Jump to content
Masatenisi.org Forum

Su Bazlı Yapıştırıcı

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

2 gün önce ebay'den lastik aldım. Bir hafta, on gün içinde gelecek fakat sadece bir kere yapıştırma eylemi için 25-30TL masa tenisi marka yapıştırıcılara para vermek istemiyorum. Acaba bu Faber Castell'in su bazlı yapıştırıcısı da iş görür mü?

http://www.faber-castell.com.tr/tr/urunler/oyun-ve-egitim/yapistiricilar/su-bazli-sivi-yapistirici

Tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim Tsubasa. Sadece merak ettim olur mu acaba diye. Peki sizin onerebileceginiz ucuz yollu bunun gibi kucuk hacimli bir yapistirici var mi acaba? Istanbuldayim bu arada. :)

Aslında yabacı sitelere baktığımda normal su bazlı yapıştırıcı kullanıp daha çok memnun kalan arkadaşlar ama. Neyse karar veremedim. Daha önce böyle normal su bazlı kullanan arkadaşlar var mı acaba? Varsa yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Tsubasa: Çok teşekkürler dostum.

Benim baktıklarım 30 TL civarındaydı. Bu kadar ucuzunu bulamamıştım ben. :) Kadıköyde ikamet ediyorum. Sanırım burası bana yakın direkt gidip elden de alabilirim sanırım. Bu arada lastiği çok ucuza aldım. 12,95 dolar artı kargo dahil. Biraz uzun sürecek Çinden gelmesi ama beklemesi zevkli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu yapıştırıcıyı çıkarma olayına takıldım ben. net üzerinden "efendim kağıt gibi çıkıyor " gibi yorumlara bakarak x glue yapıştırıcı aldım. 8-9 tane raket yapıştırdım. Ama gelin görün kü lastiği söktükten sonra yapıştırıcıyı ne yaptımsa temizleyemedim. sert lastikten belki çıkar ama yumuşak lastikte facia oldu. aurus sound lastiğe bebek gibi davranmama rağmen " ki müthiş sabırlı biriyimdir" sünger parçaları koptu. sonrasında da işi beceremeyince bende hat koptu. :frust: gitti canım lastik. acaba yumuşak lastikten yapıştırıcıyı sökmek için farklı bir yöntem var mı? veya yapıştırıcıyı temizlemeden yeniden yapıştırmanın oyuna bir etkisi olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

temizlemek zorunda değilsin zaten.

Zaten büyük ihtimalle zor temizlemenin sebebi de yeterince yapıştırıcının birikmemiş olması.

yapıştırıcıyı rahatça temizlemen için kalın bir tabaka oluşması lazım. çok ince bir tabakayı temizlemek çok çok zor.

ben kesinlikle enn az 3 kat yapıştırdığım yapıştırıcıyı temizliyorum.

eğer tek kat varsa temizlemeden önce kalınca bir iki kat daha sürüp kurumasını bekleyip sonra soyuyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Tsubasa:

Veteran masa tenisi klubü mü yoksa? Ben sriver lastiğimi oradan aldım. Klubü görünce çok hoşuma gitti. Yaşlısı genci masa tenisi oynayınca lastiği aldıktan sonra bi 15 dakika oynayanları hayranlıkla seyrettim.

Yapıştırma ve kesme işlemleri için bayağı video izledim. El becerim iyidir. Yaparım gibi geliyor. Tek sorum olacak; kesme işlemi için maket bıçağı mı yoksa makas mı daha iyi sonuç veriyor?

Bu arada Sriver FH'de , Focus 3 Snipe'ı da BH'de kullanacağım. Focus 3 Snipe hakkında yorumlarınız nelerdir acaba, bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet veteran masa tenisçileri derneği. Ama biz örnek mahallesine taşındık belki siz göztepe-fikirtepe arasındaki yere gelmişsinizdir.

snipe ile ilgili bir bilgim yok. maket bıçağı çok keskinse daha iyidir ama el becerisi ve sabır ister.

makas daha kolaydır ama fabrikasyon olmaz çok düzgün kesilmeyebilir.

ben kenarının düzgünlüğünü hiç iplemediğimden 5 saniyede makasla yamuk yumuk keser oynarım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

temizlemek zorunda değilsin zaten.

Zaten büyük ihtimalle zor temizlemenin sebebi de yeterince yapıştırıcının birikmemiş olması.

yapıştırıcıyı rahatça temizlemen için kalın bir tabaka oluşması lazım. çok ince bir tabakayı temizlemek çok çok zor.

ben kesinlikle enn az 3 kat yapıştırdığım yapıştırıcıyı temizliyorum.

eğer tek kat varsa temizlemeden önce kalınca bir iki kat daha sürüp kurumasını bekleyip sonra soyuyorum...

bence çok yararlı bir bilgi. her seferinde temizlemek gerekir diye biliyordum. Öğrenmenin yaşı ve yeri yok demek ki. teşekkürler... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba surekli antrenman yaptigim bir arkadasta focus3 snipe var offensive wood nct stiga tahta uzerinde bh tarafta.birkac defa denedim.

Bence kesinlikle iyi bir lastik uzakdogudaki en populer lastiklerden biri sert sayilabilecek sungeri var ust yuzey yapiskanli(tacky tabir edilir) ust yuzey cok iyi top tutuyor spinler oldukca dolu kesiklerde oyle hizi yapiskanli yizeyden dolayi yavas sayilabilir ama bence hareketi tam yapinca tatminkar sutlari iyi fircalayinca ise mest edici spinleri var cok ziplak olmadigi icin blokta kontrollu guven veriyor oynanasi bir lastik benim oyun tarzimda bh icin hizli tahta uzerinde kullanilabilecek bir lastik.

Umarim aciklayabilmisimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu yapıştırıcıyı çıkarma olayına takıldım ben. net üzerinden "efendim kağıt gibi çıkıyor " gibi yorumlara bakarak x glue yapıştırıcı aldım. 8-9 tane raket yapıştırdım. Ama gelin görün kü lastiği söktükten sonra yapıştırıcıyı ne yaptımsa temizleyemedim. sert lastikten belki çıkar ama yumuşak lastikte facia oldu. aurus sound lastiğe bebek gibi davranmama rağmen " ki müthiş sabırlı biriyimdir" sünger parçaları koptu. sonrasında da işi beceremeyince bende hat koptu. :frust: gitti canım lastik. acaba yumuşak lastikten yapıştırıcıyı sökmek için farklı bir yöntem var mı? veya yapıştırıcıyı temizlemeden yeniden yapıştırmanın oyuna bir etkisi olur mu?

Tsubasa nin yorumuna katilmakla birlikte, illaki yapistirici katmanini sokmem lazim bu konuda hassasim takintiliyim diyorsaniz bir yada iki damla bebe yagini lastige yayarak surun bir gun sonra yapistiricinizi kolaylikla ve tamamen lastiginizden cikartin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsubasa nin yorumuna katilmakla birlikte, illaki yapistirici katmanini sokmem lazim bu konuda hassasim takintiliyim diyorsaniz bir yada iki damla bebe yagini lastige yayarak surun bir gun sonra yapistiricinizi kolaylikla ve tamamen lastiginizden cikartin.

takıntılı değilim . ancak merak ettim.bir kurban bulayım :salak: deneyeceğim. bilgi için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..