Jump to content
Masatenisi.org Forum

Topu Hissetme Meselesi

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba...

Hem bir fikir cimlastiği yapmak hemde tecrübesi olan arkadaşlara danışmak istediğim bir konu var..

Dün akşam süper lig oyuncusu (sanırım agrogreendi oynadığı takım)Ömür diye bir arkadaşla oynama imkanım oldu sağolsun kırmadı beni epey biraz çalıştık,tabi aramızda dağlar kadar fark var yani o seviyedeki oyuncular benimle ancak antreman yapar yani değil maç benim için set almak bile süper olur..

Neyse bir ara raketlerimizi değiştik oynamaya devam ederken kendisinin kullandığı raket tahta avalox lastikler hexer idi benim raketim ise imzamda var.Ben kendi raketimi hep hisli diye düşünmüşümdür ama Ömürün raketinle oynarken topu daha bir hissettim buda beni daha çok sevindirdi nasıl bir his anlatamam ama yani hoştu,ancak benim raketimden daha ağırdı.Başka arkadaşlarda olduğu için tahta avaloxun hangisi, lastikler hexer ama neyin nesi diyede soramadım.Benimde topu biraz daha hissetmem için tahtamı yoksa lastiklerdemi çözüm aramalıyım çok uzadı ama yani hissi veren tahtamıdır yoksa lastiklermidir değerlendirebilirseniz memnun olurum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ömür'ün avolox'u karbonsuz ağaç ve daha titreşimli ve hisli bir tahta.

lastikleri aşağı yukarı seninkilere benzer. Bellki yavaş oyunda biraz daha zıplak.

His meselesi çok değişik. kimisi titreşimli tahta sever o şekilde hisseder. Kimi de titreşimsiz sever, titreşimler onu rahatsız eder.

Belki de sen titreşimli tahta sevenlerdensin.

alc'yi bırakıp bir stiga, avolox, donic veya yasakanın sweedish ailesinden bir tahta deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ömür'ün raketini ben hazırladım adilspor olarak. tahtası avolox tosios avoloxun en iddaalı tahtalarından lastikler hexer powersponge. tahta gerçekten çok beğenilen bir tahta süper lig.den saim polatkan da aynı tahtayı kullanıyor(lastikleri hexer hd) zaten 5 adet falan getirttik deneme amaçlı ve o hafta bitti yoğun bir talep oldu tahtaya tekrar sipariş vereceğiz... Forumdan Burak Karatatar da bu tahtayı kullanıyor ve çok memnun. Topu bu kadar iyi hissetmenin nedeni hexer serisinin en yumuşak süngerli lastiğiyle oynaman olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için desenize anlaşılan bize bir tahta macerası gözüküyor..Çünkü topu hissetmek bana tat hissi,duyu hissi gibi çok hoş geldi..

O zaman stiga grubunda imzamdaki lastiklerle birlikte topu hissedebileceğim (tabi hız olarakta ALC ye eşdeğer olarak)hangi tahtaları tavsiye edebilirsiniz acaba ?Teşekkürler.....

Birde mesela özellikler kısmında elastikiyet var orada işte sert-orta ve yumuşak var top hissetmede bakıyorum hem hemen her grubda var bu nasıl bişey yani topu en net bir şekilde hissetme hangi grubta daha sağlıklıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için desenize anlaşılan bize bir tahta macerası gözüküyor..Çünkü topu hissetmek bana tat hissi,duyu hissi gibi çok hoş geldi..

O zaman stiga grubunda imzamdaki lastiklerle birlikte topu hissedebileceğim (tabi hız olarakta ALC ye eşdeğer olarak)hangi tahtaları tavsiye edebilirsiniz acaba ?Teşekkürler.....

Murat bey merhabalar imazanızdaki tahtanın nerdeyse birebir muaidili tek farkı carbon katmanı biraz daha orta kısma yakın olan innerforce ALC ile 1 yıl kadar oynadım bende aynı şekilde topu hissetmek yönünden muzdariptim bir sürü ekipman denedikten sonra hızı çok az hatta nerdeyse hissedilmeyecek kadar ama hissi mükemel bir tahta buldum inanın şiddetle tavsiye ederim. imzamdaki innerforce AL

yani sadece arytel var carbon yok tahta inanılmaz hisli ve orta mesafeden özellikle tam bir topspin canavarı bende lastik olarak backhande aurus soft kullanıyorum ve harıka tekrardan diyorum eğer oynayan varsa bir deneyin aradığınız tahta inannın bu olacaktır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat bey merhabalar imazanızdaki tahtanın nerdeyse birebir muaidili tek farkı carbon katmanı biraz daha orta kısma yakın olan innerforce ALC ile 1 yıl kadar oynadım bende aynı şekilde topu hissetmek yönünden muzdariptim bir sürü ekipman denedikten sonra hızı çok az hatta nerdeyse hissedilmeyecek kadar ama hissi mükemel bir tahta buldum inanın şiddetle tavsiye ederim. imzamdaki innerforce AL

yani sadece arytel var carbon yok tahta inanılmaz hisli ve orta mesafeden özellikle tam bir topspin canavarı bende lastik olarak backhande aurus soft kullanıyorum ve harıka tekrardan diyorum eğer oynayan varsa bir deneyin aradığınız tahta inannın bu olacaktır

Abdullah bey sağolun birazda ucuz yollu olsun düşünmüştüm ama gene karşımıza butterfly çıktı napalım, kullanan bir arkadaş bulup en kısa sürede deneyeceğim İnşaallah....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bugüne kadarki tecrübelerime dayanarak, konuya farklı yaklaşacağım. Her nedense başkasına ait tahta yada lastikler deneme amaçlı oynandığında o kısacık süre içerisinde sanki kendi oynadığınızdan çok daha iyi gibi gelir. Fakat o ekipmanları alıp bir kaç defa oynamadan sonra eski ekipmanlarınızla daha iyi oynadığınızı düşünmeye başlarsınız ki bence bu doğru bir yaklaşım olur kanatindeyim. Bunun için ekipman(lastik-tahta) değiştirmeden önce paranızı boşuna harcamak istemiyorsanız iyice değerlendirip emin olmadan kesinlikle yenisini almayın derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bugüne kadarki tecrübelerime dayanarak, konuya farklı yaklaşacağım. Her nedense başkasına ait tahta yada lastikler deneme amaçlı oynandığında o kısacık süre içerisinde sanki kendi oynadığınızdan çok daha iyi gibi gelir. Fakat o ekipmanları alıp bir kaç defa oynamadan sonra eski ekipmanlarınızla daha iyi oynadığınızı düşünmeye başlarsınız ki bence bu doğru bir yaklaşım olur kanatindeyim. Bunun için ekipman(lastik-tahta) değiştirmeden önce paranızı boşuna harcamak istemiyorsanız iyice değerlendirip emin olmadan kesinlikle yenisini almayın derim.

Mehmet bey tecrübe bir konuda en çok değer verilmesi gereken bir deneyimdir bencede sizede katılıyorum.Ancak ben düşüncelerimi yazdığımda alc de hisli bir tahtadır sen yanılmışsın yorumu değilde evet his istiyorsanız alc de pek bulunmaz yorumları gelince bende heyecana kapıldım bir araştırayım bir danışayım dedim arkadaşlara.Sağolun tabii emin olmadanda değiştirmek sıkıntı olabilir o yüzden bir kaç defa denemek sanırım sizin dediğiniz gibi en doğrusu olur....Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..