Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Veteranlar Türkiye Şampiyonası Bursa Da..

Recommended Posts

murat abi naptın öyle yaa çok acımasızsın :D helal olsun valla..

Sağol Mertercim teşekkür ederim valla ben her zamanki yaptığım şeyi yaptım yani içeri top taşımak sadece yüzdem biraz yüksekti bende istekliydim topta beni istedi birde özelikle Ahmet abi (ark)çeyrek finalde çok balık oldu bana ama işte hepsi bir araya gelince böyle oldu.İnşaallah sizlerede nasip olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salondan bir görüntü:

5gq91.jpg

İzmir - Bursa çift yarı finalinden:

5gqb6.jpg

Murat bu da sana özel gelsin :)

5gqcj.jpg

Teşekkür ederim Fatihcim eline sağlık diğer fotolarıda murat.eris@caglayanmatbaasi.com adresine gönderirsen çok memnun olurum malum bi daha rüyamızda bile göremeyiz belgelerimiz bol olsun.Selam ve saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatih hocam en üstteki salon fotoğrafı balıkgözü mercekle mi çekildi? Tribün önündeki demir düz gelip kavisli gidiyor da :whistle:

Donanımsal değil de yazılımsal bir durum diyeyim kısaca. Birkaç fotoğraf çekip photoshop'ta birleştiriyorum. Aslında biz de kendi 'organik' gözümüzle o şekilde görüyor ama beynimizde düzeltiyoruz. Çok uzattım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Yılık'ın kuraları tahilsiz oldu. Gruptan çıktı ama fazla ilerleyemeden finalist Zafer Yıldırım'a denk gelerek elendi. Çiftlerde de takip edebildiğim kadarıyla hemen ilk turda, şampiyon olan Zafer Yıldırım - Ahmet Yusuf Ark'a denk geldiler.

*Düzeltme: Mehmet Yılık Atilla Eryıldız'a çeyrek finalde elenmiş.

Fatih Birinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Yılık'ın kuraları tahilsiz oldu. Gruptan çıktı ama fazla ilerleyemeden finalist Zafer Yıldırım'a denk gelerek elendi. Çiftlerde de takip edebildiğim kadarıyla hemen ilk turda, şampiyon olan Zafer Yıldırım - Ahmet Yusuf Ark'a denk geldiler.

Fatihcim , Mehmet Yılık benimle karşılaşmadı, çeyrek finalde Atilla Eryıldız'a yenilerek elendi. Çiftlerde bize yenilerek elendiler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatihcim , Mehmet Yılık benimle karşılaşmadı, çeyrek finalde Atilla Eryıldız'a yenilerek elendi. Çiftlerde bize yenilerek elendiler,

Tamamdır. Ben o sırada birilerine yenilmekle meşguldüm (!), ben de onun ferdilerde elenişini başkasına sorarak öğrenmiştim, yanlış istihbarat olmuş abi :) Ama çiftler maçını bizzat izlemiştim, hatta erken final olduğunu düşünmüştüm izlerken...

Bu arada Zafer abi seni özellikle tebrik ediyorum. Salondaki oyun tekniğini en çok beğenerek izlediğim birkaç oyuncudan biriydin. Özellikle backhand spinlerini büyük zevkle izledim. Keşke daha yakınlarda olsaydık da biraz ders alsaydık senden...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamamdır. Ben o sırada birilerine yenilmekle meşguldüm (!), ben de onun ferdilerde elenişini başkasına sorarak öğrenmiştim, yanlış istihbarat olmuş abi :) Ama çiftler maçını bizzat izlemiştim, hatta erken final olduğunu düşünmüştüm izlerken...

Bu arada Zafer abi seni özellikle tebrik ediyorum. Salondaki oyun tekniğini en çok beğenerek izlediğim birkaç oyuncudan biriydin. Özellikle backhand spinlerini büyük zevkle izledim. Keşke daha yakınlarda olsaydık da biraz ders alsaydık senden...

Evet çiftler maçında Mehmet Yılık ve Gülbağ çifti ile karşılaşınca bende erken final diye düşünmüştüm ancak Ali Fuat ve Murat Eriş'in de haklarını teslim etmek lazım onlarda finale yakışır maç çıkardılar. Fatih cim övgün için teşekkür ederim. Ders amaçlı değilde karşılıklı oynamayı antrenman yapmayı bende isterim. Masa Tenisi camiası küçük her an biryerlerde karşılaşıp oynayabiliriz. Ayrıca bu kadar mütevazı olma sende gayet iyi oyuncusun maçım olmadığı anlarda maçları izlerken seni de izledim düzgün bir tekniğin var. Ancak bu turnuva da şunu gördüm oyuncuların büyük bir çoğunluğunun servis karşılamada sorun yaşadıklarıdır. Biraz farklı servislerle karşılaştılarmı hemen bocalıyorlar ve servis fobisi başlıyor oyuna birtürlü giremiyorlar bu da tabiki bol antrenman ve özellikle iyi oyuncularla oynayarak aşılacak sorunlar. Görüşmek üzere...)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zafer abi bu nasıl oldu böyle? sakatlık vs. oldu mu? pek normal bir durum değil de o yüzden sordum..

