Jump to content
Masatenisi.org Forum

Eski Tip Solüsyon Yada Eşdeğer Bir Çözüm Bulabilir Miyim.

Recommended Posts

Arkadaşlar bir arkadaşımda, bh tackines chop, fh tackines drive lastik var. Ama su bazlı ile yapıştırıldığı için odun hissinde ve performansı çok düşük, Acaba lastikleri canlandırmak için eski tip solüsyonlardan bulabilir miyim, bildiğiniz satan bir yer varmı, yada lastiğe zarar vermeden eski tip solüsyana benzer bir karışımı kendim hazırlayabilir miyim, bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Şunu da belirteyim ki amacım bu yapıştırıcıyı veya kendi hazırlayacağım karışımı sürekli kullanmak değil, sadece lastiği biraz canlandırmak (yani 3-5 sefer kullanmak) ayrıca raket resmi müsabakalarda kullanılmayacak, haftada bir kere oynanıyor raketle o yüzden solvent zararlı gibi yorum da istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bebe yağını, süngerin üzerine resim fırçsıyla çok ince bir kat çekerek 10 saat bekleyin. Aynı işlemi ardından tekrarlayın bir 10 saat veya daha fazla bekleyip tahtanıza yapıştırın. Canlandığını farkedeceksiniz. Ben öğrencilerime gelen eski tip lastiklere yapmıştım başarılı sonuçlar aldım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bebe yağını, süngerin üzerine resim fırçsıyla çok ince bir kat çekerek 10 saat bekleyin. Aynı işlemi ardından tekrarlayın bir 10 saat veya daha fazla bekleyip tahtanıza yapıştırın. Canlandığını farkedeceksiniz. Ben öğrencilerime gelen eski tip lastiklere yapmıştım başarılı sonuçlar aldım.

Peki ilginiz ve bilginiz için teşekkürler, en kısa zamanda deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar , forumda bir konuyu aramanın belki daha kolay yolu şudur:

Google'da şu şekilde aratın:

parafin site:masatenisi.org/forums

Bu üstteki ifadeyi arama ifadesi olarak kullanın (parafin : aranıcak kelime oluyor burada)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir kaç sene evvel kendi solusyonumu şöyle yapıyordum: 0,5 lt lik pet su şişesinin içerisine 50 cc derby ya da bally yapıştırıcı koyup üzerine azar azar benzin karıştırıyordum. Karışım bal kıvamında olmayacak daha akışkan hale gelene kadar benzin eklenecek. Benzini azar azar karıştırarak katıyordum ve süper bir solusyon elde ediyordum. Lastikten sökülmesi de kolay oluyordu. Ancak bu karışımdaki benzin lastik süngerini fiziksel olarak etkilediği için çok fazla uygulama yapmak lastiğin ömrünü azaltır. Ben ayda bir söküp yapıştırdığım için hiç sorun olmuyordu ancak lastik genleşiyordu. Şimdilerde ise su bazlıyla bir yapıştırıyorum 6 ay sökmeden oynuyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benzini ilave edin sonra akciğer kanseri, merkezi sinir sistemi hastalıkları, alerjik astım vs ooof çok güzel oluyo valla tavsiye ederim...

Arkadaşlar siz yakında forumda uyuşturucu falan da tavsiye etmeye başlarsınız? :) "Böyle bi çekiyorum miis gibi kafam o biçim oluyo" falan ha? :)

Fiyat / performans açısından düşünüldüğünde rahatlıkla tavsiye edilebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayrıca raket resmi müsabakalarda kullanılmayacak, haftada bir kere oynanıyor raketle o yüzden solvent zararlı gibi yorum da istemiyorum

.

Siz söylemişsiniz söyliyeceğinizi de. Burasınında herkesin okuyacağı ve öğreneceği vede bilgileneceği açık bir alan olduğunu unuttunuz.

Sizin hangi şartlarda nasıl kullanacağınızın, bizlerinde kullanmıyacağımızı engelliyen bir önlemi yok.

