Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yapıştırıcılar

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Freechalk kullandım çok memnun kalmadım zira yapışkanı sonra sökene kadar canım cıktı, lastikten sökemedim zaten... Sizden ricam ne önerirsiniz rahat sökülen yapışkan olarak ?

Stigadan memnun kaldım donicte fena değildi.

1. Stiga

2. Dr Neubauer

3. Donic

4

5

6

7

10 Freechalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam 2007-2008 su bazlı olayının daha yeni kızışmaya başladığı zamanlar almış olduğum, muhtemelen su bazlı konusunda daha tam kararlı bir üretim olmayan seriden olan Donic marka su bazlı yapıştırıcıyla yapıştırmıştım raketi. Kestiğim lastikleri de atmayıp kabına yapıştırmıştım. Geçenlerde nereden geldiyse elime o kesilmiş lastikleri buldum. Çıkarken kolay çıktı fakat sünger üzerinden çıkartana kadar deyim yerindeyse anam ağladı. Buhar yöntemini denedim verim alamadım, şu kurşun kalem silgileriyle oluyor dediler envai çeşit silgi denedim olmadı, süngerden parçalar kopmaya başladı bıraktım. Eski oluşunu, lastiğin süngerinin sertliğini ve daha bir sürü etkeni var tabi bu işin içinde karalamak için söylemiyorum elbette lakin durum buydu. Formülünün değişeceğini sanmıyorum fakat dediğim gibi su bazlı olayı yeni yeni filizleniyordu daha, en azından benim çevremde. Zaman içinde formülünü değiştirip daha kolay çıkması da sağlanmış olabilir tabi ki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly ve donic'i beğenmiyorum.

TSP biofix rahat temizleniyor ama 27ml'si 24 tl yani pahalı.

lkt tüp olanı ttnpp'de 100ml=8$ yani çok ucuz.

ayrıca kolay temizleniyor.

en kolay temizleneni ise nittaku finezip ama o da pek ucuz değil presports'ta 12 euro olması lazımdı.

ben lkt aldım rahat ettim ama idareten tsp biofix de kullandım fiyatı dışında sıkıntısı yok( bizim dernekte nazım abi satıyor)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

a) Süngerden kolay sökülen bir yapıştırıcı bulduk diyelim.Lastiği tahtaya yapıştırdık 5-6 gün sonra lastik başladı tahtadan ayrılmaya.Hadi bakalım sök şimdi lastiği temizle tekrar yapıştır.

b)Yada süngerden çok zor temizlenen bir yapıştırıcı tercih ettik.Lastiği tahtaya yapıştırdık.Lastikler tahta üzerinde 8-9 ay veya 1 yıl kaldı. Lastiklerin spin ömrü epey azaldı ve lastikleri tahtadan kendimiz söktük.Başka lastik taktık.

Ben b şıkkını tercih ediyorum.Lastikten kolay temizlenen yapıştırıcı ile pek işim olmaz.Joola x glue

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT nin tüpte satılan100 gr ağırlığındaki 8 $'lık yapıştırıcısı ile şu anda kullandığım komboyu bir türlü doğru dürüst yapıştıramadım o yüzden öyle yazdım.Aslında yapıştırdım ama her işlemden sonra 1-2 hafta içinde lastik tahtadan ayrılmaya başladı.Tekrar tekrar temizleyip yapıştırmak zorunda kaldım.Belkide hata bendedir.

Aynı ekipmanı Joola x glue ile yapıştırınca en ufak bir açılma belirtisi oluşmadı.Yani demek istediğim x glue lastiği tahta üzerinde daha kuvvetli tutuyor ve kendi kendine açılmıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 69 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..