Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce En Dayanikli Lastik Hangisi?

Recommended Posts

Basliktanda anlayacaginiz uzere lastiklerin ust yuzey top tutus ozelligini kaybetme kenarlarindan parca kopma sık sok tak yapiliyorsa ortasinda balon olusturma gibi ozelliklerine gore degerlendirelim istedim malum bir lastik ortalama 70-80 liradan basliyor ve biz surekli bu sporu yapiyoruz daha tasarruflu olmak adina boyle bir konu aciyorum simdiden herkese tesekkurler.

Benim fikrim Xiom un lastikleri biraz daha uzun omurlu gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yüzeyi yapışkanlı klasik Çin lastikleri Avrupa lastiklerine göre her zaman daha sağlamdır. Sağlamlık burada bir kaç karakteristik özellik ile ortaya çıkıyor. Birincisi, yüzeyi eskiyip topu döndürme kabiliyetini çabuk yitirmiyor, ikincisi, spin çekerken topun kenarlara denk gelmesi nedeniyle kenarlardan fare yemiş gibi kopmuyor, üçüncüsü, masaya çarptığınızda kolay kolay yarılmıyor. Su bazlı yapıştırıcı döneminde üretilmiş olan Yinhe Venus 2 burada anlattığım sağlamlık kriterlerine uyuyor ve bununla beraber çok da enerjili spin üretiyor. Bir defa su bazlı yapıştırıcıyla yapıştırıyorsunuz sonra lastik sökülene kadar tekrar söküp yapıştırmadan oynayabiliyorsunuz. Haifu Blue Whale 2 veya DHS Neo Skyline/Hurricane serilerinin de aynı özellikte olduğunu düşünüyorum.

Bir de, Xiom lastiklerde üretici uzun ömürlü diye üzerine basarak belirtmiş ambalajda. Ancak kimin elinde Xiom Vega serisi bir lastik gördüysemya balon yapmış, ya kenarlardan yırtılmış ya da tanınmaz hale gelmişti. Belki de oyuncular çok hoyrat kullanıyorlar bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 33 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..