Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Veteranlar Türkiye Şampiyonası Bursa Da..

Recommended Posts

Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”.

Her fırsatta bu sözü yazıyorum..Yeni trend bu sözü rafa kaldırdı..Kazan ama nasıl kazanırsan kazan..

Futbol maçlarında bu kazanma hırsı o kadar net görünüyor ki...rakip topa hamle yapıyor, ayağı değmese bile.. top ayağında olan havalarda uçuşuyor..elli tane takla atıyor ....yere düştüğünde neresini tutarsa başlıyor bağırmaya..Amacı belli rakibine kart göstertmek..

Yapılan doğrumudur... yanlışmıdır.. ... sportmenlikmidir...yani ahlaki değerler tartışılmıyor... sadece kazanmak isteğinin verdiği bir görüntü var.

Yapılacak bir şey yok baştan söylediğim gibi yeni akım böyle..

Durum onu gösteriyor. Bencede yeni trend bu "Kazan ama nasıl kazanırsan kazan" Ne hale gelmişiz yazıklar olsun, ben bu şekilde galip gelmek istemiyorummm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Durum onu gösteriyor. Bencede yeni trend bu "Kazan ama nasıl kazanırsan kazan" Ne hale gelmişiz yazıklar olsun, ben bu şekilde galip gelmek istemiyorummm..

Sayın Hocam, işin üzücü tarafı ....rakip Veteran yaşına gelmişsin,,yaş olarak belli bir yolu almışsın ama eski değerleri unutmuşsun..

Kazansan ne olur kaybetsen ne olur.

Güzel bir laf vardır...Savaş ama Onurunla öl diye..

Bu tür kaza kurşununa can sıkmaya değmez diyelim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Mehmet hocam,o sıra sizin maçınızı seyredememiştim ve yenildiğinizi duyunca şok olmuştum zira sizi tüm Bursa lı arkadaşlarıma final adayı olarak tanıtmıştım..Bu işte bir tuhaflık olduğunu tahmin etmiştim..Şu an olay daha da netleşti..Lütfen moralinizi bozmayın.. Altın her zaman Altın dır..Sizden daha öğreneceğimiz çok şeyler var..Görüşmek üzere..Selamlar..

Ersun hocam merhaba,

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Herkes zaten beni final adayı olarak gördüğünü belirtiyordu. Normal şartlarda da öyle görünüyordu ama evdeki hesap çarşıya uymadı maalesef. Her şeyi düşünürdümde böyle bir şey yaşayacağımı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi ama her an yeni bir şey öğreniyoruz işte. Bunun için demiyorlarmı öğrenmenin sonu yok diye. İnanın bana o gerginliğini hala atamadım ve atamıyorumda ne zaman atacağım onuda hiç bilmiyorum.

Görüşmek üzere,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese merhaba,

Uzun bir aradan bu yana foruma girememiştim. Murat Eriş arkadaşımı şampiyonluğu için canı gönülden tebrik ediyorum. Gerçektende bileğinin hakkı ile canını dişine takarak ve çok zorlu maçları alarak şampiyon oldu. Süpersin Murat :thup:

Bu turnuvayla ilgili bir konudan özellikle bahsetmek istiyorum. Bunca yıldır bu camianın içindeyim, bugüne kadar görmediğim şeyleri yaşamaya başladım. Daha düne kadar bizleri izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışan ve öğrendiğini sanan bazı kişiler(Atilla Eryıldız/İstanbul) oyunu doğru dürüst öğrenmeden işin üçkağıdını öğrenmişler. Aklıma geldikçe hala hayretler içerisindeyim ve sinirlerim geriliyor.Beni bilenler bilir, bunca senedir, yenemeyeceğim bir rakibi yenmek için hiç bir zaman sportmenlik dışı farklı yollara ve entrikalara başvurmadım, başvurmamda. Fakat daha dünkü oyuncular cin olmadan adam çarpmayı öğrenmişler. Hayatında bende maç almamış olan bu şahıs türlü entrikalarla bunu başardı. Nasıl mı? Anlatayım. Benim grup maçım saat 12:00'de bitti. Bu şahıs ile oynayacağım maç saat 18:30 civarında verildi. Bu şahıs benim maçımdan hemen önce 3-2 biten bir maçtan ısınmış şekilde çıktı. Bense 6.30 saat oturdum ve ısınma şansım olmadı. Maç başladı, bu şahıs her servis bana geçtiğinde topu elinde tutarak filenin dibine gelip topları oraya bırakmaya başladı, bu durum sürekli devam etti ve ben hiç bir şey demedim(itiraz etmek yapım gereği olmadığı için sustum)akabinde servisime itiraz ederek beni tamamen germeyi başardı. Ben zaten 6:30 saat oturmuş ve buz gibiyim bir de bu durumlar olunca tamamen oyundan koptum ve oyuna konsantre olamadım bir türlü ve yenildim. Maçtır bu yenen adam gibi yendiyse tebrik ederim ama bu durumu bir türlü kabullenemiyorum. Şimdi herkese soruyorum. Ya bu kadar basit mi bu işler? Galip gelmek için rakibe karşı her yol mübah mı? Nedir bu terbiyesizlik ve sahtekarlık? Ben bu şekilde bir maçı galip bitirmek için camiadan bir arkadaşımın selamından uzak kalmaktansa her maçta mağlup olmayı tercih ederim.

