Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastikten Yapışkan Katmanı Temizlemek

kartal

Recommended Posts

Bu yöntem yalnızca çok kolayca sökülebilen yapıştırıcı katmanı varsa olur. yoksa bir güzel süngeri koparırsınız.

Eh kolayca sökülebilen yapıştırıcı katmanını da zaten parmağınızla da 2 dakikada halledersiniz ve parmağınız hiç yıpranmaz.

En güzeli kolayca sökülebilen bir yapıştırıcı alıp o yapıştırıcının en kolay sökülebileceği kalınlığa gelmesini bekleyip doğru zamanda temizlemek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı yöntemle butterfly 05 fx lastiğimin aynı marka yapıştırıcı ile yapıştırılmış iki kat vardı en ufacık bir kopma olmadan sıfır gibi temizlendi .

not:Butterfly yapıştırıcı zor temizlenir derler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly Free Chack gerçekten çok kolay sökülmüyor, spinsporda küçük fırçamsı birşeyler satılıyordu bu iş için, sürtünme ile ısıtarak yavaşça sökmeye yardımcı oluyor, benim de parmağım haşat oluyor nedense, bu fırça işi güzel gözüküyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapıştırıcıyı rahat soyma işi tamamıyla yapıştırıcının özelliği ile alakalı bir durumdur. Rahat soyulabiliyorsa her türlü rahat soyulur, rahat soyulamıyorsa da her türlü uğraştırır. Uğraştırmasının sebebi de süngeri parçalamadan soyabilmektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT marka su bazlı yapıştırıcı vardı, sağolsun Orhan bana Antalya'dayken kullandırmıştı. Tüpte krem kıvamında bir su bazlı yapıştırıcı. Soyarken kazıyarak değil de cırt cırt çektirerek tek parça halinde soymuştum. Toplam 2 dk sürdü ya da sürmedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simdi el parmaginin firca ile ayni isi yaptigini mi soyluyorsunuz? O zaman disleri parmakla fircalayalim nasilsa fark yok. Bu kadar sig dusunceli olmayin. Ortada bir emek, bir dusunce var. Denemeden bilmeden o oyle olmaz, bu boyle olmaz demenin mantigi nedir merak ediyorum acikcasi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dis fircasini t64 uzerinde denedim sungeri de kopartti. Parmak asinmiyor bu iyi ama his yok. O zaman da yapistirici kolay cikmiyorsa sungeri kopartabiliyorsunuz.

Parmaginiza latex eldiven gecirip temizleyebilirsiniz ama ne olursa olsun yapistirici uygun degilse bu isler başa bela.

Ozana katılıyorum. Bu arada kazıma yönteminde ben artık çay kaşığı kullanıyorum. O da şu şekilde. Parmakla bastırarak kazır gibi bu defa çay kaşığı ile yapıyorum. Birazcık toplanınca bu yapışkan iyice güçlü bir hal alıp süngeri kopartabiliyor, bu duruma düşmemek için de toplanan parçayı ters yöne kazıyınca kendiliğinden ayrılıyor. Yani o parçayı süngerden ayırmış oluyorsunuz. Sonra tekrar aynı yöntemle kazımaya başlıyorsunuz. Yani sürekli aynı yöne doğru kazıyıp yapışkanı biriktirerek değil de, azıcık kazıyıp toplanan parçayı terse kazıyıp süngerden ayırıyoruz. Parça parça soyma işlemi olmuş oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 58 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..