Jump to content
Masatenisi.org Forum

Oyunumu Ilerletmek Istiyorum ...

cemal32

Recommended Posts

öncelikle herkese selamlar ..

adım cemal Altuntaş 19 yaşında ygs öğrencisiyim 98 yılından beri ıspartada oturmaktayız ... kendimi bildim bileli masa tenisi oynuyorum (babam sağolsun 2-3 yaşında oyalamak için masa tenisi oynamaya götürürdü ) ama gerek yanlış antremanlar ve yanlış kişilerle çalışmaktan gerekse ıspartadaki masa tenisi için olumsuz şartlardan dolayı amacıma yada hayallerimdeki oyun tarzına ulaşabilmiş değilim ygsye hazırlanırken bile ara vermedim tenise ...

1.5 yıl önce aldığım kombinasyonun ( ki pek ben seçmemiştim bu raketi ) yavaş kaldığı düşüncesindeyim ( imzamdaki komb.) .. özellikle bh im çok etkisiz kalıyor .. bitirici vuruşlarda sıkıntılarım var ...

ygs den sonra düzenli ve yoğun antremanlara başlamayı düşünüyorum .. ve bununla birlikte yeni bir kombinasyon yapmak istiyorum ama bu konuda cahil ve deneyimsizim .. yeni bir kombinasyonun en azından psikolojik açıdan iyi olur :)

bu konuda sizlerin hocalarımızın ve abilerimizin deneyimlerine ve engin tecrübelerinize başvurmak istedim

oyun tarzıma gelince :

masaya yakın oynamayı seviyorum masaya yakın topun yüksekliğine göre şut veya spin vurabilen bir oyuncuyum yeri geldiğinde , rallilerde vs.. orta mesafeye açılıyorum ve rakibi hataya zorluyorum .. uzak mesafeye açılmaktan hoşlanmıyorum daha doğrusu korkuyorum çünkü uzun mesafede hata payım son noktaya varıyor ( özellikle bh de ) uzattığımın farkındayım ama herhangi bir şekilde yanlış bir izlenim vermek istemiyorum ..

oyun geneline vurduğumuzda rakibin hatasını bekleyen bi oyun tarzım var ve bu hiç hoşuma gitmiyor artık sayılara ben son vermek istiyorum ...

yardımlarınıza muhtacım .. imkansız kelimesini reddeden bir kombinasyona ihtiyacım var açıkçası

belki bi çoğunuz bu kim şimdiye kadar adam akıllı foruma bile katılmamış diyebilirsinz o konudada boynumuz bükük vaktimiz olmuyor, pek internet kullanmamda ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cemal, Oyununu ilerletmek istiyorsan, mutlaka bir hoca ile çalış. Kombinasyona vereceğin parayı bir hocaya ver. Kesinlikle aynı parayı harcayacağın kombinasyona göre oyunun daha ilerleyecektir. Şans eseri kendine en uygun kombinasyonu bile oluştursan bir hocayla çalışmanın onda biri kadar oyunun gelişmez. Birde yanlış kombinasyon oluşturup gelişimini geciktirme ihtimalin çok kuvvetli. Selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cemal, Oyununu ilerletmek istiyorsan, mutlaka bir hoca ile çalış. Kombinasyona vereceğin parayı bir hocaya ver. Kesinlikle aynı parayı harcayacağın kombinasyona göre oyunun daha ilerleyecektir. Şans eseri kendine en uygun kombinasyonu bile oluştursan bir hocayla çalışmanın onda biri kadar oyunun gelişmez. Birde yanlış kombinasyon oluşturup gelişimini geciktirme ihtimalin çok kuvvetli. Selamlar.

öncelikler yorumlarınız için teşekkürler ..

hoca olarak ıspartada sıkıntımız var şu an ki hocam beni daha ileriye ne kadar taşıyabilir bilemiyorum ( hakkınıda yemiyim üzerimde emeği çoktur ) ama bi yere kadar ..

Olcay salici ( umarım soy ismini yanlış yazmamışımdır ) hocamız sdüde spor bilimlerine geldi geçen sene .. onunla geçen yaz konuştuğumda yoğun olduğunu söylemişti onunla çalışmakta nasip olmadı yani ...

