Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ranihli

Emrah

Recommended Posts

böyle bir olaydan haberi olan var mı?

yalcın bayerin yazısı

Gelişmelerden haberim oldu.Ancak olaya gazetede yazılanlar kadar ağır eleştirilerle bakmamak lazım.Neden dersen bir federasyon başkanı spor yapamaz ve herhangi bir klübde oynayamaz diye bir karar varmı.İlk önce bunun yasal olup olmadığını öğrenmek gerekir.Çünkü ben bilmiyorum.Bilgilendirilmem gerek.

Bence oynayamaz diye bir madde varsa zaten kaldırılması gerekir.Yıllarını milli takıma vermiş ve hala oldukça etkili bir biçimde oynayabilen bir sporcu federasyon başkanı oldu diye tüm masatenisi oynama haklarından mahrum edilmesi kadar yanlış bir karar verilebileceğini hiç zannetmiyorum.

Birde dikkatimi çeken konu Ankaradan tanınan kişinin verdiği bilgilerle bu demeç yayınlanıyor ancak bu kişi hakkında detaylı bilgi verilmiyor.Kimdir bu kişi?Yoksa hayal ürünü ve sadece gazete küpürü çıksın diyemi ortaya atıldı. <_<

Ayrıca Rize Ranihli masatenisi takımı sonuçta ülkemize bir başarı getirmiştir.Bunu yargılamak yerine yazılan yazılara bakmadan kutlamak gerekir.Hem takım sorumlusu Ömer beyi hemde yıllarca milli takımımızı temsil edip ilerleyen yaşlarına rağmen Avrupada tur atlatabilen 2 değerli masateniscimizi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gazetede yazılanları okumadım ama Gürhan Yaldız o sıralarda rizenin oyuncusuydu , ve Oktay Çimen'inde ligde bir takımda oynayacağıda gündemdeydi . Ancak bir federasyon başkanının ligde bir klüp adına oynamasını etik bulmayan bazı taraflar buna itiraz ettiler ve Oktay bey de oynamaktan vazgeçti . ( diye biliyorum en azından ) Eğer bu dönemlerde olduysa bu portekiz maçı , yani Oktay çimenin klüpte oynayıp oynamayacağı belli olmayan zamanlarda , gayet rahatlıkla geçici bir lisans çıkartılır ve türk takımını temsilen gidilip maç yapılabilir.??? diilmi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herhangi bir spor branşının federasyon başkanının aynı zamanda resmi maçlarda oynamasının hukuki bir engeli var mıdır bilmem ama bence böyle birşey etik olarak kabul edilemez bir durum. bu durumu"karamsar düşünmemek" ile açıklamak oldukça iyi niyetli bir yaklaşım bana kalırsa.

böyle idari bir görevi üstlenen kişinin bazı şeylerden feragat etmesi gerekir. resmi maçlarla ilgili tüm kararları alan ve uygulayan federasyonun başındaki insanın resmi maçlarda yer almasının her türlü polemiğe yol açabilecek bir durum olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası ben de Simurg'a katılıyorum. Oktay Çimen'in bir takımımızın Avrupa maçlarında oynayıp, başarı sağlaması fena birşey değilmiş gibi gözükse de, federasyon başkanının ister istemez bazı şeylerlerden feragat etmesi gerekiyor. Aksi halde aynen bu durumda olduğu gibi söylentilerin önünü almanız mümkün olmaz. Özellikle de terfi ligi maçlarına katılan bir takım ile maçlara çıkması bence büyük bir hata olurdu, neyse ki öyle birşey gerçekleşmedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..