Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hız Sorunu

togan

Recommended Posts

Forum sakinleri oncelikle iyi akşamlar. Bütçem dogrultusunda bir raket tasarladım kafamda joola off tahta+aurus sound 2.1+tibhar rapid soft 2 mm benim endişem rapid kısmının yavaş kalıp kalmayacağı genellikle bh oynarım şut ağırlıklı fh ise spin ve nadiren şut oynarım rapid softu fh düşünüyorum sizce spin ve hız olarak orta düzey bir oyuncuyu (ben) tatmin eder mi. Deneyimli abilerim veya benzer ekipmanla oynamış arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bh şut ağırlıklı oynuyorsan medium sertlikte lastik tercih edebilirsin,bunun için şu an kullandığım aurus soft'u tavsiye ederim, sound biraz yumuşak kaçabilir, fh'de spin ağırlıklı oynadığın için daha yumuşak f3 bigslam, coppa jo silver gibi aynı zamanda fazla hızlı olmayan lastiklerden 2.0mm tavsiye ederim, joola off tahtayı kullanmadım, onla ilgili yorum yapamayacağım fakat off- bir tahta tercih edebilirsin, örneğin stiga offensive cr wrb, primorac off- gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi benim bh de sıkıntım yok yani kendimce öyle düşünüyorum benim sıkıntı fh de bende bir raket var instinct+ üzerine geospinler takılı artık bhde spinlerde bana yetersiz geliyor 2 mm lastikler o yüzden hem sesi güzel hem de spini diye aurus soundu seçtim şutlarını da beğeneceğimi düşünüyorum. dediğim gibi üst düzey değilim şimdi ben aurusu 2.1 mm yaparsam çok mu kontrolsüz olur. Bu ilk sorun bir de fh de ben ne kadar spin atsam hepsi dışarı gidiyor hazır raketlerle atıyorum uçma sorunu yok gayet şık ve güzel gidiyor. Ben o çin lastiği fırça spin olayı anlamadım zaten geniş açıyla raketi yere yaklaştıktan sonra topa dogru havaya kaldırıyorum fh spinde ama o combo raketde bu spinler masayı bulmuyor o yüzden ben de soft bir lastik dusundum ama 2 mm olsun düşünüyorum tahta(joola off) da malum fazla atmıyormus bu vesile ile istediğim spinleri atabilecekmişim gibi geliyor bana KALINLIKLA ilgili yorumlarınızi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik kaınlığından ziyade sorun hareketinde gibi geliyor bana. düz toplara spin yaparken hareketini yerden yukarıya doğru yapıyorsan top dışarı çıkacaktır. hareketini ileriye doğru yapman lazım. Kesik toplara kesiğin şiddetine göre yukarıya doğru fırçalaman gerekir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 82 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..