Jump to content
Masatenisi.org Forum

20 Haziran'a Hazır Olalım!

ugur yalçın

Recommended Posts

BENZİNE SÜREKLİ OLARAK BİNDİRİLEN ZAMLAR BİZE İLLALLAH ETTİRİYOR. DAĞITICI FİRMALAR YÜKSEK KARINDAN , DEVLET İSE YÜKSEK VERGİ ORANINDAN VAZ GEÇMİYOR. TABİİ OLAN VATANDAŞA OLUYOR.

BU İŞ İÇİN ORGANİZE OLUNMAZSA MAALESEF BU ZAMLARA KATLANMAK ZORUNDA KALACAĞIZ.

BUNUN İÇİN HER AYIN 20 SİNDE HİÇ BİR BENZİN KURUMUNDAN SİZLERİ BENZİN VE GAZ ALMAMAYA DAVET EDİYORUM. AYIN 19 UNDA ALIN 21 İNDE ALIN AMA HİÇ BİR VATANDAŞ AYIN 20SİNDE BENZİNLİKLERE GİRMESİN. BİR GÜN BOYUNCA TÜRKİYE GENELİNDE KATILIMIN YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNEREKTEN SATIŞ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜN. DAĞITICI FİRMALAR İÇİN BİR GÜN SATIŞ YAPAMAMAK BÜYÜK ZARARDIR.

GELİN HER AYIN 20 SİNDE 1 GÜN BENZİN ALMAYARAK BİRLİK OLALIM. SADECE 1 GÜN. ODA AYIN 20 Sİ.

HAZİRAN 20 SİNDE TÜRKİYE GENELİNDE BENZİN BOYKOTU YAPILSIN. BUNU MAİLLERİNİZLE İLETİN. SAYGILAR

VATANDAŞ

Bu iletiyi mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmaya gayret edelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, ben de Emre'ye hak veriyorum.

Hatta adamlara iyilik yapmış bile oluruz bu şekilde, 1 gün tatilleri olacak aynı maaşları (parayı) cebe indirecekler...

Onun yerine yıl boyunca mümkün olan yerlere bisiklet ile gitsek daha iyi olmaz mı?

Ben haftada 5 kere evden salona bisikletle gidip geliyorum, hem spor yapmış oluyorum hem de kar ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Binlerce, on binlerce, hatta yüzbinlerce lira hasılatı olan bir istasyonun bir günlük cirosunun on birine, yüz birine, binde birine düşmesinin hiçbir etki yapmayacağını söylüyorsanız kesinlikle ticaretle hiç uğraşmamışsınız demektir.:) Hele bunun yurt çapında yüksek yüzdeli bir katılımla gerçekleştiğini düşünürsek o zaman bunun memleketin göreceği en tesirli eylem olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın ama dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan memlekette hiçbir protesto olmaması hiç ama hiç mi garibinize gitmiyor. Ama iyi ama kötü düşünülmüş, uygulaması son derece basit, kimseye bir külfet getirmeyen bir protesto eylemi bu. Geniş bir katılımla uygulandığında muazzam bir etki yapacağında da kuşku yok. İstasyon sahibi olmanızdan şüphelenmeye başladım doğrusu.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ticaretle uğraşmakla ilgisi yok bence. Yani ben bir firma olsam bana deseler ki senden yarın alacağımız ürünleri bize bugün yada iki gün sonra ver paranı da o zaman alırsın. Paramı borsada değerlendirip te yarın borsada deli gibi para kaybetmeyeceksem ne farkeder. Ha bugün ha yarın cebime giren miktar aynı olduktan sonra.

Hakan hocam sizin dediğinize de katılmıyorum. Yani bu eylem benzin istasyonu çalışanlarına karşı yapılmıyor ki. Yani maaşları aynı olacak. Bir gün benzin almamız benzin firmaları tarafından çalıştırılan emekçi çalışanlara bir gün tatil imkanı sağlar ve ben buna sevinirim bile. :)

