Avrupa şampiyonasında da 124 kilo ile avrupa şampiyonu olmuştur.

koparmada istediği ( hedeflediği) ağırlığın altında kalınca kendisinin riskli ağırlıklarla başlamsına neden oldu.

Mental olarakta çökmüş bir görüntüsü vardı, bundan dolayı kaldırabileceği ağırlığı maalesef kaldıramadı. 3.üncü hakkında da sakatlığı bahane göstererek ağırlığa girmedi.

Eğer daha hafif bir ağırlıkla başlamış olsaydı hiç bir anlamı olmayacaktı derece alabilme anlamında. Buna bağlı olarakta strateji mecburen değişti koparmadaki alt dereceden sonra.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

halter gibi bir sporda eğer gününüzde değilseniz birkaç saniye içinde o ağırlıkla beraber dünya başınıza yıkılır :) madalya sadece toplamda verildiği için antrenörünün o riski alması doğal. nadir de olsa kaldıramadığı ağırlığın çok daha üstünü kaldıranlar gördük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

halter gibi bir sporda eğer gününüzde değilseniz birkaç saniye içinde o ağırlıkla beraber dünya başınıza yıkılır :) madalya sadece toplamda verildiği için antrenörünün o riski alması doğal. nadir de olsa kaldıramadığı ağırlığın çok daha üstünü kaldıranlar gördük.

Antrenörün risk alması doğaldır. Bunda hemfikiriz ....Benim anlıyamadığım silkmede 91 kg da aşırı zorlanmış (3.cü hakkında kaldırmış)...Koparmada salt madalayı kazanacak diye şampiyon bir bayan (artık kadın deniliyor) sporcumuzu mundar etmeye bir antrönür hakkı varmıydı.....Kız gününde değil ama zorlayalım.....Hani bir söz vardır Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olurmuş gibi bir durum oluşmuştu sporcuda..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olimpiyatlardasın abi kaç kişiye nasip oluyor. Röpartaj yaptılar Aylin le dinledin mi bilmiyorum. Dinlersen ne demek istediğimi anlarsın.

Oraya gelmişsin, tüm hedefini o 6 (altı) kaldıraşa yönlendirmişsin tabiki riski hem antrenör hem sporcu alır. Mundar falan da olmaz.

Artistik jimnastikte bir kızımız vardı bileği alçıdan daha yeni çıkmış ama orada olabilmek uğruna gelmiş :) olimpiyat ruhu diyelim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olimpiyatlardasın abi kaç kişiye nasip oluyor. Röpartaj yaptılar Aylin le dinledin mi bilmiyorum. Dinlersen ne demek istediğimi anlarsın.

Oraya gelmişsin, tüm hedefini o 6 (altı) kaldıraşa yönlendirmişsin tabiki riski hem antrenör hem sporcu alır. Mundar falan da olmaz.

Artistik jimnastikte bir kızımız vardı bileği alçıdan daha yeni çıkmış ama orada olabilmek uğruna gelmiş :) olimpiyat ruhu diyelim...

Aranan kan (cevabım) bulunmuştur...

Eyvallah Bilal Hocam..

Kuzey.(Gündemin adamı)

Diğer spor dallarında gözüne takılan hoş görüntü yada sıkıntılar...??

Ben kızlarımızın valeybolda Brezilyayla oynadığı maçı çok beğendim...Bu turnuvada bir şeyler yapacaklarmış gibi konsantreler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Diğer spor dallarında gözüne takılan hoş görüntü...

genç bayan yüzücülerimizden biri trt ile röportaj yaparken "heyecandan yüzmeyi unuttum ve bayrağı farketmediğim için fazladan kulaç attım" dedi :) umarım bu kardeşimiz ve diğer sporcular, kazandıkları tecrübeleri gelecek olimpiyatlarda başarıya dönüştürürler. fazlasıyla amatör oluşumuz, olimpiyat haricinde başarılı olan sporcularımızın olimpiyatlarda performanslarının altında kalışından belli. her olimpiyat bize yeni dersler veriyor ve çıkardığımız sonuçlar, yatırımlar bize sporcu ve madalya sayısı olarak geri dönüyor. umarım sürekli artarak çoğalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

genç bayan yüzücülerimizden biri trt ile röportaj yaparken "heyecandan yüzmeyi unuttum ve bayrağı farketmediğim için fazladan kulaç attım" dedi :)

Aslında güzel konuşmalar var..

Heycandan yüzmeyi unutmuş.....İyi ki boğulmamış.....Yakınında can simidi atacak birileri varmıydı..

Fazladan kulaç atmış....İade etselermiş fazla kulacını...

Hani böyle röportajlara Amerikan espirileride iyi gidiyir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selim abi selim köfteye bekleniyorsunuz iftara cuma akşamı yok demeyin nasılsa kendi yeriniz mekanınız

Benimi yiyeceksiniz orada sevgili Tahsin...Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim...

Ayhan Hocanın söylediği iftar yameği mi....Perşembeden sonra İstanbul dışındayım...Gelemiyeceğim yani..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

genç bayan yüzücülerimizden biri trt ile röportaj yaparken "heyecandan yüzmeyi unuttum ve bayrağı farketmediğim için fazladan kulaç attım" dedi :)

Takılan en hoş görüntü brezilyalı kızların hepsinin çok çok güzel oluşuydu:)

Aslında dünya 2.si olmuş bir yüzücümüz çok acemice bir hata. Hani bunun altına sığınması çok güldürdü beni.

Diğer 16 yaşındaki çinlide şampiyon oluyor :down:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çinliler onde açık ara altın madalyada bunun sebebide eğitimlerde yedikleri bir ton sopadan geciyor abartmıyorum bugun okudum haberini kucucuk kızları yüzme dersinde spoyla eğitioyorlar bizde olsa flaş flaş flaş skandal derken bizde gevşek eğitimle bukadarını yapa biliyoruz ondan sonra başarı bekliyoruz sıkı eğitim şart örnek ibb nin çinli hocasını yolladılar niye çok sıkı eğitim ben şahit oldum birkeresinde ibb nin masatenisi oyuncuları tir tir titriyorlardı korkudan o hocadan bana göre iyi yapıyordu yoksa o çocukları nasıl eğitecek kucuklukten yanlışmıyım yani onun gibi sıkı disiplinli hocayı bile istemediler gonderdiler biz nasıl altın madalya alacaz avrupada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çinliler onde açık ara altın madalyada bunun sebebide eğitimlerde yedikleri bir ton sopadan geciyor abartmıyorum bugun okudum haberini kucucuk kızları yüzme dersinde spoyla eğitioyorlar bizde olsa flaş flaş flaş skandal derken bizde gevşek eğitimle bukadarını yapa biliyoruz ondan sonra başarı bekliyoruz sıkı eğitim şart örnek ibb nin çinli hocasını yolladılar niye çok sıkı eğitim ben şahit oldum birkeresinde ibb nin masatenisi oyuncuları tir tir titriyorlardı korkudan o hocadan bana göre iyi yapıyordu yoksa o çocukları nasıl eğitecek kucuklukten yanlışmıyım yani onun gibi sıkı disiplinli hocayı bile istemediler gonderdiler biz nasıl altın madalya alacaz avrupada

Boş ve be Tahsin düşündüğün şeye bak...bizde para var...devşiririz olur biter..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..