Jump to content
Masatenisi.org Forum

Top Ağırlıkları!

Recommended Posts

Merhabalar,

Elimdeki topları laboratuardaki 10 mikrogram çözünürlüğünde bir hassas terazide tarttım, sıralama aşağıdaki şekildedir;

1- Donic coach beyaz 2.787 gr

2- Donic coach turuncu 2.776 gr

3- Yasaka*** 2.766 gr

4- Gewo Ultra *** 2.764 gr

5- DHS turuncu * 2.754 gr

6- TSP *** 2.752 gr

7- DHS beyaz * 2.719 gr

biraz şaşırdım, demekki ağırlıktan ziyade sertliği, malzeme kalitesi ve yuvarlaklığı ön plana çıkıyor, lakin, donic 50 krş, TSP*** 4.5 TL

topların bazıları azda olsa oynanmış, sıfır olanlarında tozu üstünde, elimden geldiğince silip öyle tarttım...

post-11244-0-94939100-1338282057_thumb.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nittakular yolda, butterfly'lar salonumuzda var, yanımda yeterince top yoktu ama yakında daha fazla top ile daha bilimsel ölçümler sunmayı planlıyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Terazi çok hassas, belli süre oynadıktan sonra topları yeniden tartıp ne kadar farkettiğini görmek istiyorum, muhtemelen mikrogram mertebesinde olacak, sertliklerini de bir şekilde ölçebiliriz belki, aklımda birşeyler var, bilimsel çalışma ve bir poster sunumu çıkabilir burdan, masatenisi camiasına katkımız olsun :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

100 tane ayni marka ayni tip topu tartin hapsinin agirligi farkli cikar...

Topun kalitesinde agirligi rol oynamaz yuvarlakligi ve ayni derecede topun her taraftan ayni sertlikte olmasi önemlidir.

Elbette farklı çıkar, serinin standart sapmasının düşük olması önemli, üretimdeki hassasiyeti gösterir (bkz . accuracy and precision)..

Bu arada topun ağırlığı kalitesinde rol oynar, zaten maç topu 2.7 g olmak zorunda, +- bilmemkaç miligram sapma koymuşlardır kurallarda tam yazmıyor...

Sertlik ve yuvarlaklık daha önemli özellikler, nittaku topların üretimi videolarını hepimiz izlemişizdir, toplar tartılmıyor, zaten ağırlığı belli plakalardan üretiliyor, sonunda yapılan test ise eğimli bir platformdan yuvarlamak, karşıya direkt gidenler premium (5TL), hafif sağ sol yapanlar 3 tl vs... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ha şaşırdım dediniz ya ondan şeettim

Anlatımı zenginleştirmek için "şaştım da kaldım" demişimdir, daha sürükleyici ve heyecanlı olsun, yoksa Allah şaşırtmasın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..