Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tahtası Ve Lastiği

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Başlayalı 7-8 ay felan oldu.Kendi kombinasyonumu oluşturmak istiyorum.Fakat bazı tereddütlerim var çünkü hocam dedi.Olimpiyatlardan sonra topların çapı 40.0 dan 40.6 olacakmış.Acaba buna göre raket tahtalarıda yeni yaparlar mı ilk bunu sormak istiyorum.2. olarak da raketimi nasıl seçmeliyim.Aşağıda kendim özellikler belirledim yanlışla düzeltiniz.Doğruysa lütfen öneri yapınız.Şimdiden Teşekkürler.

Raket Sapı = Flared

Sınıf = OFF

Kontrol = 8-9 arası olabilir.

Hız =9-10 arası olabilir.

Sertlik = Pek araştırma yapmadım ama bana orta gider diye düşünüyorum.

Katman = Hiç bir fikrim yok.

Ağırlık = 80-95 gr. olabilirse iyi olur.

Lastik Özellikleri

Hız = 9-10-11

Kontrol =7-8-9-10

Spin =9-10-11

Sertlik = Pek araştırma yapmadım ama bana orta gider diye düşünüyorum.

Sınıf = OFF

Kalınlık = Hiçbir fikrim yok.

Kısaca oyun tarzımı anlatayım.Gerektiğinde bekent-spin yaparım.Gerektiğinde forent-spin yaparım.Topspin aradabir yapabiliyorum.Daha da yapabilmek için antremanlarımı aksatmadan gidiyorum.Fiyatı 350 TL ye kadar olursa iyi olur.Ürünü sipariş edebileceğim siteler ve markalar allta yazılıdır.

masatenisi.com

spinspor.com

Butterfly

DHS

Tibhar

Yasaka

Joola olabilir.Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni tahtalar eski tahtaların makyajlanmış hali gibi duruyor. H.Kırık'ın (Eski tahtaların kullanılırlığı) dediği gibi 38mm ile başlayan 40mm çıkan vede çap olarak dahada büyüyecek olan topların, eski tahtaların kullanılmıyacağı anlamına gelmiyor.

Butterfly Gergly, yılların tahtası ,üretimi hala daha sürdüğüne göre, topların çap olarak büyümesi tahtalarda çok büyük bir sıkıntı yaratmıyacak heralde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fakat bazı tereddütlerim var çünkü hocam dedi.Olimpiyatlardan sonra topların çapı 40.0 dan 40.6 olacakmış.

Sevgili arkadaşım yukarıda kurduğunuz cümlede hocam dedi diyorsunuz. Bence önce hocanıza danışın derim.Hocanızın vereceği bilgiler doğrultusunda malzeme seçimini yapmanız daha doğru olur.

Ön hazırlık olarak size sunacağım yoluda deniyebilirsiniz.

Siz kendinizi az çok bizlere isteklerinizi sunmuşsunuz. OFF karekterinde bir oyun tarzım var demek istemişsiniz.

Ben sizin yerinize olsam malzeme satan sitelere girip beğendiğiniz stilinize (off tarzı tahta ve lastik) uygun tahta ve lastik yorumlarını okurum.

Bilgilenmeniz bakımından.

Aklınıza yatan kombinasyonları burada üye yorumuna açarım. Daha net ve detaylı bilgilenmeniz için.

www.masatenisi.com sitesinde hem satıcının hemde alan (kullanan ) arkadaşların yorumlarını bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..