Sonuçta ben bu eylemi mantıklı buluyor muyum: Hayır. Ben bu eyleme katılacak mıyım : Evet. Sonuçta toplu eylem toplu eylemdir...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Binlerce, on binlerce, hatta yüzbinlerce lira hasılatı olan bir istasyonun bir günlük cirosunun on birine, yüz birine, binde birine düşmesinin hiçbir etki yapmayacağını söylüyorsanız kesinlikle ticaretle hiç uğraşmamışsınız demektir.:) Hele bunun yurt çapında yüksek yüzdeli bir katılımla gerçekleştiğini düşünürsek o zaman bunun memleketin göreceği en tesirli eylem olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Nasıl etki olacağını düşünüyorsunuz peki ? bir gün öncesi ve bir gün sonrasında ki ciro artışları ile bu etki telafi edilebilir. Hatta günlük yüzbinlerce lira ciro yapan ticaret adamları bunu aynı bizim gördüğümüz duyduğumuz gibi görüp tedbir alabilecek kadar zekidirler. Sonuç= gereksiz (bence) Bisiklet, yürümek, toplu taşıma vb. uygulamalar olsa çok daha etkili olur.

Bende araba olmadığı için hergün protesto alayına protesto, yaşasın tabanvay.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siz bir gün aç kalırsanız ertesi gün 2 günlük mü yemek yersiniz yoksa tek günlük mü? Cevabı burada gizli bence. Çok aç kaldığınız için 3 günlük de yiyebilirsiniz, ya da normal şekilde tek günlük de yiyebilirsiniz. Yani o gün alınmayan benzini ertesi gün almamak ya da o günü boş geçebilmek bence eylemin asıl hedefi. Fazla iktisadi düşünmeye, teoriler üretmeye gerek yok. Sonuçta bir eylem var, mantıklı ya da mantıksız. En azından ortaya konan bir tepki var. Her yaptığımızdan beklediğimiz sonuçları elde edeceğiz diye bir şey yok, ama hiçbir şey yapmadan oturmayı kendine yedirenler, bu dayatmalara boyun eğenler var olduğu sürece daha çok sömürülürüz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nasıl etki olacağını düşünüyorsunuz peki ? bir gün öncesi ve bir gün sonrasında ki ciro artışları ile bu etki telafi edilebilir. Hatta günlük yüzbinlerce lira ciro yapan ticaret adamları bunu aynı bizim gördüğümüz duyduğumuz gibi görüp tedbir alabilecek kadar zekidirler. Sonuç= gereksiz (bence) Bisiklet, yürümek, toplu taşıma vb. uygulamalar olsa çok daha etkili olur.

Bende araba olmadığı için hergün protesto alayına protesto, yaşasın tabanvay.

Buradaki etkinin cironun artıp eksilmesinden kaynaklanmadığını söylememe gerek var mı? Ama böylesine bir günlük bir tepkinin oluşturacağı tesirden bahsediyorum ben. Koca bir gün kimsenin akaryakıt istasyonuna uğramaması çok ama çok sarsıcı bir tepki olacaktır, hele bunun yayılması halinde zamanla sürenin artırılabileceğini filan düşünsek. Mesela bir hafta olsa bu süre inanın çok şeyin değişmesine vesile olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siz bir gün aç kalırsanız ertesi gün 2 günlük mü yemek yersiniz yoksa tek günlük mü? Cevabı burada gizli bence. Çok aç kaldığınız için 3 günlük de yiyebilirsiniz, ya da normal şekilde tek günlük de yiyebilirsiniz. Yani o gün alınmayan benzini ertesi gün almamak ya da o günü boş geçebilmek bence eylemin asıl hedefi. Fazla iktisadi düşünmeye, teoriler üretmeye gerek yok. Sonuçta bir eylem var, mantıklı ya da mantıksız. En azından ortaya konan bir tepki var. Her yaptığımızdan beklediğimiz sonuçları elde edeceğiz diye bir şey yok, ama hiçbir şey yapmadan oturmayı kendine yedirenler, bu dayatmalara boyun eğenler var olduğu sürece daha çok sömürülürüz.

Helal sana Çağan, ilaç gibi geldi. :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eylem etkili olur olmaz, hiç düşünmedim yazarken.

Çünkü daha etkilisini açıkladım.

Kullanmayın araba, bakınız Mustafa AKAR ; şehirler arası yollara bile bisikletle gidiyor.

Onun gibiler çoğalsa devletin vergi gelirleri azalacağı için tüketimin tekrar artması için mecburen indirime gidilir...

Yemek tarifleri forumu olsa anlayacağım da spor forumunda bile bisiklete tek tük destek çıkıyorsa, bir bakıma bu fiyatları hakediyoruz demektir.

