Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tibhar 1Q

Recommended Posts

Değerli forum üyeleri :)

Tibhar ın yeni lastiğini deneyimlediğim kadarıyla sizlerle paylaşmak istiyorum.

Abartısız söylüyorum bu lastik şimdiye kadar denediğim en iyi lastik diyebilirim. Lastiği tenergy 05 sigma euro ve omega 4 euro ile karşılaştırarak anlatayım. Bir kere bütün bu lastiklerden daha hızlı. Spin konusunda ise bu üç lastikten de daha spinli yaptığınız spin in etkisine inanamayacaksınız. ( ben ne yaptığım spine ne de 1q dan bana gelen spine inanabildim :) ) Lastiğin kontrolü de hiç mi hiç fena değil yani elime tenergy aldığımda kontrol konusunda 100 üzerinden 50 zorlandıysam bu lastikle 30 zorlandım. Sigma euro bu konuda 1q ya benziyor. Biraz antrenmanla lastiği anlayabilirsiniz. Değinmek istediğim bir diğer konu ise lastiğin çok ilginç bir yapıştırma tekniği var. Burada amaçladıkları şeyi anlamadım fakat lastiğin her tarafından aynı verimi almamız hedeflenmiş olabilir. (Ben masatenisine başladığımda kirli topla antrenman yapıp raketin sadece ortası ile vurmaya çalışıyor bunu antrenman sonrası kontrol ediyordum). Servisleri tenergy 05 den biraz daha az falsolu fakat çok büyük farklılık yok omega 4 ten ve sigma euro dan kesinlikle çok daha etkili servisler atabilirsiniz.

. Bu lastik tenergy egemenliğindeki piyasaya sürüldü fakat buraya kadarmış arkadaşlar bu lastik tenergy lere 10 basar :) Ayrıca fiyat olarak da tenergy den çok daha uygun.

Tibharı yaptığı bu inanılmaz lastikten dolayı ayakta alkışlıyorum adamlar çok iyi düşünüp lastik yapmışlar. Artık düşünme sırası butterfly da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibhar'dan Allah razı olsun, tibhar olmasaydı biz ne yapardık

Turushan Hocam sizin bu yazılarınızın arkasından sadece bakıyorum..

Beni defalarca geçtiniz.....Sollanmış arabaya döndüm.

Daha önceki 3 tahta yerine 3 kız olsaydı misaliniz

Bugün kendimi gülmekten tutamıyorum.

Gülme sırası bana mı geldi ki..... niye benim haberim yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adamlar Tenergy'i 2008'de çıkardı sanırım. 4 sene sonunda artık Tenergy egemenliği bu kadarmış deniyorsa Butterfly zaten amacına ulaşmış. 4 sene içinde Tenergy'i alt edicek denen kaç Tibhar, kaç Andro, kaç Xiom, kaç Donic lastik çıktı düşünün. Ben yine inanmıyorum ya neyse. Ne zaman bu saydığım markaların oyuncuları çaktırmadan Tenergy kulanmak yerine kendi markalarının lastiklerine geçerler, o zaman inanıcam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adamlar Tenergy'i 2008'de çıkardı sanırım. 4 sene sonunda artık Tenergy egemenliği bu kadarmış deniyorsa Butterfly zaten amacına ulaşmış. 4 sene içinde Tenergy'i alt edicek denen kaç Tibhar, kaç Andro, kaç Xiom, kaç Donic lastik çıktı düşünün. Ben yine inanmıyorum ya neyse. Ne zaman bu saydığım markaların oyuncuları çaktırmadan Tenergy kulanmak yerine kendi markalarının lastiklerine geçerler, o zaman inanıcam.

