Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Aranıyor

Recommended Posts

Uzman olmayıpta öyle aman aman servis atmanın anlamı pek yok. Zira üstatlar attığı servise göre kaçıncı vuruşta sayıya gideceğini, dönen topun nereye geleceğini kestirerek servis atıyor. Acemilere ise ne atsan yediriyorsun zaten. Bende birkaç iyi servis atabiliyorum. Ama oldu ki karşılık geldi işte o zaman elim ayağıma dolaşıyor :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acizane benim görüşüm, karşınızdaki rakip çok iyi değilse genellikle reverse pendulum servisler çok etkili oluyor.

Videodaki arkadaş Zhang Jike tarzı reverse pendulum servisinin nasıl atıldığını güzel bir şekilde anlatmış. Özellikle

kısa atılanlar etkili oluyor. Başta zorlanabilirsiniz belki ama biraz antrenmanla yapmaya başlarsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis konusunda birde şöyle bir durum var ;

Maçtasınız servisinizi o kadar güzel o kadar dolu attınız rakibinizde içreyi itiverdi (yada bh yumuşak bilek hareketi açıverdi) - biraz önce topa doldurduğunuz falso hooop size geldi ve apışıp kaldınız servisi attığınıza atacağınıza pişman oldunuz.

Demem o ki servisi güzel ve etkili atmanın yanında rakibin bu servisi sahanıza verebileceği (ittirme bh açma masa üstü yumuşacık topspin yada flip gibi) çeşitli varyasyonlarına da hazırlıklı olmak gerek.

İş sadece servisle bitmiyor yani.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maçtasınız servisinizi o kadar güzel o kadar dolu attınız rakibinizde içreyi itiverdi (yada bh yumuşak bilek hareketi açıverdi) - biraz önce topa doldurduğunuz falso hooop size geldi ve apışıp kaldınız servisi attığınıza atacağınıza pişman oldunuz.

Demem o ki servisi güzel ve etkili atmanın yanında rakibin bu servisi sahanıza verebileceği (ittirme bh açma masa üstü yumuşacık topspin yada flip gibi) çeşitli varyasyonlarına da hazırlıklı olmak gerek.

kesinlikle katılıyorum , mesela benim forehand den attığım acayip dolu yan falso bir servisim var. rakibimn forehand veya backhandine atabiliyorum , kısa yada uzun atabiliyorum ancakkk ; rıdvan abimin dediği gibi rakip bunu yumuşak bi topspinle açarsa ya da bir güzel ittirip falsoyu bana gönderdi mi ne yapacağımı şaşırıyorum. bunu hesaplamak da çok önemli...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

+1

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman seni anladigimi farzederek soyle bir yanit daha yazayim kardesim.

Herne servisi atiyorsan at ister fh ister bh oncelikle bu servise bolca antrenman yap(servis antrenmani yani)

ikincisi antrenman yaparken de ister yan falsolu ister spinli ister kesik hangisini atiyor isen de bunu bilegini calistirarak baska bir deyisle bilekten silkeleyerek ve karsi tarafta iki defa ziplayacak sekilde kisa atmaya calis.

Kolayliklar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim kadarıyla dünya da en çok kullanılan servis ortaya kısa falsolu servisti. Bunu nereden hatırlıyorum bilemiyorum. Ancak bana göre en iyi servis dönüşüne göre en iyi pozisyonu alabileceğiniz ve en iyi hareketi yapabileceğiniz harekettir. O yüzden bence herkes için en iyi servis olayı farklıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 36 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..