Jump to content
Masatenisi.org Forum

Junior Masatenisçiler

Guest HasanSakarca

Recommended Posts

hayır

:D: Avrupada alt yapı çalışmaları biraz daha farklı işliyor.Biz burda yaz okullarında ya da kulüplerde alt yapıya çocuk seçtiğimizde aidat alma gibi bir zorunluluğumuz varken avrupada sistem tam tersi işliyor.Önce bu ekonomik dengelerin eşitlenmesi gerekli diye düşünüyorum.Bunu da üzülerek söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[masa tenisine başlama yaşı 7 diye biliyorum

Ne kadar erken olursa o kadar iyi. Eğer bir çocuğunuz varsa ve masa tenisçi olmasını istiyorsanız daha 5 yaşından başlayarak düzgün zemini hazırlayabilirsiniz.Raketle ve topla tanışır,topu rakette sektirmeyle devam eder,topla oynar, duvarda top sektirir yani bir oyun gibi .Önemli olan bu yaşlarda sporu çocuğa oyun oynama alışkanlığı gibi sevdirmek,sıkılmamasını sağlamak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Merhabar

Benim şu anda 4 yaşında olan bir kızım var ve bende masatenisi konusunda çok iyi sayılmam .

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların bizlerle paylaşmaları çok iyi olur bence , Timo Boll'lar herhalde şans eseri ortaya çıkmamıştır büyük ihtimalle bilinçli planlı bir çalışma sonunda o kademeye gelmişlerdir , biz baştan kaybediyoruz

Masa tenisine başlama yaşı kaçtır ?

İlk olarak çocuklara hangi çalışmaları yaptırmalıyız? :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 yaş jimlastik yaptırmak için çok uygun. Çocuğun bütün adelelerini iyice uzatıp esnek hale getirmek için çok güzel bir yaş. 7 - 8 yaşlarında çocuğunda seveceği istediğin sporu yaptırabilirsin. Masa tenisi oynatmak istiyorsan 8 yaşında başlatmalısın. Nasıl ve kimile başlıyacağını istiyorsan sonra konuşuruz. Başarılar dilerim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu yazdıklarınız güzel ancak önemli olan çocuğun fiziki yapısı.Her çocuğun fiziki yapısı bir değil.Mutlaka her çocuk spor yapmalı.Ancak fiziki yapısına göre spor seçmek velilere kalıyor.Bilinçli olarak yönlendirmek çok önemli.

Bakıyorum herkez çocukları 5 yaşında 7 yaşında falan masatenisine başlatmaktan bahsediyor.Güzel,spora başlamanın mutlaka bi yaşı var.Ancak ben kendimi örnek vereyim.Kızım 7 yaşında.Ben profesyonel masatenisçi olduğum için benimle maçlara gelip gider ve masatenisi oynamak istediğini her zaman direterek belirtir.Bende isterim kızımı masatenisçi olarak yetiştirmeyi.Ama hayır.Kızım 7 yaşında ama fizik olarak 1-2 yaş ilerde.Boy çok uzun.Kollar ve bacak yapısı kesinlikle masatenisi için uyumsuz.Bu nedenle eklem yerlerinin zayıflığı geçtiği anda Voleybola vereceğim.

Anlayacağınız hayatını masatenisine vermiş olan bir baba olarak ben bu kararı verdim.

Bence sadece spora başlama yaşı değil hangi spora yatkın olan fiziki yaşı çok önemli.Çocuklarımızın geleceği ve yanlış spor dalına yönlenmelerini önlemek bizim elimizde diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..