Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pg7 Ve Pg7 L

Recommended Posts

Herkese selamlar

DHS'nin pg7 ve pg7 L tahtası aynı mı farklı mı olduğunu bilen var mı acaba?

Fotolarına baktığınız zaman tahtanın şekli katman sayısı ve üzerindeki yazılar da dahil olmak üzere aynı ancak hız ve kontrol değerleri farklı

tabletennisdb.com da bu tahtaların aynı olduğunu söyleyen de var farklı olduğunu söyleyen de

Bilginiz varsa konuya açıklık getirirseniz çok mutlu olurum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese selamlar

DHS'nin pg7 ve pg7 L tahtası aynı mı farklı mı olduğunu bilen var mı acaba?

Fotolarına baktığınız zaman tahtanın şekli katman sayısı ve üzerindeki yazılar da dahil olmak üzere aynı ancak hız ve kontrol değerleri farklı

tabletennisdb.com da bu tahtaların aynı olduğunu söyleyen de var farklı olduğunu söyleyen de

Bilginiz varsa konuya açıklık getirirseniz çok mutlu olurum

Fuatcım bu tahtayı Türkiye de satan yer varmı bildiğin. Ben bulamadım da.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar pg 7 L nin ne olduğunu sonunda öğrendim

L harfi long kelimesi nedeniyle yazılıyormuş raketin sapının normal pg 7 den daha uzun olduğunu ifade ediyormuş

Komik olan ise şu pg 7 nin sapı normal saplardan daha kısa, pg 7 L nin sapı normal sap boyutuna daha yakınmış

Böyle garip bir durum var yani ancak tahta özellik olarak aynıymış sapın uzunluğu etkiler tabi oyunu ancak bunun dışında bu iki raket arasında hiç bir fark yokmuş

Bilgilerinize arz eder saygılarımı sunarım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçin bunları. Sapı normalden kısa filan değil. PG7L dediğiniz model nerede satılıyor allahaşkına? Normalini kullandınız mı? L'sine niye kafayı taktınız?

Niye kızıyosunuz ki abi ya :sasi:

Bende görmedim pg 7 nin L sini o yüzden yazdım zaten foruma bilgisi olan var mı diye düne kadar ses çıkmadı kimseden ben de yabancı forumları araştırdım en son duyduğum bilgi bu olduğu için paylaştım işin aslını bilsem niye burada soruyum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Niye kızıyosunuz ki abi ya :sasi:

Bende görmedim pg 7 nin L sini o yüzden yazdım zaten foruma bilgisi olan var mı diye düne kadar ses çıkmadı kimseden ben de yabancı forumları araştırdım en son duyduğum bilgi bu olduğu için paylaştım işin aslını bilsem niye burada soruyum

Kızmıyorum niye kızayım, L versiyonu nasıl nereden buldunuz da mesela oldu onu anlamaya çalışıyorum. Bu tahtanın sapları zaten maşallah gayet iri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kızmıyorum niye kızayım, L versiyonu nasıl nereden buldunuz da mesela oldu onu anlamaya çalışıyorum. Bu tahtanın sapları zaten maşallah gayet iri.

tabletennisdb.com da gördüm ben de anlamadım mevzuyu zaten o yüzden açtım bu konuyu çünkü baktığınız zaman tahta aynı tahta üzerindeki yazılarda, kullanılan malzeme de vs. fakat neden böyle bir L ayrımı yapılmış anlamamıştım

L olanların uzun saplı olduğu da yine tabletennisdb.com daki bir kullanıcının yorumundan ibaret

ama anlaşıldı ki bunlar aynı tahta daha doğrusu pg 7 L diye ayrı bir tahta yok

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama anlaşıldı ki bunlar aynı tahta daha doğrusu pg 7 L diye ayrı bir tahta yok

Tabletennis database'e göre ayrı tahta bunlar: PG7 ve PG7-L

Ayrıca resmi siteden resimlere bakarsanız, L harfinin DHS markası için gerçekten de uzun saplı, daha küçük kafalı olanları tarif ettiğini görebilirsiniz.

http://www.dhs-sport...image/pp/pp.htm linkine tıklayıp (önce blade linki, sonra da açılan menüden Power-G'yi seçin) aynı markaya sahip, sadece "L" eklenmiş raketlere tıklayıp farka bakın. DHS raketlerinde sondaki L, uzun sap demek. Sayfanın en altında L modellerinde, "Long handle" yazıyor.

http://mytabletennis...6772&PID=580973 bu forum sayfası da sadece PG7 incelemesi üzerine, ortalarda bir yerde bir kullanıcının "handle is short" yazdığı görülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabletennis database'e göre ayrı tahta bunlar: PG7 ve PG7-L

Ayrıca resmi siteden resimlere bakarsanız, L harfinin DHS markası için gerçekten de uzun saplı, daha küçük kafalı olanları tarif ettiğini görebilirsiniz.

http://www.dhs-sport...image/pp/pp.htm linkine tıklayıp (önce blade linki, sonra da açılan menüden Power-G'yi seçin) aynı markaya sahip, sadece "L" eklenmiş raketlere tıklayıp farka bakın. DHS raketlerinde sondaki L, uzun sap demek. Sayfanın en altında L modellerinde, "Long handle" yazıyor.

http://mytabletennis...6772&PID=580973 bu forum sayfası da sadece PG7 incelemesi üzerine, ortalarda bir yerde bir kullanıcının "handle is short" yazdığı görülüyor.

Ben bi daha forumda yeni bi konu açmıyım en iyisi yine ortalık karıştı :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fuat sen ne okuyordun. felsefemi :D Durup durup öyle bir konu açıyorsun ki delilerle kuyularla taşlarla ilgili atasözü aklıma geliyor... :frust:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya bu siteler biraz daha bilinçli okunsa keşke. Chinese penhold olanı short, Shakehand FL veya ST olanı long diye geçiyor. Ayrı tahta filan yok. DHS sitesinde long handle ve short handle diye bunları ayırmış. PG7-CS ve PG7-FL şeklinde. FL için long handle demiş. Penhold tahtanın sapı tabii ki kısadır. Kısa severim diyen onu alsın. Shakehand alacak olanların alacağı tahta bir tane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fuat sen ne okuyordun. felsefemi :D Durup durup öyle bir konu açıyorsun ki delilerle kuyularla taşlarla ilgili atasözü aklıma geliyor... :frust:

Uluslararası ilişkiler okuyorum abi zaten pembe dizi gibi karmakarışık ilişkilerle uğraşıyoruz bi de final haftası o yüzden benim kafa da karışık :hehehe:

çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..