Jump to content
Masatenisi.org Forum

Andro Rasant

Recommended Posts

Lastiği denedim belki merak edenler olabilir diye düşüncelerimi paylaşıyorum

Genel olarak Baktığımda çok yeni gördümğüm bir şey sünger yeşil çok ilgimi çekmişti. Sünger gözenekli buda geniş atış açılı olmasını sağlayan artı bir sebep. Sünger sertliği 45 derece orta sertlikte diyebilirim.Buna karşılık üst yüzeyine bakıcak olursak

en son bu duyguyu mambo gb lastiğinde yaşamıştım üstü GERGİN ve sert. Tenergy 05 e çok benziyor. Ayrıca bir şey daha duydum Almanyada dünya şampiyonasında lastik tanıtılırken masanın kenarına radar koymuşlar hız testi için aynı tahtalarda tenergy ve tibhar 1Q lastiklerini denemişler rasant'ın daha hızlı olduğu çok net bir şekilde orada görülmüş.(Dediğim gibi görmedim sadece duydum :) )

Ayriyeten bir videosuda var : http://www.youtube.com/watch?v=CCmPAI4mvcQ

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir süredir kullanıyorum..

Tenergy serisine muadil olarak yapılan lastiklerden biri olsa da, Rasant ve diğer markalardaki türevlerinin hala alakaları yok Tenergy ile belirteyim..

Lastik hızlı bir lastik ama bir tarafta Tenergy 64 diğer tarafta Rasant'ı koyup denediğimde,

Rasant'ın hissedilir derecede üstün bir hızı yok..

Radar kadar hassas değiliz demek ki ^_^

Bir edebiyat öğretmeni ve sporcu olarak bildiğim birşey var ki, adamlar malzemenin edebiyatını fevkalade iyi yapıyorlar :paraci:

Rasant'a dönecek olursak iyi top hissi olan, gergin üst yüzeye sahip, Hexer HD'ye göre azcık daha kontrollü

bir lastik ki yeteri kadar da spin üretiyor. Etkili servis de atabiliyorsunuz ayrıca gelen servisleri karşılarken de top çok yükselmiyor.

Sözün özü, ben Hexer HD'yi daha çok beğendim ama Rasant da fena bir lastik değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de fena bir lastik değil. Oyun karakterinde bir sıkıntı yok. Çeken, atan ve hissi de güzel bir lastik. HD kadar güçlü değil, süngeri de ona göre oldukça yumuşak kalır. Masa başında hızlı hissetirmekle birlikte masadan açılınca çok da hızlı olmadığını anlıyorsunuz. Süngeri sert olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Diğer arkadaşların dediği gibi T05 ile pek alakası yok. O açıdan Donic Bluefire M1 T05'e daha yakın karakterde. Oldukça yüksek atıyor, üst lastiği fena halde çekiyor vs. Ama onun da hissi bir süre sonra daha çok Haifu BlueWhale'leri andırıyor.

Yalnız Rasant'ın fena halde tuningli olduğunu düşünüyorum. Süngeri leş gibi kokuyor. Belki hatırlayan olur, Tibhar'ın Clean Tuning diye boosteri vardı. Koku bire bir aynı. Lastiği tahtadan söktüğümde şüphelerim doğrulandı. Su bazlı solüsyon afedersiniz sümük gibi olmuş. Vıcık yapışıyor. Elde yağ bırakıyor. Su bazlı solüsyonu komple temizledim ama hala sünger yağlı durumda. Bunun daha önceden bir Çin lastiğinde yaşamıştım, sünger bir türlü kuruyup adam olmamıştı. Diğer arkadaşların elindeki Rasant'lar böyle mi bilmiyorum ama durum bu olacaksa ben bir daha almam. Bir de üst lastiği hemen soluklaştı. Kirlendi dedim, kir değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..