Çiftler maçında ise, çok kötü bir kura denk geldi, normalde finalde oynamamız gerektiğini düşündüğüm çift(Zafer Yıldırım/Ahmet Yusuf Ark) ile ikinci tur maçında karşılaştık ve yenildik. Tahminime göre, zaten bizim maçtan galip gelen çiftin şampiyon olacağını düşünmüştüm. Nitekim de aynen öyle oldu. Zafer ve Ahmet Yusuf arkaşımı da çok tebrik ediyorum.

Mehmet bey merhaba. Tebrik için teşekkür ederim. Malum şahıs için ise kendinizi üzmeye ve germeye hiç gerek yok bence. Aranızdaki oyun kalitesi ve farkı ortada tartışma bile götürmez, e malum masa tenisi camiası küçük o malum şahıs ile nasıl olsa birgün karşılaşırsınız işte o zaman ona hakettiği muameleyi ve cevabı eze eze yenerek vermek sizin elinizde, sizde bu imkan herzaman var. Umarım haddini bildireceğiniz fırsatı en kısa zamanda yakalarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ersun hocam merhaba,

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Herkes zaten beni final adayı olarak gördüğünü belirtiyordu. Normal şartlarda da öyle görünüyordu ama evdeki hesap çarşıya uymadı maalesef. Her şeyi düşünürdümde böyle bir şey yaşayacağımı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi ama her an yeni bir şey öğreniyoruz işte. Bunun için demiyorlarmı öğrenmenin sonu yok diye. İnanın bana o gerginliğini hala atamadım ve atamıyorumda ne zaman atacağım onuda hiç bilmiyorum.

Görüşmek üzere,

Mehmet hocam gerginliğinizden kurtulmanıza yardımı olacaksa uygun bir zamanınızda maç yapalım.

Spinlerime sutlarıma bakıp - gülerek rahatlarsınız.:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese merhaba,

Uzun bir aradan bu yana foruma girememiştim. Murat Eriş arkadaşımı şampiyonluğu için canı gönülden tebrik ediyorum. Gerçektende bileğinin hakkı ile canını dişine takarak ve çok zorlu maçları alarak şampiyon oldu. Süpersin Murat :thup:

Bu turnuvayla ilgili bir konudan özellikle bahsetmek istiyorum. Bunca yıldır bu camianın içindeyim, bugüne kadar görmediğim şeyleri yaşamaya başladım. Daha düne kadar bizleri izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışan ve öğrendiğini sanan bazı kişiler(Atilla Eryıldız/İstanbul) oyunu doğru dürüst öğrenmeden işin üçkağıdını öğrenmişler. Aklıma geldikçe hala hayretler içerisindeyim ve sinirlerim geriliyor.Beni bilenler bilir, bunca senedir, yenemeyeceğim bir rakibi yenmek için hiç bir zaman sportmenlik dışı farklı yollara ve entrikalara başvurmadım, başvurmamda. Fakat daha dünkü oyuncular cin olmadan adam çarpmayı öğrenmişler. Hayatında bende maç almamış olan bu şahıs türlü entrikalarla bunu başardı. Nasıl mı? Anlatayım. Benim grup maçım saat 12:00'de bitti. Bu şahıs ile oynayacağım maç saat 18:30 civarında verildi. Bu şahıs benim maçımdan hemen önce 3-2 biten bir maçtan ısınmış şekilde çıktı. Bense 6.30 saat oturdum ve ısınma şansım olmadı. Maç başladı, bu şahıs her servis bana geçtiğinde topu elinde tutarak filenin dibine gelip topları oraya bırakmaya başladı, bu durum sürekli devam etti ve ben hiç bir şey demedim(itiraz etmek yapım gereği olmadığı için sustum)akabinde servisime itiraz ederek beni tamamen germeyi başardı. Ben zaten 6:30 saat oturmuş ve buz gibiyim bir de bu durumlar olunca tamamen oyundan koptum ve oyuna konsantre olamadım bir türlü ve yenildim. Maçtır bu yenen adam gibi yendiyse tebrik ederim ama bu durumu bir türlü kabullenemiyorum. Şimdi herkese soruyorum. Ya bu kadar basit mi bu işler? Galip gelmek için rakibe karşı her yol mübah mı? Nedir bu terbiyesizlik ve sahtekarlık? Ben bu şekilde bir maçı galip bitirmek için camiadan bir arkadaşımın selamından uzak kalmaktansa her maçta mağlup olmayı tercih ederim.

