Jump to content
Masatenisi.org Forum

2. Lige Terfi Maçları

Recommended Posts

arkadaşlar herkes haklı bu konuda binebze ama bence bahsettiğimiz kişi profesyonel bir sporcu kimliğine ve kariyerine sahip, terfide oynaması ilginç gibi duruyor fakat adam ne de olsa işini yapıyor; hem unutulmamış oluyor, hem terfi ligine değişik bir tat katıyor, hem parasını alıyor, oynadığı takımlarla malzeme konusunda anlaşma yapıyor, herşey güzel gürhan bey için. Madem ki herşey güzel ee ozanında dediği gibi kurallarda buna müsade ediyor ozaman yapıcak bişey yok . Biz sadece oynayacaklara başarılar ve kolaylıklar dileyebiliriz bana göre . :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Osman Hocam selam

Bir kaç yıl bende katılmıştım kendi öz takımımızla. son anda sağdan soldan transferler herzamanki gibi 2.lige çıkıyorlardı. bizlerde birdahaki sefere diye umutlanıyorduk seneye yine aynı seneryo sonunda bıraktık . o zaman yine bu sitede bir öneri getirmiştim Terfilerde oynayan oyunculara çıkardıkları takımda 1 sene oynama mecburiyeti getirilsin diye. bu sistemle özellikle dışardan gelen lerin önüne geçmiş oluruz. 2.lig de zaten genelde herkes kendi oyuncuları ile oynuyor.

Hoca lar acaba bu sisteme nasıl bakıyorlar? Özellikle sizin gibi oyuncu yetiştiren hocalar.

arkadaşlar herkes haklı bu konuda binebze ama bence bahsettiğimiz kişi profesyonel bir sporcu kimliğine ve kariyerine sahip, terfide oynaması ilginç gibi duruyor fakat adam ne de olsa işini yapıyor; hem unutulmamış oluyor, hem terfi ligine değişik bir tat katıyor, hem parasını alıyor, oynadığı takımlarla malzeme konusunda anlaşma yapıyor, herşey güzel gürhan bey için. Madem ki herşey güzel ee ozanında dediği gibi kurallarda buna müsade ediyor ozaman yapıcak bişey yok . Biz sadece oynayacaklara başarılar ve kolaylıklar dileyebiliriz bana göre . :)

Hepimizin doğru yada az doğru bu duruma yorumlarımız oldu.

Profesyönellerin bu durumu değerlendirmeleri tamamen doğrudur, bana göre yorum yapılmasına bile açık değildir.

Benim sizin yazınıza takıldığım kısım Ozanın dediği gibi kurallarda buna müsade ediyorsa,'''''''yapılacak bir şey yok'''''' kısmı..

Geçmişe yapılabilecek bir şey yok ama geleceğe var.

Kurallar var tabiki esnetilemez ama değiştirilebilir. .....................................Bizle çok istersek daha iyi şeyler yapılabilir.

Musatafa Altınok un teklifinde yada benzer bir kural konulabilir.

Olana duruma yorum yapıyoruz ama olacağın bizlere daha iyi gelebileceği kuralların, eski kurallar ile yer değiştirilmesi olabilir...

Anayasalar bile değiştiriliyorsa, bir kuralın değiştirilmesi istememizle alakalı bir durum.

Kurallara tabiki uyalım ama verimli değilsede değiştirelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gürhan Yaldız hiçbir kurumu temsil etmeseydi dediğin tamamen doğru olurdu. Ama bir yandan Fenerbahçe'de görevli olacaksın, bir yandan da Federasyonda etkin rol oynayacaksın, o iş öyle olmaz işte. Ha Fenerbahçe ikinci takımını çıkarmak ister lige, Gürhan Yaldız çıkar oynar o zaman amenna. Madem masa tenisini bu kadar özlüyorsun, çık Türkiye şampiyonasında oyna, ya da git bi ikinci lig takımına, bir üst lige çıkar o zaman lafım olmaz. İstediği parayı da alsın, malzeme de satsın ne yapıyorsa yapsın.

Zaten oldum olası bu işi terfiden terfiye yapanlara gıcık olmuşumdur. Adam bir sene o takımda, bir sene bu takımda. Normalde eline raket almaz ama terfiler yaklaşınca antrenmana başlar, terfiler biter alır parasını çekilir kenara. Yaşasın paralı asker mode on. Yoksa aç kalır bu masa tenisçiler :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kemal, sen onu bunu bırak ta imzanı bi düzenle bakayım.. senin bh lastiğini adı "auris" değil, "aurus"... ama "tuz" un "duz" olması gibi birşey değil bu. biri araba modeli diğeri ise lastik.. "bridgestone, michelin, goodyear" gibi de değil ama... bilmem anlatabildim mi doprağam...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mustafa abi yazını yeni gördüm. son derece haklısın. transfer yapıp çıkıyorlar katılmıyorlar, transfer yapmıyorlar kendileri oynuyorlar v.s. sonra takım seneye düşüyor veya kapanıyor. bence terfilerde yabancı oyuncu oynamamalı. çıkan takımlara seneye aynı kadro oynama mecburiyeti getirme işi biraz zor . ama asıl emek sahiplerinin hakkı yeniyor bence. bakalım bu sene ne olacak görecez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Terfi ligine giden kulübe Gençlikspor (bana bu şekilde söylendi) ödenek veriyormuş. Bu doğru mu?