Not : Her ayın 20sinde benzin almayın yerine araba kullanmayın deseydiniz; çok iyi olur derdim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eylem etkili olur olmaz, hiç düşünmedim yazarken.

Çünkü daha etkilisini açıkladım.

Kullanmayın araba, bakınız Mustafa AKAR ; şehirler arası yollara bile bisikletle gidiyor.

Onun gibiler çoğalsa devletin vergi gelirleri azalacağı için tüketimin tekrar artması için mecburen indirime gidilir...

Yemek tarifleri forumu olsa anlayacağım da spor forumunda bile bisiklete tek tük destek çıkıyorsa, bir bakıma bu fiyatları hakediyoruz demektir.

Bisiklete tek tük destek çıktığını nereden çıkardınız. Böyle bir şey yok bence. Herkes bisiklet konusunda hemfikirdir. Eyleme geçilmesi hususunda sıkıntılar varmıdır? Evet. Zaten sorun da herhangi bir şekilde eyleme geçmemek. Bu mantıksız bunu yapmayalım demek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bisiklet sürmek için uygun şartlar oluşsa eminim bir çok insan işine gücüne, gezmeye bisiklet ile gider. Çünkü hem spor yapmış oluyorsunuz, hem keyif alıyorsunuz hem de trafik derdiniz olmuyor. Ama arabanızdayken bile can güvenliğiniz tehlikede İstanbul trafiğinde. Motosiklet kullanıcılarını hiç saymıyorum, onlar canı cepte geziyor. Böyle bir ortamda trafiğe bisikletle çıkmak bir nevi intihar aslında. Uygun şartlar sağlansa, bisiklet yolları vs yapılsa da trafik canavarlarının olduğu bir ülkede her türlü canınız tehlikede. Evet, bisiklet kullanmak bir çözüm belki ama Türkiye şartlarında bu fikir fazla ütopik bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapmayın demedim zaten. Sadece işe yaramaz dedim.

Bırakın Türkiye'yi , tüm dünya biliyor en pahalı benzinin bizde olduğunu.

(geçenlerde Alman gazetesi bile yazmıştı: emekli Alman vatandaşları Türkiye'ye neden yerleşiyor? makalesinde... )

Gücümüz anca bi gün istasyona uğramamaya yetiyorsa; denemekten zarar çıkmaz. Uygulayalım ve görelim derim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bisiklet sürmek için uygun şartlar oluşsa eminim bir çok insan işine gücüne, gezmeye bisiklet ile gider. Çünkü hem spor yapmış oluyorsunuz, hem keyif alıyorsunuz hem de trafik derdiniz olmuyor. Ama arabanızdayken bile can güvenliğiniz tehlikede İstanbul trafiğinde. Motosiklet kullanıcılarını hiç saymıyorum, onlar canı cepte geziyor. Böyle bir ortamda trafiğe bisikletle çıkmak bir nevi intihar aslında. Uygun şartlar sağlansa, bisiklet yolları vs yapılsa da trafik canavarlarının olduğu bir ülkede her türlü canınız tehlikede. Evet, bisiklet kullanmak bir çözüm belki ama Türkiye şartlarında bu fikir fazla ütopik bence.

Çağan'cığım, ben her gün Ümraniye-Kadıköy (11km+11km = 22km) arası ev-iş yapıyorum (yağmur yağmıyorsa). Normal otobüs yolunu takip ediyorum. Dikkat edilirse tehlikesi çok az. Kaldırımda yürümek kadar nerdeyse. Otomobil veya otobüsten çok motorsikletcilerden çekiniyorum, deli gibi sürüyorlar. Bu arada, sırf benim için bisiklet yolu yapmaz belediye herhalde...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maalesef ne kadar dikkatli olursan ol Hakan abi, İstanbul burası. Bir tane maganda çıkıp herşeyi berbat edebiliyor. Daha 2 gün önce arkadaşım kaza yaptı, daha doğrusu o bir şey yapmadı. 15 yaşında ehliyetsiz bir trafik magandası ( çocuk demiyorum) yüzünden arabası perte ayrıldı. Neyse ki arkadaşıma bir şey olmadı ama olabilirdi de. Bu yaya iken ya da bisiklet sürerken de gelebilir başımıza. Diyebilirsin ki; bu risk araba içindeyken de var ama bisiklet ile çok daha fazlası var. Neyse, konudan fazla uzaklaşmayalım. Benim diyeceklerim bunlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..