Çiftler maçında ise, çok kötü bir kura denk geldi, normalde finalde oynamamız gerektiğini düşündüğüm çift(Zafer Yıldırım/Ahmet Yusuf Ark) ile ikinci tur maçında karşılaştık ve yenildik. Tahminime göre, zaten bizim maçtan galip gelen çiftin şampiyon olacağını düşünmüştüm. Nitekim de aynen öyle oldu. Zafer ve Ahmet Yusuf arkaşımı da çok tebrik ediyorum.

Oh be şükür kavuşturana teşekkür ederim Mehmet abi sağolsun senin muadilin olan İzmirdeki abilerin sayesinde çok şükür kürsüye çıktık...Ayrıca hep pozitif ruh haline sahip diye düşündüğün sizi o maçta gerçekten tanıyamadım moral motivasyonunuz çok düşüktü sonunu görebildim valla üzüldüm geçmiş olsun tekrardan abi.Ben şahsen siz ve sizin seviyenizde bir oyuncuya yenilip elenmenin hayallerini kuraraken demekki başka türlü hesaplarda varmış ama Allah en azından bana böyle bir galibiyet nasip etmesin...Amaaaaaaaaaaaaaa İstanbula gelince antreman maçlarında sizi nasıl yeneceğimide öğrendim yaşasıııııııııııııııııın.Tekrardan geçmiş olsun abi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet hocam gerginliğinizden kurtulmanıza yardımı olacaksa uygun bir zamanınızda maç yapalım.

Spinlerime sutlarıma bakıp - gülerek rahatlarsınız.:)

Saygılarımla.

Rıdvan hocam merhaba,

Tabiki maç yapalım ama keyif almak için olsun ne dersin? Öyle spinlerine ve şutlarına gülmek için olsun. :thup:

Selamlar,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli masatenisi dostları merhaba,

Sevgili Mehmetciğim,

Ben ne büyük kabahat işlemişim de seni yenmişim, şimdi şu yazılanlara bakıyorum da, camia adına üzülüyorum, kazanmak kadar kaybetmek te var, hazmetmesini bileceksin öncelikle...

Masatenisinin kurallarını ben koymadım, oraya hakemi ben oturtmadım, dostluk maçı yapmıyoruz, ikimizde kazanmaya çıkmışız, iki kişi kazanamıyor, sen kaybettin, bunu hazmet kardeşim.

Benim normal davranışlarımdan sen etkilenmişsin, dışarıdan topladığım topları ben çoğunlukla rakibe file dibinde elimle masasına bırakırım, bunu çoğu arkadaşım bilir, sen bana bunu söyledikten sonra sana rahatsız olmayacağın şekilde topu atmadım mı?

Ortada hakem var, neden hakeme itiraz etmedin, beni önceden uyarmadın? Yenileceğini analayınca mı bunlar oldu yoksa.

Siz masa tenisi dostları,

Beni tanımadan idam etmişsiniz, üzüldüm doğrusu, ben orada sadece Mehmet beyi yenmedim ki, neticede üçüncü oldum.

Zafer bey senin söylediklerine de üzüldüm,

Ben yoruldum halim kalmadı, sende beni çok rahat yendin, neticede sana " eline sağlık tebrik ederim" demedim mi? Sen beni yenince ben kolay oyuncu oldum, yenseydim, Mehmet Yılık gibi mi yazacaktın?

Bazen kilitlenebilir insan olmadık sonuçlar çıkar ortaya, bugün yenersin yarın yenilirsin... Herkesin oyunu herkese farklı gelebilir... Maç biter tokalaşırsın olay biter, ama yenilmeyi hazmedemiyorsan, OYNAMAYACAKSIN...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi daha adil oldu doğrusu. Tsubasa daha iyi bilir ne de olsa işin uzmanıdır ama herhalde sadece iddia makamının ifadeleri ile hüküm verilmez kaidesi hepimizin malumudur. Mesele ne olursa olun savunmayı dinlemeden hüküm vermekten kaçınalım. Aslında en güzeli olaya şahit olmadıysak savunmayı dinledikten sonra da hüküm vermekten kaçınmak olsa gerek, zira hakikatin terazinin hangi kefesinde olduğunu bizzat şahit olmadan kestirebilmek çok ama çok zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Mehmetciğim,

Ben ne büyük kabahat işlemişim de seni yenmişim, şimdi şu yazılanlara bakıyorum da, camia adına üzülüyorum, kazanmak kadar kaybetmek te var, hazmetmesini bileceksin öncelikle...

