Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Power Defence Tahta Üzerine Defans ( Uzun ) Pütürlü Lastik Ö

Recommended Posts

Herkese merhaba. Tahtam butterfly power defence. Backhandime defans yapabilecegim aynı zamanda ara sıra masabaşı blok yapabilegim özelliklere sahip uzun pütürlü lastik önerebilir misiniz ? Herkese şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba. Tahtam butterfly power defence. Backhandime defans yapabilecegim aynı zamanda ara sıra masabaşı blok yapabilegim özelliklere sahip uzun pütürlü lastik önerebilir misiniz ? Herkese şimdiden teşekkürler

AhmetSözmen i göreve davet ediyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Curl P1R masa başı blok için uygun değildir, ancak uzaktan kesme için idealdir. Masa başı blok için ideal uzun pütürleri yazıyorum.

1. DHS C8 1.0 mm

2. Tibhar Grass Offensive 1.5 mm

3. TSP Curl P3 Alpha R 1.5 mm

4. TSP Curl P2 1.5 mm

5. Globe 979 1.0 mm

Bir de, TSP Milli Tall diye bir lastik var, bu da blokta çok iyi, görünümü uzun pütür görünümünde ancak ismi kısa pütür sınıfında geçiyor. Blok ve şut için çok iyi olduğunu deneyen arkadaşlardan biliyorum. Süngersiz önermiyorum, bazı avantajları olsa da, basit hataların önüne geçmek mümkün olmuyor. En iyisi, süngerli bir uzun pütürü düz lastik mantığıyla kullanarak oynamaktır (blok oynamak isteyenler için).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Curl P1R masa başı blok için uygun değildir, ancak uzaktan kesme için idealdir. Masa başı blok için ideal uzun pütürleri yazıyorum.

1. DHS C8 1.0 mm

2. Tibhar Grass Offensive 1.5 mm

3. TSP Curl P3 Alpha R 1.5 mm

4. TSP Curl P2 1.5 mm

5. Globe 979 1.0 mm

Bir de, TSP Milli Tall diye bir lastik var, bu da blokta çok iyi, görünümü uzun pütür görünümünde ancak ismi kısa pütür sınıfında geçiyor. Blok ve şut için çok iyi olduğunu deneyen arkadaşlardan biliyorum. Süngersiz önermiyorum, bazı avantajları olsa da, basit hataların önüne geçmek mümkün olmuyor. En iyisi, süngerli bir uzun pütürü düz lastik mantığıyla kullanarak oynamaktır (blok oynamak isteyenler için).

Önceki mesajımda, sadece blok için ideal olanları yazmıştım. Şimdi soruyu tekrar okuyunca, uzaktan defans yapabilen, bununla beraber arasıra masabaşında blok da yapabilen yazdığını görünce bazı elemeler yapmalıyım.

Bu durumda şunları öneriyorum:

1. Dawei Saviga 1.0 mm

2. Globe 979 1.0 mm

3. DHS Cloud&Fog 3 1.0mm

4. Tibhar Grass Dtecs 1.0 mm

Ayrıca, bozuculukta 1 numara olan Curl P1R de masabaşında en az 1 spini idare etmenize yardımcı olur, ama ikincisine garanti veremicem :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet Sözmen yorumlarınız için teşekkürler. Masa başı blok dediysemde öyle aşırı değil yani :) 11 sayının 1 inde belki yaparım yani masabasında yakalanırsam yaparım blok. Bana geriden defans pütürü lazım ama kontrolu yüksek olursada benim için daha rahat olur. rahatsız edici özelligi en az orta derecede olabilir. Birde ben bu ox ( süngersz ) ve süngerli pütür arasındaki farkı merak ediyorum. Kendim şuanda curl p1r kullanıyorum 8 ay oldu kullanalı ve etkisi gitti pütürlerin uçları köreldi (nasıl olduysa anlamadım ) Ama curl p1r fazla rahatsız etmiyor yani. Ben tibhar grass Dtecs olabilir diyorum ama kalınlık ( mm ) konusunda kafam karıştı.bana yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır elbet. onlara şimdiden teşekkür ediyorum İyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa basinda yakalanma durumunda curl p1r durumu kurtarir. Ox basta cok iyi gibi geliyor ama aslinda Ox'un kontrolu hic kolay degil. Ox ile yillardir oynayan kimselere spin cektigim zaman (macin kritik bir aninda) cok basit hatalar yapabiliyorlar. Bu yuzden ust duzey oyuncular hep sungerli tercih ediyor. Zaten bozuculuk uzaktan kesince ortaya cikiyor. Rakibin yaptigi spini uzaktan kestigin zaman bu yeteri kadar bozucu oluyor. Yani aslinda bozucu olan lastigin kendisi degil hareket olmus oluyor. Lastigin bozuculugu ise tum bunlari karistirinca ortaya cikiyor. Mesela rakip spin yapti sen uzaktan puturle kestin, o drop yapti sen de geldin rakibin uzun bh kosesine topu ittirdin. İste simdi rakibin o topa ne yapmasi gerektigini bilmesi icin yeteri kadar usta olmasi lazim. Yoksa hata yapar ve sayiyi sen kazanirsin.

Grass Dtecs de bozucu bir lastik. Bana biraz fazla atiyor gibi gelmisti. Curl p1 sadece kesme oynamakla kolay kolay eskimez, eskise de bozuculugunu kaybetmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben çok düşündüm ve şöyle bi karar aldım.. backhandden masa üstü pasif ( kesik ) bloklar yapıcam forehanddende dolu ve sert spinler yapıcam. forehand lastigim xiom yanus df , tahtam bt power defence ama tahtam bence böyle bi oyunda yavaş kalır çünkü forehandden spin çekmek için çok zorlanıyorum. backhandime masa üstünden çok rahatsız edici bir uzun pütür lastik arıyorum ( tabi nadir olarakta geriden defans yapmama olanak sağlayabilecek bir lastik ) , forehandim yanus df ( bu lastik kalıcak ), bir tahta arıyorum ama alacagım tahtanın hangi özellikte olması gerektiğini bilmiyorum. Bana üstadların yardım edebileceğini düşünüyorum. Herkese kolay gelsin şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun pütürü masa başında kullanmak ve rakibi bozmak için sadece blok değil, değişik köşelere doğru açma (taşıma/kepçeleme diye de tabir edilir) hareketi yapman ve çok hareketli oynayıp ilk fırsatta forehand'den topu bitirmen lazım. Masa başında sadece pütürle ittir-kaktır şeklinde oynarsan uzaktan bütün toplarını toplarlar, sen rakibi bozacağına rakip seni bozar. Masa başında uzun pütürle temiz oyun oynayamazsın, lastik de kendiliğinden bozmaz. Mutlaka senin kesme haricinde farklı birşeyler yapman ve forehand'den rakibi yıldıracak kadar iyi bir forehand ile saldırman gerekecektir. Bozucu uzun pütür olarak süngersiz (OX) Donic Piranja tavsiye ederim. Şimdiden başarılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..