Jump to content
Masatenisi.org Forum

2. Lige Terfi Maçları

Recommended Posts

Osman Hocam selam

Bir kaç yıl bende katılmıştım kendi öz takımımızla. son anda sağdan soldan transferler herzamanki gibi 2.lige çıkıyorlardı. bizlerde birdahaki sefere diye umutlanıyorduk seneye yine aynı seneryo sonunda bıraktık . o zaman yine bu sitede bir öneri getirmiştim Terfilerde oynayan oyunculara çıkardıkları takımda 1 sene oynama mecburiyeti getirilsin diye. bu sistemle özellikle dışardan gelen lerin önüne geçmiş oluruz. 2.lig de zaten genelde herkes kendi oyuncuları ile oynuyor.

Hoca lar acaba bu sisteme nasıl bakıyorlar? Özellikle sizin gibi oyuncu yetiştiren hocalar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de en merak ettiğim konu şudur. Bu kadar maddi imkansızlık varken bu sporda, neden takımlar lige çıkmak için bu kadar çaba gösteriyor? Hadi kendi bünyesindeki oyuncularla çıkarsa ne ala, fakat gidip yurtdışından oyuncu getirmenin, onlara onca para vermenin ne anlamı var cidden merak ediyorum. Bu işin bilmediğimiz başka bir getirisi mi var yoksa? Ya da liglerde oynama isteği ve masa tenisi sevdası bu durumu açıklamaya yeterli mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de en merak ettiğim konu şudur. Bu kadar maddi imkansızlık varken bu sporda, neden takımlar lige çıkmak için bu kadar çaba gösteriyor? Hadi kendi bünyesindeki oyuncularla çıkarsa ne ala, fakat gidip yurtdışından oyuncu getirmenin, onlara onca para vermenin ne anlamı var cidden merak ediyorum. Bu işin bilmediğimiz başka bir getirisi mi var yoksa? Ya da liglerde oynama isteği ve masa tenisi sevdası bu durumu açıklamaya yeterli mi?

Cagan hocam ben sadece şunu söyleyebilirim. Kırıkkale'den geçen sene terfilere katılan Lin UN MTİ takımının sahibi ve arkadaşım Sn.İrfan Bey hem bir masa tenisi aşığı hem de duayeni. Savaliev kardeşleri de o getirdi. Kendisi Lin Un fabrikasının sahibi ve reklama da ihtiyacı yok. Zaten kendisi de masa tenisi anlamında kendisinden çok şey öğrendiğim iyi bir oyuncu ve kendi takımında yer alıyor. Liglerde oynamak isteğinden dolayı transfer yaptı, çünkü terfilerde genelde böyle bir yol izleniyordu. Yani masa tenisi sevgisi bütün bunlara sebep olan.

Saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eleştiri noktası normalde o takımın üyesi olmayan oyuncuların sadece terfi maçlarına has olarak tranfer edilmesi değil miydi? Eleştiri sebebi de bu hareketin etik olmaması olduğuna göre, böyle spor ahlakına sığmayan bir hareketi en son yapması gereken Türk Masa Tenisi sınırları dahilinde yaşayan efsane sıfatına en yakın kişinin yapması yeterince yanlış olmaz mı???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 haftasonu için 3000-4000 lira gibi paralar sunuluyor. kim buna neden hayır diyebilir ki? haaa jubile konusunda eyvallah. keşke onu önümüzdeki senelere erteleseydi. pek etik durmadı. bu arada terfi ligi, tek etaptan oluşan bir ligdir. diğer liglerden farkı yoktur. waldner'in de arada sırada hardbat, masters vb. turnuvalarında, alman liginde, sağda solda ücret karşılığını oynadığını unutmayalım. o da bir zamanlar masa tenisini bıraktığını söylemiş, sonra keskin bir dönüş yaparak önce 2004 olimpiyatlarında ma lin'i elemiş sonra da kariyerine kaldığı yerden tam gaz devam etmişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu iş kurallarla olur. Kural olarak serbest olan bir şeyi yaptı diye birilerini eleştirmek çok mantıklı gelmiyor bana. Kaldı ki geçen sene ilk sekizde Ruslara biz çıktık ve az kalsın sırf bu yüzden 2. lige yükselemiyorduk.

Bahsedilen kural olsa ne güzel olur. Ama şu anda öyle bir kural yok ve isteyen istediğini oynatıyor.

Ha Gürhan abi jubile yaptıktan sonra oynamaya devam etti o ayrı bir eleştiri konusu elbette olur.

Benim söylemek istediğim kişilerden bağımsız olarak kural olarak serbest olan bir şey yapıldığında belki de fazlaca tepki veriyoruz.