Ben Q1 ile bir kac vurus yaptim hizli bir lastik spini yuksek, ama tenergym ile degistirmeye dusunmem. Fakat haifu speed ile oynadim cok begendim 05 yerine degil ama 64 dumu replace edebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar lastiği bugün ilk kez denedim ama ilk izlenimlerim iyi değil. lastik sert özelliğe sahip spinde ve blokta bazen düşürüyor. hız ve spin olarak fena değil ama oyun içinde bayağı hata yaptırdı bana bugün. zannedersem çok antreman istiyor bu lastik bakalım oynadıkça paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastikle 1 haftadır antreman yapıyorum ve lastikten oynadıkça zevk alıyorum. lastiğe öncelikle hafifte olsa yumuşatıcı sürün ve 2 defa yapıştırın derim. her gün oynadıkça zevk veriyor. topu tutuşu ve spin özelliği çok iyi biraz yumuşak özelliği var süngerden kaynaklanıyor zannedersem. ama hız ve atışı mükemmel. ilk izlenimlerim olumsuzdu şimdi daha oynamaya başladım. tavsiye debileceğim bir lastik...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ozanım ilk topa girişte kavrayış çok iyi. özellikle top spinle oyuna başladığında verimi artıyor. stiga tahtayla oynuyorum o yüzden yumuşakmış hissi veriyor. butterfly tahtayla oynasam zannedersem daha iyi verim alırım. lastik ilk 1-2 antremanda çok tuhaf geliyor ama şöyle sağlam 3 antreman yaıp her şeyi denemelisinki lastiği tanıyabilesin. spin ve hız özelliği çok güzel. nete gitme dediğin olayı fazla yaşatmıyor her hereketi rahatlıkla yapabiliyorsun. denemeni tavsiye ederim güzel bir lastik özellikle klik sesi mükemmel :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende 1Q ve XİOM Omega 4 Pro veya Asia kullanmayı düşünüyorum. Çok spinli ve hızlı combo yapmayı severim. Ama spinli servisleride karşılamak isterim.Genelde Forehand oynarım (omegayı forehand kullancm).Backhandde de atak yaparım (bu yüzden çok kontrollü ve çok spinli lastik lazım. 1Q kullanmayı düşünüyorum) Sizce bana uygun olur mu bunlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...

Dün yaklaşık 1-2 saat Tibhar 1Q ile oynadım, daha önce yaklaşık 6 ay kadar Omega 4 Pro (O4P) ile oynadıktan sonraki kanaatlerim ve gördüğüm farklar şunlar:

Tahtam Avalox P700, bir kere 1Q öyle çok çok hızlı bir lastik değil, oldukça kontrollü geldi bana, Osman Bey'in dediği gibi oyuna top spinle başlamak daha kolay. Lastik O4P ye göre daha yumuşak bir his veriyor. Blokları çok çok iyi, biraz yüksek atıyor ve hata yaptırmıyor, daha önce O4P ile fileye takılan bloklar burada rahat geçiyor karşıya. Topu kavrayışı çok iyi ama hareketi tam yapmanızı istiyor, eski lastiğimle biraz kaçamak işlere alışmışım bunu anladım. O4P masaya yakın oyunlarda zımba gibi, çok daha düz atıyor. 1Q ise orta ve uzak mesafeden çok kuvvetli atıyor, yakın oynarken yavaş gelen lastik açılıyor sanki. Daha önce FH e gelen kesiklerde O4P ile çok hata yaparken, dışarı ya da fileye takarken, 1Q ile çok daha rahat kesebiliyorum ve istediğim yere gidiyor.Servisler öyle çok dolu dolu gitmiyor sanki, tam anlayamadım henüz, bh lastiğim joola x-plode sensitive ile çok daha dolu gidiyor sanki...

Tabi lastiği daha yeni yapıştırdım ve sadece bir antreman yaptım, lastiğin sonradan açıldığını söyleyenler çok. işte böyledir bizim 1Q...

Dün bir de TSP Agrit Speed denedim, Hakan Kırık Bey'in yeni lastiği, sanırım yeni reis bu lastik olacak, bomba bomba :), neyse anlatıp ağzınızı sulandırmayım :P

Bayilerden ısrarla isteyiniz (ikinci üçüncü antremanda muhtemelen fikir değişiklikleri yaşayabilirim)...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Konuyu biraz ısıtalım...

1Q ile yaklaşık 1 ayımı doldurdum, simdi daha makul yorum yapabilirim sanırım, haftada iki/üç gün zindespor'un salonunda oynadım...

Hangi lastikle oynarsak oynayalım, aynı lastiği almadığımız sürece yeni lastikle bir" afallama-alışma" süreci yaşanıyor, alışmak zaman alıyor, iyi oyuncular için bu süre daha kısa tabi...

Çok çok hızlı bir lastik değil, kontrolü iyi, hem kesiğe hem spine geliyor, bir çok hızlı lastik kesikte hata yaptırıyor (en azından bana) ama 1q olduça iyi, top hissi fena değil, servisi spinle açmada başarılı, hem yakın hem uzaktan oynamaya izin veriyor (becerebiliyorsanız tabi..) Servisler dolu gidiyor, ben forehand'de kullanıyorum, birkaç oyuncu arkadaşım denedi, bh için daha uygun bulanlar oldu. Bh lastiğim eskiyince kesinlikle düşünmeden alacağım bir lastik...

Vesselam...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..