Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Carbotec 20

Recommended Posts

Okulumuzun yeni başlayan takımına katılan bir öğrencide bu rakete rastladım. Çok ilgimi çekti. Ele çok güzel oturan bir tahtası :shock: var. lastiklerde onaylı. Ama tahta tahta değil. Sert ve tek parça plastik sanki. Bu tahta turnuvalar için sorun olur mu? Lastikler Donic liga 1.9 mm. Araştırdım allround + olarak geçiyor. Acaba bu tahtaya ne gibi lastikler alarak daha iyi bir kombinasyon yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ok. şöyle soralım o zaman. tek parça, sert plastik %100 karbon olduğu söylenen bir tahtamız var. Bu turnuva kurallarına uygun mudur? Çok hafif bir tahta. Ne tür lastiklerle iyi sonuç verir. Yani sert, yumuşak vb.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her oyuncuya göre, tahta ağırlığı, tahta sertliği, lastik markası, cinsi, kalınlığı değişir. Tahtaya göre lastik, lastiğe göre tahta olmaz. Sporcuya göre antrenör hangi tahta ve hangi lastik ile oynamasını belirler. Oyuncunun stili, oyun tarzı, adele yapısına göre tahta ve lastik seçeneğini antrenörü belirler. Size kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her oyuncuya göre, tahta ağırlığı, tahta sertliği, lastik markası, cinsi, kalınlığı değişir. Tahtaya göre lastik, lastiğe göre tahta olmaz. Sporcuya göre antrenör hangi tahta ve hangi lastik ile oynamasını belirler. Oyuncunun stili, oyun tarzı, adele yapısına göre tahta ve lastik seçeneğini antrenörü belirler. Size kolay gelsin.

kısmen katılıyorum. ama tahtaya göre lastik veya lastiğe göre tahta olur.Tahtanın ve lastiğin özelliği combo oluşumunu özellikle etkiler. Trabzonda malesef çok uzman kişiler tanımıyorum bu konuda. o nedenle çocuklarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. soruyu sormamdaki asıl amaç bu tahtaya alışır ve turnuvaya gitmeye kalkarsa sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketin %85 inin tahta olması zorunluluğu var. Buna uyuyorsa sorun olmaz yoksa kullanamaz.

Tahtanın ve lastiğin özelliği combo oluşumunu etkiler. Bu doğru, yalnız size uyan bir kombo bana hiç uymuyor olabilir. Yani şu lastik bu tahtaya çok iyi uydu dediğiniz bir komboya kimileri çok iyi, başkaları da çok kötü diyebilir.

En anlamsız kombonun bile mutlaka bir kullanıcısı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..