Olcay hocayı sıralamaya dahil etmezsek kendimi rahatlıkla ıspartada ilk 5te sayabilirim diye düşünüyorum ve ıspartadaki en iyilerle antreman yapma imkanım var .. okulumuzda yeterince fonksiyonel bir robotta var .. antremanlara yüklenicem .. ama dediğim gibi kombinasyon yavaş kalıyor gibi .. psikolojikte olabilir tabiki .. ama en azzından bh de bi çözüm bulmak istiyorum ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cemal arkadaş da cevap verecektir ama ben de Isparta oynamakta birisi olarak bir açıklık getirmeye çalışayım dilimin döndüğü kadar. Aslında ilk mesajda bulunan "Ispartadaki masa tenisi için olumsuz şartlar" kısmında kastedilen sizin söylediğinize yönelik bir cümle. Yani yönlendirebilecek, çalıştırabilecek, yanlışları düzeltmeye yönelik yardımcı olabilecek bir hoca yok Isparta'da. "Hadi bakalım alın topu maç yapın aranızda" mantığından hallice vaziyet. Cemal shakehand mi oynuyor bilmiyorum eğer shakehand ise belki biraz daha fazla şansı olabilir tekniğini düzeltmede daha tecrübeli birilerini bulmakta fakat eğer benim gibi penholder ise hiç mi hiç şans olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Olcay eskiden liglerde oynayan iyi bir oyuncuydu. Şimdi duyduğuma göre antrenörlük yapıyormuş. Isparta'da olduğunu bilmiyordum. Ayrıca en son Ankara veteranlar turnuvasına Isparta'dab bir kaç arkadaş gelmişti. İsimlerini hatırlamıyorum ama oyun seviyeleri fena değildi hatta bir tanesiyle grup maçında oynamıştım. Bence eğer bu arkadşları tanımıyorsan bir şekilde ulaşmaya çalış derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Olcay eskiden liglerde oynayan iyi bir oyuncuydu. Şimdi duyduğuma göre antrenörlük yapıyormuş. Isparta'da olduğunu bilmiyordum. Ayrıca en son Ankara veteranlar turnuvasına Isparta'dab bir kaç arkadaş gelmişti. İsimlerini hatırlamıyorum ama oyun seviyeleri fena değildi hatta bir tanesiyle grup maçında oynamıştım. Bence eğer bu arkadşları tanımıyorsan bir şekilde ulaşmaya çalış derim.

olcay hoca en son eurokidse gitmişti çocuklarla güzel dereceler aldı diye duydum ( 1.lik ve 2.lik ) ankaraya gelen abilerimiz ise isa abi ruhi abi ve ıspartada 25 yıldır masa tenisi oynayan rüknettin abi hepsini tanıyorum ve zaman zaman antremanlar yapıyoruz oyunumun rüknettin abi hariç diğerlerinden üstün olduğu kanısındayım kendilerinede sorsanız inkar etmezler sanırım ... rüknettin abiylede başabaş oynarım daha dün setler 2-2 idi maçı bırakalım dedi .. ( turnuva vardı yorulmak istemiyorum dedi.. ) eh yılların tecrübesi var kendisinde yenmek kolay olmuyor .. siniz kimle maç yaptığınızı merak ettim açıkçası ...

neyse bu ısparta meselesi çok su götürür .. bana kombinasyon konusunda yardımcı olucak yok mu ? :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bize bir videonu izlettirseydin biz de fikir sahibi olurduk...

aklıma geldi aslında ama yakın tarihte çekilmiş videom yok malesef .. ancak haftaya çekme şansı bulabilirim sanırım .. yada pazar günü ..

bana her türlü harekette ve vuruş tarzında zorluk çıkarmıyacak bi kombinasyon arıyorum bu Butterfly Petr Korbel tahtayı beğenenler var ..

şuan kullandığım tahtanın sapı bh spinlerde bileğimi kestiği için zımparalamak zorunda kaldım ... o yüzden sapı büyük olmasın istiyorum ... timo boll alc çok uygun görünüyor mesela ..

pazar günü burda maçlar olması lazım ygsden sonra gidip kısa bi video çekebilirim umarım ..

ilgileriniz için teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle söyleyeyim. 50'li yaşlarda oynarken dünya tatlısı, sempatik, heyecanlı oynarken çok bağıran, ön dişlerinde problem olan arkadaştı.

o ruhi abidir :) gerçekten çok sempatiktir .. onların 3. adamı olması lazım yani isa abiyle rüknettin abi dediklerim ondan çok üstündür ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olcay Salici gibi bu işi bilen birisi varken seni hiç tanımayan insanlardan yardım istemen bence hata. Uzaktan sana kimse yardımcı olamaz. En iyisi sen Olcay'ın peşini bırakma meşgulde olsa fırsat yarat ve ondan faydalan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olcay Salici gibi bu işi bilen birisi varken seni hiç tanımayan insanlardan yardım istemen bence hata. Uzaktan sana kimse yardımcı olamaz. En iyisi sen Olcay'ın peşini bırakma meşgulde olsa fırsat yarat ve ondan faydalan.

onunlada görüşeyim o zmn . ama dediğim gibi bizleri pek takmıyor ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..