Jump to content
Masatenisi.org Forum

Net(Let) Olunca Elini Havaya Kaldirmak ?

Emre Adıgüzel

Recommended Posts

Serviste let olunca yada oyuncu hazir degilse elini havaya kaldirarak hakemlere ve karsi oyuncuya bunu belli edebilirler peki bunun tersi bi durum surekli olursa yani net falan yok ama oyuncu istem disi raket tutmayan elini surekli havaya kaldiriyorsa ozellikle de ilk toplarda, oyunu etkilemesi acisindan dusunuldugunde bunun bir uyari yada sayi cezasi var midir boyle bi sey olabilir mi ?

Nerden cikti bu simdi ?

Bu maci izlerken Lee Sang Su adli oyuncunun bunu surekli yaptigini gordum kafama takildi oyle sorayim dedim ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çirkin bağırmalarından dolayı yarısında kapatmak zorunda kaldım :) el kaldırma olayını bilerek yapıyor olsa bile rakip en fazla 1 kere yer :P bununla ilgili bir kural (örn, eli baş hizasından yukarı kaldırmak vs. şeklinde) var mı bilmiyorum. duayenlere danışmak ya da kural kitapçığını incelemek lazım. ayrıntıyı iyi yakalamışın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burda oyuncunun kaldırdığı eli alışkanlık olmuş, eli de zaten yarım kalkık gibi durduğundan bence karşı tarafı etkileyecek gibi durmuyor.Çünkü let olarak oyunu durdurma amaçlı yapılan şeyde el çok net bir şekilde direk olarak tamamen yukarı kaldırılır top karşı sahaya öylesine sadece aktarılır ve durulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim oyuncu elini kaldırır ama oyun devam eder hakemin insiyatifine kalmış hakem oyunu isterse yada tam tersi devam ettirir. Zaten oyun içindebir iki defa kötüye kullanım olursa hakem anlar gerekli uyarıları yapar oyun içindede Maç videosunda gördügüm kadarıylada sporcu kötüye kullanmamış sadece alışkanlığı var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..