Dünyanın sağlık nedenlerinden dolayı kullanıma müsade etmediği insan sağlığını tehdit eden zararlı bir maddeyi bizlerden bilgi edinmek için talep ederseniz bu yazıları okuyan bizler için yanlış olur. Bu tehlikeyi bileni var bilmiyeni var. Genci var yeni başlıyanı var,

Bu solventli yapıştırıcıların vücut sağlığını etkileme gücü çok yüksek, bu nedenle Dünya bunu geçte olsa kullanıma yasakladı.

Bu konuların hortlamasına tepki veren arkadaşlar yeni bir Çernobil faciası olmasın diye baştan dikkat çekelim istediler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaş en başta belirtmiş.Ben ona istinaden yazdım.Onun ihtiyacını karşılayacak olan fenerli solusyon+benzin.Zaten solvent zararlı gibi yorumlar istemiyorum diye belirtmiş.Bunu da poşete(siyah) koyup burnumuzu dayamayacagiz:)

Arkadaş en başta neyi belirtmiş.

O arkadaş kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yazmış ama yanlış olmuş, ilk yazımda başkalarıda bu yazıyı okuyor diyede belirtim.

Birkaç üye arkadaşta zararlarını ortaya koydular.

Siz fenerli solüsyon artı benzin demiştiniz, yaptığınız bir hata. Hataya devam etmekte kendi adınıza bir sakınca görmüyorsunuz.

(Arkadaşın bu isteğini özel mesaj atarak çözmeniz daha yerinde olurdu.)

Poşete koyup burnuna dayıyan, bu bilgiyi nereden edinip de burnuna dayıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tamam bu maddeler tehlikeli iyi güzelde şimdi tüm ayakkabı tamircileri ,boyacılar yani tiner benzin yada bu tarz yapıştırıcı kullanan herkes kansermi olacak ? tabiki olmayacak . bu solüsyonu hazırlarken gerekli önlemleri alırsanız ve raketinizi yemezseniz hiç birsey olmaz .Eger bu solüsyondan etkilenmek bu kadar kolay olsaydı tüm eski masa tenisi oyunucuları kanser olurdu.Bence o solüsyonu hazırlamak ve kullanmak günde 2 saat laptopu kucagımıza alıp kullanmaktan daha az tehlikeli . Bu arada sen ne çok biliyorsun yada sen kimsin ki bu konuda yorum yapıyorsun demeyin işim geregeri bu maddeleri ve etkilerini çok iyi bilirim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tamam bu maddeler tehlikeli iyi güzelde şimdi tüm ayakkabı tamircileri ,boyacılar yani tiner benzin yada bu tarz yapıştırıcı kullanan herkes kansermi olacak ? tabiki olmayacak . bu solüsyonu hazırlarken gerekli önlemleri alırsanız ve raketinizi yemezseniz hiç birsey olmaz .Eger bu solüsyondan etkilenmek bu kadar kolay olsaydı tüm eski masa tenisi oyunucuları kanser olurdu.Bence o solüsyonu hazırlamak ve kullanmak günde 2 saat laptopu kucagımıza alıp kullanmaktan daha az tehlikeli . Bu arada sen ne çok biliyorsun yada sen kimsin ki bu konuda yorum yapıyorsun demeyin işim geregeri bu maddeleri ve etkilerini çok iyi bilirim

Kanser konusunu gerçekten abartıyorlar. Kanser, bu maddelere bağlı olarak ortaya çıkabilecek en ciddi ama en nadir yan etki. Bu maddelere bağlı kısa süreli yüksek doza maruziyet ile akut zehirlenme, uzun süreli maruziyet ile kronik zehirlenme olur. Uçucu olmalarından dolayı en sık solunum yoluyla etklilerler. Fakat seyrek olarak ve kısa süreli maruziyetler kolay kolay zehirlenme yapmaz, kanser yapması için ise adamın genetik olarak ileri derecede kansere yatkın olması gerekir. Hani bu adamı solusyondan korusanız bu yatkınlıkla nasıl olsa bir yerden kanser olur.

Yinede bu sözlerim yanlış anlaşılmasın, çünkü nedense insanlar canları nasıl istiyorsa öyle algılıyor. Bunların kullanılmasında sakınca yok, isteyen kullansın demiyorum. Hem yasak hem zararlı olduğuna göre kullanmayın. Ama lütfen onkoloji profesörlüğüde yapmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi kusura bakmayin da benzin yuzunden alerjik astim olmuş bir kardeşiniz olarak biraz ukalalik yapacagim.