Masatenisinin kurallarını ben koymadım, oraya hakemi ben oturtmadım, dostluk maçı yapmıyoruz, ikimizde kazanmaya çıkmışız, iki kişi kazanamıyor, sen kaybettin, bunu hazmet kardeşim.

Benim normal davranışlarımdan sen etkilenmişsin, dışarıdan topladığım topları ben çoğunlukla rakibe file dibinde elimle masasına bırakırım, bunu çoğu arkadaşım bilir, sen bana bunu söyledikten sonra sana rahatsız olmayacağın şekilde topu atmadım mı?

Ortada hakem var, neden hakeme itiraz etmedin, beni önceden uyarmadın? Yenileceğini analayınca mı bunlar oldu yoksa.

Beni tanımadan idam etmişsiniz, üzüldüm doğrusu, ben orada sadece Mehmet beyi yenmedim ki, neticede üçüncü oldum.

Ben yoruldum halim kalmadı, sende beni çok rahat yendin, neticede sana " eline sağlık tebrik ederim" demedim mi? Sen beni yenince ben kolay oyuncu oldum, yenseydim, Mehmet Yılık gibi mi yazacaktın?

Bazen kilitlenebilir insan olmadık sonuçlar çıkar ortaya, bugün yenersin yarın yenilirsin... Herkesin oyunu herkese farklı gelebilir... Maç biter tokalaşırsın olay biter, ama yenilmeyi hazmedemiyorsan, OYNAMAYACAKSIN...

Atila bey ben sadece sporda değil netür bir oyun olursa olsun farketmez oyunu kazanmak için rakibi oyundan düşürmek için yapılan bizans oyunlarından nefret ederim ve butür oyuncularlada oynamak istemem(zorunlu haller dışında). Ben sizi tanımam tabiki sizde beni, Mehmet beyle yaptığınız maçı izlemedim o nedenle maçınız ile ilgili yorum yapamam ancak; Mehmet bey maç ile ilgili ve sizin yaptıklarınızı anlatınca ister istemez sevmediğim oyuncu profiline koydum sizi. Benimle oynarkende topu bir iki kez ağın dibine bıraktınız ama nedense sonra topları bana düzgün bir şekilde verdiniz. Benimle yaptığınız maç süresince ne benim size, ne de sizin bana bir saygısızlığınız olmadı. Evet yenilince eline sağlık tebrik ederim dediniz, bende teşekkür ettim ve sizi tebrik ettim. Ancak şu gerçeğide yine söylemem lazım ; Bana yenilince kolay oyuncu olmadınız alınmayın ve gücenmeyin ama gerçekten oyun seviyesi olarak çok zayıfsınız, belki dediğiniz gibi yorulmuş olabilirsiniz ama nekadar da yorgun olsanız sizinle oynarken gördüğüm kadarı ile pütürü etkili kullanamıyorsunuz tekniğin yorgunlukla ilgisi olmaz. Bilemiyorum belkide ben size ters gelmiş olabilirim. Herneyse sizin kişiliğinize karşı bir yorumum olmadı varsa bir yanlış anlaşılma özür dilerim. Ancak oyun seviyesi olarak söylediklerimin arkasındayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Mehmetciğim,

Sn. Atilla Eryıldız,

Beni yenmekle kabahat işlemedin aksine masa tenisi camiasına çok büyük katkıda bulundun. Çünkü ben dahil senin maçı almak için her yol mübağ şeklindeki karakterini öğrenmiş oldu. Yenilmeyi neden hazmedemeyeyim ki, ne ilk defa yeniliyorum nede son defa yenileceğim. Benim hazmedemediğim durumu sen hala anlamak istemiyorsan benim sana söyleyeceğim bir şey yok. Senin iyi niyetli olmadığın burada da ortaya çıkmış oluyor. Madem kendini bu kadar haklı görüyorsun o gün orada sana konuştuklarımdan sonra cevap veremedin. Sen beni denk gelmiş bir defa yenemişsin. Ben bundan sonra seni defalarca yenerim. Camiadaki senin isminle benim ismim arasındaki farkı herkes biliyor. Yalnız bir daha maçta denk gelirsek ve sen aynı hareketleri yapmaya kalkarsan durum çok farklı olur haberin ola. Şunu da unutma ki camiada benim selamımı bundan sonra alamayacaksın, benim gözümde kendini sıfırladın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..