Jump to content
Masatenisi.org Forum

Birkaç Soru

Mahir Berk

Recommended Posts

1-Yumuşak ve yapışkan çin lastiği masatenisi.com da varmıdır?

2-Masa tenisi perakende satan yer varmıdır? (İstanbul-avrupa yakası)

3- 2 lastk deneme şansım oldum ilk lastiğim skyline sonraki vega asia. Vega asia ile spin atamıyorum atıyorum fakat skyline kadar değil bariz fark var. File önüne dolu spin atılmıyor asia ile, skyline ile atılıyor. Skyline lastiklere joola temizleyici sürüyorum yapışkanlık özelliği gidiyor su ile temizliyorum normale dönüyor temizleyici ile temizlemeye başladıktan sonra spininde azalma oldu bu neden olur?

4- Asia combomu special combo bölümünden almıştım palio c2 ile aldım. Dhs nin all tahtası ile palio c2 yüzey alanında bariz fark var spin atamaz oldum oyuncak gibi kalıyor palio. Masa tenisi com da yüzey alanı en geniş tahta hangisidir? (Off)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3-Vega asia ile skyline kadar dolu spin yapamiyorum demissiniz muhtemelen tam fircalayarak spin yapiyorsunuzdur bu yuzdende skyline yapiskanli yuzeyli oldugundan daha dolu spin yapabilir.

Temizleyici yuzey yapiskanligini azaltinca spin dolulugu azalabilir sadece su kullanin temizlemek icin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3-Vega asia ile skyline kadar dolu spin yapamiyorum demissiniz muhtemelen tam fircalayarak spin yapiyorsunuzdur bu yuzdende skyline yapiskanli yuzeyli oldugundan daha dolu spin yapabilir.

Temizleyici yuzey yapiskanligini azaltinca spin dolulugu azalabilir sadece su kullanin temizlemek icin.

Fırçalayarak derken? Temizleyici yüzey yapışkanlığını azaltır mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi.com'da her türlü lastik var da, sizin sıkıntınız vuruş teniği ile ilgili. Vega Asia'nın spini az veya kısa spin atılmıyor deniyorsa vuruşta bir sıkıntı vardır. Vega Asia'dan daha az spinli lastiklerle de kısa spin çekilir. FH Topspin'le ilgili soru sorulmuştu, ben de kısa eğitim videosunu paylaşmıştım, ona bir göz atın. Yok benim tekniğim iyi diyorsanız idman yapın lastiğe alışın.

Raketin kafasının küçük olmasının da spinle hiç bir ilgisi yoktur, o da sizin teknikle veya hüsnükuruntunuzla ilgili. En büyük kafalı tahtalar defans tahtalarıdır. Ofans tahtaların kafası genelde nispeten daha kompakt olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi.com'da her türlü lastik var da, sizin sıkıntınız vuruş teniği ile ilgili. Vega Asia'nın spini az veya kısa spin atılmıyor deniyorsa vuruşta bir sıkıntı vardır. Vega Asia'dan daha az spinli lastiklerle de kısa spin çekilir. FH Topspin'le ilgili soru sorulmuştu, ben de kısa eğitim videosunu paylaşmıştım, ona bir göz atın. Yok benim tekniğim iyi diyorsanız idman yapın lastiğe alışın.

Raketin kafasının küçük olmasının da spinle hiç bir ilgisi yoktur, o da sizin teknikle veya hüsnükuruntunuzla ilgili. En büyük kafalı tahtalar defans tahtalarıdır. Ofans tahtaların kafası genelde nispeten daha kompakt olur.

Videonuzu bulamadım. Fırçalayarak derken topspinli oynuyorum. Zaten spin atmak için kolu geriye çekmek gerek buna topspin denmiyomu? Video varmı topspin ve spin farkı ile ilgili? Asia topu çekmiyor vuruşumda problem var diyelim ama ben servisleride falsolu atamıyorum. Palio c2 ile oynuyorum. Topa spin atsam bile az spinle şut şeklinde gidiyor top. Lastk varmı yokmu belli değil ilginç bi ses çıkıyor pat pat diye topa vurunca

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oraya baktım ilk videodaki erkeğin attığı gibi atıyorum fakat tek fark topu hızlı atmıyorum yavaş ama spinli atıyorum. Topu lastiğe daha çok temas ettiriyorum alttan üste doğru öyle daha spinli gidiyo çin lastiğindede güzel gidiyo ama asia lastiğinde bunu yapamıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Demekki kol hareketiniz yavaş veuz.ya DHS lastikle yaptığınız hareketten Asia'da da aynı sonucu bekleme hatasına düşüyorsun. O yüzden vuruş tekniği ile ilgili diyorum. Lastik veya tahta hızlandıkça aynı miktarda spini topa vermek için nispeten daha hızlı kol hareketine ihtiyaç duyarsınız. O nedenledir ki yeni başlayanlara All+ sınıfında tahta, lastik raketi öneriliyor. Kısa spin atamadığınız lastikten çok daha hızlı veya az spin kabiliyeti olan lastiklerle de ileri seviye oyuncular her çeşit spin çekiyor. Bunun ötesinde atış açısı olsun sünger özellikleri olsun çok farklı lastiklerden bahsediyoruz. İkisinin raket açıları çok farklı. Aynı açıyla vurarak aynı sonucu elde etmeyi beklemeyin.

Ya kolunuzu hızlandıracaksınız, ya da hareketinize daha uygun yavaş ama spinli lastikler kullanacaksınız. Buna ek olarak Vega'nın da bu işi yapabileceğini bilip idmanı arttırabilirsinz. Çünkü mevcut durumda zayıf halka lastik değil, oyuncu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Demekki kol hareketiniz yavaş veuz.ya DHS lastikle yaptığınız hareketten Asia'da da aynı sonucu bekleme hatasına düşüyorsun. O yüzden vuruş tekniği ile ilgili diyorum. Lastik veya tahta hızlandıkça aynı miktarda spini topa vermek için nispeten daha hızlı kol hareketine ihtiyaç duyarsınız. O nedenledir ki yeni başlayanlara All+ sınıfında tahta, lastik raketi öneriliyor. Kısa spin atamadığınız lastikten çok daha hızlı veya az spin kabiliyeti olan lastiklerle de ileri seviye oyuncular her çeşit spin çekiyor. Bunun ötesinde atış açısı olsun sünger özellikleri olsun çok farklı lastiklerden bahsediyoruz. İkisinin raket açıları çok farklı. Aynı açıyla vurarak aynı sonucu elde etmeyi beklemeyin.

Ya kolunuzu hızlandıracaksınız, ya da hareketinize daha uygun yavaş ama spinli lastikler kullanacaksınız. Buna ek olarak Vega'nın da bu işi yapabileceğini bilip idmanı arttırabilirsinz. Çünkü mevcut durumda zayıf halka lastik değil, oyuncu.

Lastik zaten çok hızlı daha ne kadar hızlı atmam gerekiyor.Topspin topspindir farklı topspin çeşitleri mi var? Asia yı topspin lastiği diye önerdi site yöneticisi ve skyline ile değerleri aynıydı bende aldım olmuyo

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..