Sizin mantiginiz sigara icen herkes kanser olurdu mantigi ile ayni. O zaman hamile kariniza sigara içirin, ilkokula giden cocugunuzun da raketini benzinle yapistirin goreyim.

Benzinle raketi acik havada yapistirdiniz e sonra kapali salonda oynamayacak misiniz? Bir de nefes nefese kalacaksiniz ooh iyice icinize cekersiniz.

Kendinizi kandirin ama bu forumu da zehirlemeyin. Gidin bir kosede kanser mi oluyorsunuz astim mi oluyosunuz ne oluyosaniz olun bizim de haberiz olmasin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi kusura bakmayin da benzin yuzunden alerjik astim olmuş bir kardeşiniz olarak biraz ukalalik yapacagim.

Sizin mantiginiz sigara icen herkes kanser olurdu mantigi ile ayni. O zaman hamile kariniza sigara içirin, ilkokula giden cocugunuzun da raketini benzinle yapistirin goreyim.

Benzinle raketi acik havada yapistirdiniz e sonra kapali salonda oynamayacak misiniz? Bir de nefes nefese kalacaksiniz ooh iyice icinize cekersiniz.

Kendinizi kandirin ama bu forumu da zehirlemeyin. Gidin bir kosede kanser mi oluyorsunuz astim mi oluyosunuz ne oluyosaniz olun bizim de haberiz olmasin.

Gidin şurada ne oluyorsanız olun falan, ne kadar kaba bir konuşma. Sanırım üniversite mezunusunuz ama tarzınız tam mahalle tarzı. Neyse sayın herşeyi bilen, kimsenin seni zorla zehirlediği yok.

Birisi cümlenin sonuna nokta koymasa, baş harfleri küçük yazsa kaç kişi birden uyarır. Adam kabalık yapıyor, üstüne birde beğendim tıklayan var. Bu mu koruduğunuz seviye. Yazıklar olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Bellek,

Neyin doğru neyin yanlış oldugunu sen belirleyemezsin.Ben senin gibi 10 gündür değil 7 yıldır bu forumun üyesiyim.Gerekeni yonetici arkadaslar dusunur ve uygular.Şunu da belirteyim;solventin yasaklanması tek basına saglık ile alakalı olmayıp,genel olarak yeni bir pazar oluşturmak adına kullanımı yasaklanmış bir maddedir.Ayrıca maden ki saglık konusuna değindin.sana şöyle sorayım:

Solventin zararı ile ilgili yapılan klinik çalısmalarda p degeri kaçmış?kaç hasta çalısmaya alınmış?masa tenisi oynayanlar alınmış mı?:)

Ben söyleyeyim;

Solvent akciğer ve Karaciğer hasarını arttıran bir risk faktörüdür.Solvente maruziyet en fazla ayakkabı imalatında çalışanlarda,boya imalatında çalışanlarda ve taban ısıtma isinde çalışanlarda(kaldı ki Isı ve yapıştırıcı bir araya geldiginde solvent alımı artar bu yüzden en riskli gruptur) görülür.

Sonuc olarak solvent tabi ki zararlı bir maddedir.Fakat bir masa tenisçinin solvente maruz kalıp kanser olmasi pek mumkun

değildir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birisi cümlenin sonuna nokta koymasa, baş harfleri küçük yazsa kaç kişi birden uyarır. Adam kabalık yapıyor, üstüne birde beğendim tıklayan var. Bu mu koruduğunuz seviye. Yazıklar olsun.

Bu konuda haklısınız. Yazıdaki nokta virgüle verilen önemin onda biri yazı diline verilmiyor.

Bir ufak yazı hatasında millet ortada basbas bağırıyor ama esas olan yazı diline (saygıya sevgiye) ses çıkaran yok.

Yazmayı yaza yaza azda olsa öğreniriz ama diğerini nasıl öğreneceğiz..........zor bir soru oldu...bilemiyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 47 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..