Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forumda Yaşanan Kan Kaybı Üzerine

swan

Recommended Posts

buraya çağan arkadaşıma sataşıp geyik yapmak için başlık açmıştım, meğersem ban edildiğinden yazamıyormuş...

özür dilerim dostum mesajlarını görünce forumda yazmaya devam ediyorsun sanmıştım.

bana forumda selim abinin nickinin hack edilerek onun adına mesaj atıldığını ve bu konu büyüyünce banlandığını söylemişti ama benim jeton geç düştü. Forumda kullanıcılar arasında ismini gördüğümde banın kaldırıldığını zannettim.

Acaba yazılan her şeyi "ısrarla" ve "ısrarla" tersinden anlayan arkadaşlar şimdi mutlu olmuşlar mıdır? İki kelimeyi yan yana koymak kadar yan yana konulan iki kelimeyi anlayabilmek de önemlidir be dostlar. haklı çıkacağım diye nick hacklemeye kadar giden çirkinliklere vardırılırsa iş buyrun haklı çıkın. Haklı çıkmak için saldırı seviyesine varacak kadar uzayacaksa iş, buyrun haklı çıkın.

Bizimle yazan arkadaşlarımız bu yazılar sebebi ile aramızdan ayrıldı, siz buyrun onları yolladığınız için sevinin. Nedir şu paylaşılamayan? Mizah, eleştiri, ironi gibi şeyler gördüğünüzde bunları ideolojik olarak betimleyen forum yazarı var aramızda ve ben buna rağmen böyle yazarlarımız da olduğu için mutluyum (mutluydum)

tek yönlü düşünce tek melodili müzik, tek partili siyaset, tek bir ağızdan hönkürme.. bu mu güzel olan? alın bu güzelliğin tadını çıkarın şimdi. mis gibi forum oldu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Toplum olarak nereye sürükleniyoruz böyle,

Saygı,sabır,tahammül,hoşgörü,anlayış,pozitif yaklaşım özelliklerimizi kaybetmeye başladık.

Kendimiz gibi düşünmeyenleri dışlamaya başladık.

Unutmayın bu ülke zamanında farklı etnik ve kültürden gelen insanların ortak bir ideal uğruna sırt sırta vererek mücadelesi sonrası bugünlere geldi.

Herzaman kesip atmak ve dışlamak olayın en kolay yönü olmuş. Farklı fikirler hep olmalı bunlar toplumuzun mozayiğini oluşturur bize düşen sabırlı,önyargısız ve hoşgörülü davranmak ortak bir hedef doğrultusunda sırt sırta,yanyana gelmektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Farklı fikirlere açığız, fikirlerini dile getirdi diye kimseye yasak konmuyor. Fikirlerini dile getirmenin ötesinde hakaret eden, ayrımcılık yapan, forum huzurunu kaçıran, uyarılara kulak asmayan, amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanlar bu aksiyonlara marus kalır. Bu konuda yapıcılık/arabuluculuk yapmanın vakti maalesef geçti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tüm banlı arkadaşların geri gelmesinden yanayım. Burada yazan insanların morali bozuk olabilir, "eeh senin de canına okurum" deyip bir hata yapmış olabilir. bu da onların her zaman hata yapacakları anlamına gelmez. yazarız bozarız, beraber yazmayı öğreniriz sonunda; o zaman çok güzel bir forum olur burası

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tüm banlı arkadaşların geri gelmesinden yanayım. Burada yazan insanların morali bozuk olabilir, "eeh senin de canına okurum" deyip bir hata yapmış olabilir. bu da onların her zaman hata yapacakları anlamına gelmez. yazarız bozarız, beraber yazmayı öğreniriz sonunda; o zaman çok güzel bir forum olur burası