Doğru ise kulüp olarak nereye nasıl ve ne şekilde başvurmak gerekiyor ?

Ben bizim kulübe bunu ilettim ama onların da hiç bir bilgisi yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cümleyi anlayamadım .

terfilere giden klübe, Gençlikspor diye bir klüp mü ödenek veriyormuş?

gençlik spor ne yahu?

gençlik spor il müdürlüğü mü kast ediliyor acep?

ister gençlik spor olsun ister gençlik spor il müdürlüğü olsun terfiye giden takımlara ödenek vs vermez. 2. lig takımlarına da ödenek harcırah vs verilmez.

Ancak 1. lig ve süper lig takımlarına harcırah veriliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana söylenen bu.

Geçen sene bu arkadaş terfilere gitmiş ve kulübü Gençlikspor'dan ödenek almış.

Ayrıca; http://www.masatenisi.org/forums/topic/13655-tt-rating-turnuvasy/page__pid__87508#entry87508

burada Osman bey de Gençlikspor'dan bahsetmiş (tesadüf)...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulüplerine nakti yardım yapamaz.Şayet kulübünüz faal ise ve gerek Ulusal gerekse yerel faaliyetlere faal bir şekilde katılıyor ise Kulüp başkanı imzasıyla Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanlığına para yardımı talebinde bulunabilirsiniz.Spor Genel Müdürlüğü zaman zaman para yardımında bulunabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaman zaman para yardımı yapılmıyor Orhan. Mutlaka bir şekilde para yardımı yapılıyor. Kulüb aktif olarak branşlarını belirtip ( her biri il temsilciliği onaylı olacak ) başvurursa genel müdürlük mutlaka er yada geç değerlendiriyor. Ayrıca baya ödenek birikmiş durumda olduğunu biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

DERECE ERKEK TAKIM İLİ

1. ÇUKUROVA ÜNİV. ADANA

2. B.ŞEHİR BLD. KAĞITSPOR KOCAELİ

3. BOSCH SPOR BURSA

4. KARTESAN SPOR İZMİR

5. POLİS AKADEMİSİ ANKARA

6. VETERAN MTD -B İSTANBUL

7. TİCARET ODASI İ.Ö.O. SPOR AYDIN

8. BARO SPOR KONYA

9. KOCAELİ MASA TENİSİ SPOR KOCAELİ

9. ŞAHİNBEY BELEDİYE SPOR GAZİANTEP

9. SULTANKÖY BELEDİYE SPOR TEKİRDAĞ

9. İSKİLİP GÜCÜ HİTİT TENİS SPOR ÇORUM

9. FENERBAHÇE VMTD İSTANBUL

9. MASA DER ANKARA

9. B.ŞEHİR BLD. ANKARA SPOR -B ANKARA

9. BELEDİYE SPOR KONYA

DERECE BAYAN TAKIM İLİ

1. ARTVİN 7 MART SPOR ARTVİN

2. KEÇİÖREN BAĞLUM SPOR ANKARA

3. KASKİ SPOR KAYSERİ

4. KON-TEK SPOR İZMİR

5. DİYANET GENÇLİK SPOR ANKARA

6. YENİ AŞIK PAŞA SPOR KIRŞEHİR

7. YAPISPOR ANKARA

8. EVRİM GENÇLİK SPOR DİYARBAKIR

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biraz da bir kanat guclu diger kanat gorece daha zayif oldugundan guclu takimlar birbirine cikmis dediler.

Bakalim cikan kac tane takimin oyuncusu 2. Lig maclarinda da oynayacak.

Gecen sene sadece biz aynen devam etmistik.

Bana sorarsanız iki kanat da güçlüydü çünkü terfilere katılan 35 takımın yaklaşık 13-14 tanesi iyi takımlardı. Benim hayatım boyunca gördüğüm en iyi terfilerdi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaman zaman para yardımı yapılmıyor Orhan. Mutlaka bir şekilde para yardımı yapılıyor. Kulüb aktif olarak branşlarını belirtip ( her biri il temsilciliği onaylı olacak ) başvurursa genel müdürlük mutlaka er yada geç değerlendiriyor. Ayrıca baya ödenek birikmiş durumda olduğunu biliyorum :)

Tufan hocam,1 yıldır okulumuza 1 adet mavi maç masası için; başta Bursa GSİM, Bursa belediyeleri..ve en son sayın Federasyonumuz olmak üzere başvurmadığımız yer kalmadı..Hala sabırla bekliyoruz..Bu biriken ödenekler,nerede birikiyor acaba..Bize de uğrar mı?.. :bye: ..Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ersun hocam genel müdürlükte spor kuruluşlarından yapılıyor yardım. Maddi olarak. Siz nasıl değerlendirirseniz artık. Bunun için il temsilciliği maçlarına katılımınız olması ve il müdürlüğünüzden formu alıp doldurduğunuz zaman il temsilcisininde bunu onaylaması gerekeyor. Daha sonra herhangi bir vergi borcu olmadığına dair belgeyi ibraz ediyorsunuz ve kısa sürede para kulübünüzün hesap numarasına yatırılıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..