Jump to content
Masatenisi.org Forum

Penhold

nemege23

Recommended Posts

foruma daha yeni katıldım öncelikle merhabalar. ben masa tenisine başlayalı daha 7 ay oldu hobi olarak başladım ancak şimdi ise baya ciddiye alıyorum ve hırslı bir şekilde oynuyorum yapımdan kaynaklanan birşey bu. neyse konumuza gelelim ben shakehand tutuşu yapamıyorum beni masa tenisine yönlediren masa tenisi hocam her ne kadar beni shakehand tutuşuna alıştırmaya çalıştırdıysada beceremedim ve televizyonda gördüğüm turnuvadaki adam gibi penhold tutuşu yapıyorum. okul çevresindekilerin dediğine göre beceriyorum ancak profesyonellerle kendimi karşılaştırdığımda moralim sıfır oluyor. Ocak ayının 5 inde düzenlenen masa tenisi turnuvasına okul ile beraber katıldım 3 kişiydik zaten gruptan çıktık fakat gruptan çıktıktan sonraki ilk maçta elendik ancak beni izleyenlerin penhold tutuşumdan etkilendiklerini düşünüyorum çünkü maç sırasında benim oynadığım masaya uzakta oturan seyirciler, antrenörler ve yarışmacıların kafalarını bana doğru çevirdiklerini farkettim. bunun sebebi turnuvada penhold tutuşu yapan tek kişi ben olmamdı sanırım. kendimi geliştirmek istiyorum ancak bu internetteki videolardan pek mümkün olmuyor. acaba sizlerin arasında penhold tutuşunda usta olan ve samsun da yaşayan varmı? bana eğitim vermesini istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle hoşgeldin aramıza diyerek başlayayım yazıya. Ununu elemiş eleği asmış ve bir o kadar da aşmış üstadlara ev sahipliği yapan bir site burası oldukça engin bilgiler bullunmakta. Kendimi geliştirmemde gerek üstadların gerek yazılan/çevrilen bilgilerin çok yardımı dokundu bana.

Kaygılarını, sinirini bozan noktaları çok iyi anlayabiliyorum çünkü ben de bir penholderim. Üstadların yanında sözümüz geçmez lakin nacizhane aynı şeyleri yaşamış biri olarak, daha çok taze sayılırsın 7 ay olmuş başlayalı. Önünde tekniğini geliştirmen için yardımcı olacak ve yanlışların kalıplaşmadan düzeltebilecek bir hoca ya da deneyimli birilerini yoksa(ki Türkiye'de bulabileceğini hiç sanmıyorum), penhold oynamak için tahtan mevcut değilse ve özellikle sırf farklı bir şey olsun, millet beni izlesin, beğensin, dikkat çekeyim diye oynayacaksan hocanın tavsiyesine uymanı tavsiye derim. Yaşın kaç tam olarak bilmiyorum lakin dikkat çekmek için penholder olmana vesaire gerek yok inan.

Kendini geliştirmek için dediğim gibi eğer bir yol gösteren yoksa videolar ve bol bol pratikten başka yapabilinecek pek bir şey bulunmamakta. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben yaklaşık 10 aydır penholder stil kullanıyorum.masa tenisinden aldığım zevk en az 3 kat arttı diyebilirim.şunu söylemek istiyorum sana çevrendekilerin ne söylediklerine pek aldırma.inadına penholda devam et.you tube daki videolara dikkatli bak.iyi analiz et.backhand de raketin forehand tarafıyla blok koyarak oynuyorsan Ma Lin ve ryu seung min i izle. yok revers backhand oynuyorsan wang hao ve xu xin i izlemeni tavsiye ederim. özellikle vuruşlarındaki vücutlarının aldığı pozisyona iyi bak.ben çok iyi bir penholder oyuncu değilim belki ama penhold stil hakkında çok şey biliyorum. umarım oyununu bu stille geliştirirsin.

verdiğiniz isimler için çok teşekkür ederim bunları izliyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle hoşgeldin aramıza diyerek başlayayım yazıya. Ununu elemiş eleği asmış ve bir o kadar da aşmış üstadlara ev sahipliği yapan bir site burası oldukça engin bilgiler bullunmakta. Kendimi geliştirmemde gerek üstadların gerek yazılan/çevrilen bilgilerin çok yardımı dokundu bana.

Kaygılarını, sinirini bozan noktaları çok iyi anlayabiliyorum çünkü ben de bir penholderim. Üstadların yanında sözümüz geçmez lakin nacizhane aynı şeyleri yaşamış biri olarak, daha çok taze sayılırsın 7 ay olmuş başlayalı. Önünde tekniğini geliştirmen için yardımcı olacak ve yanlışların kalıplaşmadan düzeltebilecek bir hoca ya da deneyimli birilerini yoksa(ki Türkiye'de bulabileceğini hiç sanmıyorum), penhold oynamak için tahtan mevcut değilse ve özellikle sırf farklı bir şey olsun, millet beni izlesin, beğensin, dikkat çekeyim diye oynayacaksan hocanın tavsiyesine uymanı tavsiye derim. Yaşın kaç tam olarak bilmiyorum lakin dikkat çekmek için penholder olmana vesaire gerek yok inan.

Kendini geliştirmek için dediğim gibi eğer bir yol gösteren yoksa videolar ve bol bol pratikten başka yapabilinecek pek bir şey bulunmamakta. :(

asla şov amaçlı değil zaten hırslı biri olduğumu belittim shakehand tutuşunu çok denedim 3 ayımı harcadım ama olmuyor. :mellow: bu arada yaşım daha henüz 15 :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte ben de tam o yüzden demiştim. Hırs beraberinde başarıyı getirebileceği gibi başarı öncesi oldukça fazla yenilgiyi de getirecektir ve bu seni yeni bir arayış içine sokabilir tıpkı 3 ay shakehand deneyip olmuyor bu dediğin hesap. :(

Çalışmayla hallolmayacak şey yok, yeter ki yeteri kadar zaman olsun. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte ben de tam o yüzden demiştim. Hırs beraberinde başarıyı getirebileceği gibi başarı öncesi oldukça fazla yenilgiyi de getirecektir ve bu seni yeni bir arayış içine sokabilir tıpkı 3 ay shakehand deneyip olmuyor bu dediğin hesap. :(

Çalışmayla hallolmayacak şey yok, yeter ki yeteri kadar zaman olsun. :(

ben zaten okul çıkışları koç ile birlikte masa tenisi antremanlarına katılıyorum koçta benim üstümde oldukça duruyor belkide ben penhold tutuştan memnun olduğum için shakehand tutuşu denesemde olmuyordur nede olsa herşeyin başı beyindedir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..