Bora cım ben Mehmet Yılık'ı tanıyordum ancak Atilla yı tanımadığım için açıkcası Atilla galip gelince ben baya çekinmiştim bh'de pütür vardı herhalde çok pis basıyor rahatsız ediyor diye, çünkü yarı finalde benimle oynayacaktı ancak maça çıktım hiç de çekinilecek bir oyuncu olmadığını pütürü de hiç kullanamadığını gördüm. Değil maç almak set dahi alması imkansız . Maçtan sonra Mehmet Yılık ile konuştum kendisinin yenilmesinin benide korkuttuğunu söyledim nasıl yenildin bu oyuncuya dedim. Kendisinin anlattığı kadarıyla maç esnasında Mehmet Yılık'ı sinirlendirecek gerecek davranışlarda bulunmuş, o da sinirine yenik düşmüş oyundan düşmüş. Olur böyle durumlar herkesin başına gelebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sakatlık ihtimalinden sonra aklıma gelen 2. ihtimal bahsettiğin durumdu fakat üstad bu tip durumlara ligden alışkın olduğu için maçını alıp gider diye düşünürdüm. şu anda tahmin edemediğim farklı durumlar oldu herhalde. umarım daha sonra işler tatlıya bağlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sakatlık ihtimalinden sonra aklıma gelen 2. ihtimal bahsettiğin durumdu fakat üstad bu tip durumlara ligden alışkın olduğu için maçını alıp gider diye düşünürdüm. şu anda tahmin edemediğim farklı durumlar oldu herhalde. umarım daha sonra işler tatlıya bağlanmıştır.

Mehmet abi maçını yaparken benimde maçım vardı son iki setini seyredebildim bayağı bir sinirlenmişti rakibine.Maçtan sonra kendisiyle konuşum İstanbuldan devamlı oynadığı birisi olduğunu değil maç set bile zor aldığı ama bu maçta kendisini demorilize edicek bir iki hareket yaptığını buna karşılıkta hakemin hiç oralı olmadığını kendisininde sinirlenip oyundan düştüğünü söyledi.Zaten son sette seyrettiğim Mehmet abi o değildi yani onun o çok yüzdeli spinleri yoktu salmış gibiydi.Maçtan sonrada olay pek tatlıya bağlanmadı gibi gördüm ben kendisine buradan geçmiş olsun dileklerimi iletmekle beraber birde espri yapayım bari iyikide elendi canım bizim halimiz nice olurdu sonra :whistle: ...Selamlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fatih Zafer abinin backhand spinleri ve servisleri benim hep korkulu rüyam olmuştur (hatta o servis atarken hep içimden murat yeme,murat yeme diye defalarca sayıklarım yani) ama inan genel yüzde olarak Zafer abinin backhand spin yüzdesi daha yüksektir.Finalde sanırım beni sevindirmek istedi bilerek olmasada psikolojik olarak biraz gevşekti sanki eeeeeeeee nede olsa üzerimizde bir sürü emeği var.Kürsüye çıkmama vesile olan tüm İzmirli duayen abilere buradan bir kez daha teşekkür ederim Sağolsunlar varolsunlar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Yılık'ın başına gelen iyi olmamış:

1. Bu bir spor, bize hiçbir faydası olmazsa sağlığımıza katkısı var. Kaldı ki bir de veteran olarak oynuyoruz. Bu sağlık meselesi bizim için daha da önemli. Herşeyin başı sağlık, ama bunu ancak sağlığımızı kaybedince anlayacak kadar bir nankörlük var insanoğlunda.

2. Bu bir sosyal etkinlik - eğlence. Masa tenisi sayesinde bir sürü değerli insanlarla tanışıyor, birlikte hoşça vakit geçiriyoruz. Benim hobilerim çoktur ancak masa tenisi aralarında en sevdiğim. Masa tenisinden önce koşardım. Şimdi koşu bana çok tek başına, ayrıntısız ve asosyal geliyor.

3. Ancak ve ancak bunlardan sonra bu bir rekabet /ilerleme /kazanma işi. Elbette ki kazanmaya odaklanacağız, kendimizi ilerletmek isteyeceğiz ancak bu ilk iki maddeden sonra çok da önemli değil. En azından çok üst düzeyde, profesyonel olmayan oyuncular için bu böyle.

Ben şahsen, oyunumun hiç gelişmeyeceğini, hep aynı kalacağını da bilsem, yine de aynı şevkle masa tenisine devam ederim. İlk iki madde bile bana yeter. Üçüncüsü de olursa eh işte, bonus olur, fena olmaz.

Kazanmak için karşıdakini demoralize etmek, bilinçli ya da bilinçsiz, hiç hoş değil. İnsanın buna dikkat etmesi gerek. Bir arkadaşımın kalbini kırmaktansa bir ay gelen geçen beni yensin daha iyi. Yenmeye yenilmeye bu kadar kendimizi kaptırmamamız gerek.

Mehmet Abi'nin canı sağolsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..