Belki bana da 5 bin TL verseler ben de jubileyi boşver bi hafta sonu iki topa vururum paramı alırım diyebilirdim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dejavu :( Aynı konu her seneki terfi başlığı altında tartışılıyor ve bir noktaya varılamıyor. Ozan, önce Gürhan Yaldız'ın kim olduğunu ve konumunun ne olduğunu bir düşünsene ? Fenerbahçe'de yetkili, Milli Takımda antrenör, Federasyonda da (y)etkili bir isimden bahsediyoruz. Türk masa tenisinin gelmiş geçmiş en önemli isminden bahsediyoruz.. Peki sana göre Gürhan Yaldız'ın terfide oynamasının nesi doğru söyler misin? Butterfly'dan kazandıkları yetmiyor da, Fenerbahçe'den aldıkları yetmiyor da terfiden alacağı paraya mı kaldı? Ha Gürhan Yaldız bağımsız bir isim olur, hiçbir klübün ya da makamın sorumluluğu üzerinde değildir, o zaman amenna. Kimse bir şey demez, diyemez de zaten. Ama bu nerden ne kapsam kardır zihniyetini masa tenisine yakıştıramıyorum ben. Yoksa isteyen istediği takımda oynasın, hiçbiri babamın takımı değil, verilen para da cebimden çıkmıyor. Ama belli bir konuma gelmiş insanların, camialara mal olmuş insanların bu tarz konularda daha hassas düşünmesi ve davranması gerekir diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir dakika ya!.. kim doğru dedi?

Gene söylemediğim şeyleri ağzımdan söyletiyorsun.

Doğru yanlış, kural olarak Gürhan Yaldız'ın yaptığı şey serbest mi? Serbest ise vay efendim nasıl oynar denmesinin çok da manası yok bence.

Yoksa ben de garip buluyorum. Belki de maç heyecanını özlüyor veya egosunu tatmin ediyor bilemem ve çok da umrumda değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir dakika ya!.. kim doğru dedi?

Gene söylemediğim şeyleri ağzımdan söyletiyorsun.

Doğru yanlış, kural olarak Gürhan Yaldız'ın yaptığı şey serbest mi? Serbest ise vay efendim nasıl oynar denmesinin çok da manası yok bence.

Yoksa ben de garip buluyorum. Belki de maç heyecanını özlüyor veya egosunu tatmin ediyor bilemem ve çok da umrumda değil.

E nesi yanlış demek ne anlama geliyor ?:( Kural olarak yasaklansın, olmasın demiyorum. Zaten karşı olduğum durumları açık açık belirttim. Sen de garip bulduğuna göre sorun yok o zaman.

Uğur abi fitili ateşleyen sensin, bir yere kaçmak yok :( Neyse Ertan abi yakınlarda, ben de sıvıştım :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zinciri getirdim,.... sıkı sıkıya konuyu sarmaladım,... kilit kim deydi yahu.... zincir çözülmeye başladı.... araya kaçaklar girip yazmaya başlıyor... Kilidi getirin kilidi.

Para bu hastayı yatağından ayağa kaldırır. Bu Gürhan için değil dünyanın her sporcusu için geçerli olabilir.

Çağanın dediği gibi bu durum etik olurmu derseniz, bizler gece gündüz durmadan yazsak forumun sayfalarını doldursak bir sonuca varmamız bile şüpheli.

Mustafa Hocamızın dediği gibi bu tarz oyuncuları aynı takımda bir sene oynama durumları oluşturulursa hepimize iyi gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sular sakinken bir yorum daha yapayım.:)

Şimdi terfi ayrı bir lig diyerek ligi bağlamından koparmayalım, adı üstünde terfi ligi, yani amacı belli. Hele hele bunları master turnuvaları ile benzetmek veya Waldner'in ligde oynaması ile karşılaştırmak hiç mümkün değil. Biz Gürhan Yaldız bir ligde oynamasın demiyoruz ki, dediğimiz sadece oynayacaksa adam gibi bir takımın daimi oyuncusu olsun, yoksa mevkisine ve tarihi şahsiyetine hiç de yakışmayan basit bir kaldıraç görevine soyunmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sular sakinken bir yorum daha yapayım.:)

Şimdi terfi ayrı bir lig diyerek ligi bağlamından koparmayalım, adı üstünde terfi ligi, yani amacı belli. Hele hele bunları master turnuvaları ile benzetmek veya Waldner'in ligde oynaması ile karşılaştırmak hiç mümkün değil. Biz Gürhan Yaldız bir ligde oynamasın demiyoruz ki, dediğimiz sadece oynayacaksa adam gibi bir takımın daimi oyuncusu olsun, yoksa mevkisine ve tarihi şahsiyetine hiç de yakışmayan basit bir kaldıraç görevine soyunmasın.

Sayın Hocam bu sular Karadenizin suları gibidir.

Fırtınası, denizi,dalgası yoktur... Değiniz gibi çok sakindir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmm, bu engin birikiminize yakışmadı ama Hocam.:) Karadeniz memleketimizi çevreleyen denizler arasında bilakis fırtınaları ile meşhur olan denizimizdir.:) Siz onun fırtınalarını bir de balıkçılarına sorun bakalım. :)

Ah hocam ah...

Benim çocukluğum yaz tatillerinde Araklı'da geçti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 35 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..