Hata 1 defa yapılır, uyarılınca da hatadan dönülür. Kişisel mesajla ve telefonla uyarmalar dışında, sırf kapanan konu içinde kaç ayrı kişi uyarıda bulundu. İnsanlar hatadan döneceklerine işi daha da azıttılar ve sonunda nerelere getirdiler. Demokrasinin fazlası bazılarını bozuyor. 3-5 kişi istediğini yazabilsin diye 50 kişinin keyfini kaçırıp sıkıntıya sokamayız. Bundan sonra da böyle bir şey yapılmasına izin verilmeyecek. Bunu yapmak isteyenler de kusura bakmasınlar, istedikleri gibi kavga edebilecekleri başka forum bulsunlar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hata 1 defa yapılır, uyarılınca da hatadan dönülür. Kişisel mesajla ve telefonla uyarmalar dışında, sırf kapanan konu içinde kaç ayrı kişi uyarıda bulundu. İnsanlar hatadan döneceklerine işi daha da azıttılar ve sonunda nerelere getirdiler. Demokrasinin fazlası bazılarını bozuyor. 3-5 kişi istediğini yazabilsin diye 50 kişinin keyfini kaçırıp sıkıntıya sokamayız. Bundan sonra da böyle bir şey yapılmasına izin verilmeyecek. Bunu yapmak isteyenler de kusura bakmasınlar, istedikleri gibi kavga edebilecekleri başka forum bulsunlar.

Bu konuda haklısınız. Yeterki üyelere adil davranın. Birilerinin aşırılıklarına daha toleranslı iken bir başkasını daha kolay gözden çıkarma olmasın yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuda haklısınız. Yeterki üyelere adil davranın. Birilerinin aşırılıklarına daha toleranslı iken bir başkasını daha kolay gözden çıkarma olmasın yeter.

Şimdiye kadar herkes küfür hariç her isteğini yazdı. Kimseyi de kolayca gözden çıkartmadık. Bundan sonra kuralları biraz daha sıkı uygulayacağız. Amacı üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olanlar, kim olursa olsun, yasaklanacak.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üzüm yeme ve bağcı olunmaya dilimin döndüğü kadarıya bende bir şeyler yazayım.

Ben şu üzüme ne zaman uzanmaya kalksam yere düşüyorum..Benim merdivende var birşey ayağımın altından kaçıp duruyor.

Üzüme ulaşabilmek için değişik şekillerde ne kadar hamlede yapsam yere düşüyorum. Bağcının bir şey yaptığı yok ben sakar beceriksiz çıktım.

Üzüm yiyeceğim diye yere düşmekten sağlam bir yerim kalmadı.

Bu üzümü yemesem, sadece dalında seyretsem daha mı iyi olur diye de ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim iştahım kapandı üzümüne de şırasına da... boş verin hocam moderasyon da haklı. herkes haklı. haklı çıkmak önemlidir

Sevgili swan. Seni çok iyi anlıyorum. Ama sanki yorumlarında bizler haksız bir biçimde insanları banladığımızı falan gibi düşünüyorsun imajı veriyorsun. Ciddi olarak bu beni rahatsız etti. Senin düşündüğün gibi gelişmiyor olanlar. Asmıyor ve kesmiyoruz. Çok mücadele verdik ve sen bilmiyorsun tam 4 saat boyunca senin bahsettiğin kişilerle görüşüp uyarılarımı yaptım. Bakın telefonla arıyorum dedim çünkü hepsi benim arkadaşım. Ben arkadaşlarımı banladım.

Bu nedenle sana kesin söylüyorum herkes haklı değil. Banladığımız hiç kimse haklı değil. Bunu kendileri daha sonra bana tekrar belirtti bunu bildiğim için yazıyorum. Şuna inan gene buradalar ve bu yazdıklarımı okuyorlar eminim.

Ama sen şimdi kapanmış bir konuyu tekrar açarak ve şu anda sıcağı sıcağına hala buraya yansımadan özellikle benim banlanan kişilerle telefonla veya başka bir şekilde süren diyoloğumu farklı yöne taşıma çabasına girmen işlerimi biraz daha zorlaştıracak gibi. Elbette fikirlerini söyleyeceksin. Ancak senden ricam şu anda senin rahatsız olduğun bir durum varsa bana özelden mesaj atman.

Ben senin içinde banlanan arkadaşlarla görüşürüm. Ama artık lütfen forumda bir çok üyemizi çok bağlamayan ikili çekişmeleri artık gündeme getirmeyiniz. Anlayışın için şimdiden teşekkür ederim...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle öyle düşünmüyorum Tufan bey, aksine sizlerin ne kadar değerli insanlar olduğunuzu biliyorum; moderasyon ne kadar zor bir durumla karşı karşıya kaldı tahmin edebiliyorum. Diğer yandan Selim abi ve Çağanı da tanıma şansım oldu, gerçekten çok değerli insanlar, yapılan şeye biraz yüreğim buruk. Kusuruma bakmayın bir daha yazmam bu konuda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 65 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..