Jump to content
Masatenisi.org Forum

Temizleyici

sugar23

Recommended Posts

Bende skyline lastik var. Su ve bulaşık bezi ile siliyorum bulaşık bezi tozlandı tozları çıkaramıyorum. Pamuk ile temizleyin demeyin pamuk ful kıl zaten heryer pamuk oluyo rakette. Şunu almayı düşünüyorum

http://www.masatenisi.com/UrunDetay.asp?KategoriID=9&UrunID=867

Şimdi bunu alsam okula gidiyorum hergün oynuyorum akşam mı temizliyim yoksa sabah mı? Kaç günde bir temizliyim? Sudan farkı nedir bu köpüklerin? Bu süngerden başka ne kullanabilirim köpükle temizlemek için? Köpük tozları alır mı yoksa suyla tozları alıp sonra mı köpük yapılır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastikleri için benim de uyguladığım güzel bir çözüm: Siyah giysilerin üzerindeki tozları almak için saplı rulolar var ruloların üzerinde de üzeri yapışkanlı kağıtlar bulunur lastiğin üzerinden bu rulo ile bir iki defa geç tozlardan eser kalmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

LOC denilen EYVE firmasına ait bir ürün var.Tamamen organik çözücü.Onunla lastiklerinizi temizleyiniz.Marka temizleyicilerine kanmayınız.Bir kez satın aldığınız bu ürün size ve çocuklarınıza yetecektir.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim bir tek LOC var oda Amway firmasına ait.

-- Şöyşe diyor '' Suyun zarar vermediği tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz''

Deneyen olursa evde unutulmuş halde duran kocaman bir şişe duruyor, gerçi hoh hoh her zaman yeterli gelmiştir bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende skyline lastik var. Su ve bulaşık bezi ile siliyorum bulaşık bezi tozlandı tozları çıkaramıyorum. Pamuk ile temizleyin demeyin pamuk ful kıl zaten heryer pamuk oluyo rakette. Şunu almayı düşünüyorum

http://www.masatenis...ID=9&UrunID=867

Şimdi bunu alsam okula gidiyorum hergün oynuyorum akşam mı temizliyim yoksa sabah mı? Kaç günde bir temizliyim? Sudan farkı nedir bu köpüklerin? Bu süngerden başka ne kullanabilirim köpükle temizlemek için? Köpük tozları alır mı yoksa suyla tozları alıp sonra mı köpük yapılır?

Bence su ile temizlesen yeterli zaten temizliyicilerde aynı görevi yapıyor sonuçta..Birde bu temizliyicilerin süngerleri zamanla kirleniyor yenisini almak zorunda kalırsın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

alkol ama bildiğimiz alkol değilmiş yav. deterjan imiş meğer.

içeriğinde coconut oil de var. deterjanı köpürmeye ve yağlamaya yarıyormuş.

neyse sonuçta cildi tahriş etmeyen bir deterjan ve yüzey temizleyiciymiş.

ben güvenip lastiğime sürmezdim açıkçası. Her türlü çözücü lastiğe zarar veriyor gibime geliyor. Nemli güderi vs ile silip koymak yeterli...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

limonene-d de organik, okaliptüs yağı da organik ama lastiğe zararsız demek değil.

çözücü herşeyi çözer. Yağı da çözer lastiği de. Neyse ben gene zararlı olduğunu iddia etmiş olmayayım. Çünkü eskiden masa tenisi lastiklerini temizlemek için olan ürünlerde de alkol, petrol türevi çözücüler ve hatta heptan (heptane) bile vardı.

O yüzden ben masatenisi lastiği için üretilmiş ürünleri bile kullanmıyorum. Ama ben lastikleri 6ay bir sene bile kullanıyorum.

Çoğu kişi daha kısa sürede değiştiriyor ve lastiklerini çok özenli kesiyorlar ve çok temiz tutuyorlar. Tercih meselesi. Ama ben ilk başladığımda köpük, güderi lastik koruyucu şeffaf plastikler vs... herşeyi kullanıyordum. Şimdi hevesim geçti kullanmıyorum ve ne spinde ne de lastiğin ömründe bir değişiklik görmedim. Galiba bu temizleme, kenarlarını düzgün kesme vs de bir çeşit fetiş. Lastik temiz oldukça düzgün kesilmişse vs hoşumuza gidiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Aynen sizler gibi düşünüyorum.Bir lastiğin ömrü 4- 6 aydır .O zaman fazla da uğraşmaya gerek yok.Sadece eliniz ile topsheet i her sildiğinizide biriktirdiğiniz yağın topun her değişinde ilave ettiği toz ile birleştiğinde oluşturduğu katmanı temizlemeniz için önermiştim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet lastiği sadece elinizle silerseniz, su ve güderi ile veya bir temizleyici ile sildiğiniz gibi temiz olmuyor.

Ama zaten 2-3 saatlik bir oyunda sadece ilk 10 dakika ısınırken o temizlikten faydalanabiliyoruz ondan sonra habire elimizle siliyoruz ki bu da bence lastiğin top tutuşunu değiştirdiği için belki elimizi bile bozabilir. Ama 10 dakikada bir habire temizleyici ile temizleyip de kirli lastik ile arasındaki farkı denemedim birşey diyemem...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bakın Temizleyici..yani lastiğinizin üzerini (topsheet) konusunda benim neleri önerdiğimi..Karşı çıkanları..sonra da..aaaaa diye dönenleri biliyorsunuz.Lastiğinizin üzerinde topun taşıdığı darbeler ile katmanlaşan kirlilikte toz çok önemlidir.Yağ partikülleri yüksek hızda yapışmazlar.Tozlanma nem ve ter il zeminde oluşan ıslaklıkları topun yüzeyinde korumakta.Elimizde derimizin ürettiği yağ terleme ile birleşince lastiğin üzerinde temizleme fonksiyonunu sadece ilk silmede gerçekleştirir.Sonrasında ise her tekrarda katmanı topshhet lastik yüzeyine terinizdeki tuz ile vücut yağınızdaki asitlerin oluşturduğu katman kayganlaştırma (tutundurma yüzeyinin kaybolması) ya neden olur.Tabi bu deneyimleri bireysel anlamda bende hiç olmadı.diyerek Aristo mantığı. (yağmur yağar,yağmur ıslatır,o zaman suda ıslatır) Ya da ortaya bilmediğiniz bir konuyu koyarsınız arkasından o konuyu sorgularsınız ve konuyu düşüncelerinize göre varmasını istediğiniz yere götürürsünüz..

Bana kalırsa LOC ile temizleyin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..